Cleveland show

• USA The Cleveland Show
Ukážka z filmu
USA, (2009–2013), 32 h 13 min (Minutáž: 21–22 min)

Hudba:

Walter Murphy

Seth MacFarlane, Sanaa Lathan, Alec Sulkin, Marina Sirtis, Jason Sudeikis, Will Forte, Rutina Wesley, David Lynch, Lucas Grabeel, Josh Gad, Beth Littleford (viac)

Ve spin-offu oblíbeného amerického seriálu Griffinovi se setkáme se sousedem Petera Griffina, Clevelandem Brownem. Poté, co ho jeho žena Loretta podvedla s Quagmirem a utekla od něj, dává druhou šanci své středoškolské lásce Donně, kterou opustil manžel. Brown se za ní přestěhuje do svého rodného města ve Virginii, i se svým synem Clevelandem Juniorem. V jejich novém bydlišti je čekají Donniny děti - šestnáctiletá Roberta a ženami posedlý pětiletý Rallo - a také noví sousedé - ukřičený buran Lester či manželský pár medvědů Tim a Arianna (kteří jsou dost citliví na to, když někdo upozorňuje, že jsou medvědi). (TV Prima)

Ukážka z filmu

MikeCool

TV-seriál. Též jsem moc nepochopil, proč neudělali samostatný seriál spíše o vtipnějším a živějším Quagmireovi. Myslím, že odpověď je pro mnohé jasná, Cleveland je přece černej! Koncept Griffinových je zde cítit na každém rohu. Kvalita humoru je sice na nižší úrovni, ale dám Clevelandovi šanci mě přesvědčit o opaku. Uvidíme. Prozatím jsem relativně spokojený. | 1.série 10/21 (70%), > Průměr: 70% (3*) | ()

Kozy9

Dosť veľké zlyhanie tvorcov, ktorý boli tak nepredstaviteľne naivný, že dúfali v to, že sa môže niečo tak amatérsky vymyslené podariť. Cleveland Show je miestami v tipný, zabaví a neurazí, ale už len to, že v niektorých prípadoch vidíte čistý family guy a hneď v ďalšej scéne sa objavujete v trápnom vážne hrozne animovanom seriály. Už keď sa pozriete na samotný obal hneď vidíte že Cleveland je klasický Family Guy, zatiaĺ čo jeho syn v červenom sa vážne nepodobá na štýl animácie ostatných. Je to ako keby ste zobrali Harryho Pottera a dali ho do game of thrones, všetci vieme, že tam nemá čo hľadať ale istým spôsobom to ako celok nepôsobí až tak zle. Keď sa vedelo nájsť toľko ludí, čo by začali robiť slabí odvar Griffinovcov, ako je možné, že sa nemohlo dosiahnúť lepšieho výsledku? Zhrnutím: Cleveland Show je úbohý priemerný sitcom čerpajúci z Griffinových, pár momentov je podarených ale pár je naozaj odfláknutých, nemožno pozitívne hodnotiť niečo, čoho existencia bola už po prvej sérii vlastne odsúená na neúspech: 45% ()

Tom Riddle

Mám rád Family Guye i American Dada, i když obojí je často stupidní a extrémně nevkusná zábava. Obojí má totiž nápady a spoustu svérázných postaviček se sobě vlastním humorem a jasně definovaným charakterem. Spinoff Clevelanda nemá ani jedno. Dobrosrdečný a nekonfliktní Cleveland, jakého známe z FG, tady mění charakter nejenom z dílu na díl, ale i ze scény na scénu, a přepíná z původní osobnosti do černé variace na Petera Griffina, z té na tyrana, co šikanuje vlastního syna, potom se sám nechá šikanovat miminem, do toho rapuje o prstění a fetování, a tak dále a tak dále. Už tak je dost zarážející, že ani u leada seriálu nejsou tvůrci schopni sebemenší konzistence, mnohem horší je to co se vedlejších postav týče, ty totiž nemají osobnost žádnou. Jedinou výjimkou je pětiletý Rallo, který se chvíli chová jako gangster a chvíli jako skutečné malé děcko, a příležitostně vyvolá aspoň nějaké, byť ojedinělé pousmání. Jinak je Cleveland Show až překvapivě prostá jakékoliv inspirace, scénáře dílů by mnohdy nevystačily ani na dvouminutový skeč, natož dvacetiminutový díl, seriál prakticky nikdy nemá co říct, což je fakt, který se snaží zakrýt horou blitek, obrazných i doslovných (running joke, kdy se někdo poblije stylem Sheily ze Santa Clarita Diet, pročež způsobí explozivní blití u všech okolo, je dost možná nejhorším running jokem, který znám), a od odpadu tak Clevelanda dělí jen Rallo a občasně vtipný cutaway gag typu FG. ()

MAsakRA

Nejsem si úplně jistý, jestli jsem udělal dobře, když jsem sledoval Cleveland Show před Family Guyem, ale určitě nelituju. Cleveland je sice trapák, ale zato všichni jeho kumpáni, manželka a vlastně i děti jsou moc fajn. Humor je to sice specifický, americké reálie člověk úplně nezná, ale to mi rozhodně nebránilo si seriál užít. ()

BigDeal

Pokiaľ ide Cleveland svojou vlastnou cestou v štýle starých černošských sitcomov, odkazuje na ich kultúru a používa svoj humor, je to fajn. Horšie je, že sa stále nevie odpútať od Family Guya, snaží sa ho napodobňovať (nepochopiteľne) a preto bude stále braný len ako nejaký menší spin-off. Úplne najhoršie je, keď namiesto vtipov začne ponúkať len nevtipný záchodový humor typu: vyspal som sa s chlapom, teraz budem minútu vracať. Takže kvalita klesá a stúpa od 2* po 4*, bodaj by sa to časom zbavilo odpadových scén a ustálilo na tých štyroch. ()

• Přestože byla pilotní epizoda odvysílána až 27. září, na internet unikla již během června. (Martin_W)
  • Robertu dabovala prvních 13 epizod Nia Long, poté ji však nahradila Reagan Gomez-Preston. (Martin_W)
  • Rallovo skůtečné jméno je Monclaire Tubbs. Rallo je pouhá přezdívka. Clevelandovo prostřední jméno je Lou Albano. Roberta se jmenuje celým jménem Roberta Coretta Tubbs. (Martin_W)