Do života Booga, zdomácneného medveďa grizlyho bez akýchkoľvek schopností nutných k prežitiu v divočine, vtrhne ako uragán vychudnutý a utáraný jeleň Elliot. Keď Elliot Booga presvedčí, aby opustil svoj pohodlný domov v garáži správca parku a okúsil, ako chutí život v naozajstnej prírode, veci sa rýchlo začnú vymykať kontrole. Obaja hrdinovia sú len tri dny pred začiatkom loveckej sezóny premiestnení do lesa, kde sa musia čo najrýchlejšie aklimatizovať. Obaja musia urobiť všetko preto, aby sa im podarilo rýchlo zjednotiť ostatné zvieratá a uchrániť seba aj les pred skupinou rozbesnených lovcov... (TV Markíza)

Djkoma

Velká nuda, která dokazuje, že se začíná točit opravdu všechno v 3D animaci a je jen na divácích jestli konečně začnou chodit na to kvalitní nebo na vše barevné co jim rodinný multiplex nabídne za zvýhodněné ceny. Lovecká sezona dokazuje, že bez větších hvězd prostě nepřilákáte tolik rodinek a bez pořádného příběhu se rodinky nevrátí pro další porci. ()

freddy

Pohodový animovaný rodinný film, který pobaví a potěší. To je zhruba tak hodnocení tohoto filmu. Zvířátka mám rád, a tak se na jakýkoliv film s nimi rád podívám. A tohle byla docela zábava. Co se týče animace, tak ta se mi velmi líbila, a jakmile mi sedne u animovaného filmu animace, tak už mne pak od takového filmu jen těžko něco vyruší. Tady byl navíc velmi zajímavý a vtipný děj, některé scénky či hlášky byly velmi vtipné a docela jsem byl i zvědavý, jak celý příběh dopadne. Prostě pohodová záležitost pro chvilky odpočinku. Navíc jsem si hlavní protagonisty zamiloval, medvěd Boog a jelen Elliot byla opravdu milá a roztomilá zvířátka a kdybych mohl, tak bych si je možná i pořídil domů. Takže za sebe říkám, že jsem docela spokojený a tenhle animák mi sednul a líbil se mi. Ale nijak to nepřeceňuji, protože ač to považuji za dobrý animák, tak není o mnoho lepší než jiné animáky, takže hodnotím průměrnými třemi hvězdičkami, ale svou kvalitu tenhle film jistě má a své diváky si určitě najde. ()

Frajer42

Ke zhlédnutí tohoto počinu jsem se rozhoupal jen díky lákadlu zvanému 3D. Musím se přiznat, že se opět a znovu nejednalo a kdovíjak intenzivní 3D. Snad kromě několika podlouhlých ksichtů pár zvířátek, není z tohoto soudku vidět téměř nic. Animace ušla. Na rok 2006 byla dokonce velmi zdařilá. Nicméně, nějak nechápu, proč s takovými animačními možnostmi tvůrci, buďme slušní, zkurví divácký zážitek tak neskutečně fádním příběhem a tupém medvědovi a retardovaném jednoparohovém jelenovi, či co to bylo za havěť. Docela se divím tomu, že se tento filmový omyl dočkal dvou pokračování. Osobně v něm nespatřuji vůbec žádný potenciál. Vtipné je to minimálně a příběh je těžce o hovně. Koukat se dá na jedinou scénku s protrhlou bobří hrází. Nudné a bez nápadu. Víc než hvězdu nedám. Tento animák nenaplnil ani moje nuzná až téměř nulová očekávání. ()

Dado

Lovecká sezóna je priemerný animák, ktorý jednoducho pri veľdielach od Pixaru a skvelých animovaných filmoch z dielne Dreamworks zapadne prachom. Chýba mu hlbšia myšlienka, lepšie spracovaný príbeh a aj trochu viac originality, veď napríklad dvojica hlavná hrdinov tvorená z veľkého, sympatického medveďa a až nadmerne ukecaného jeleňa veľmi nápadne pripomínajú Shreka s Oslíkom. Ján Kroner a Dušan Cinkota sa postarali o vynikajúci slovenský dabing oboch hlavných hrdinov. (60%) ()

Fanucci

Výborné animace a výborné hlášky. Rozhodně nadprůměr mezi animáči, minimálně srovnatelný s filmem Za plotem. Gary Sinise, který propůjčil hlas Shawovi mě svým komediálním talentem fakt překvapil. Netušil jsem, že tak vážně vypadající člověk umí vyluzovat takové zvuky:-) (kytara). "I hope the bold eagle did´nt turn!" ()

• Ashton Kutcher (Elliot) a Martin Lawrence (Boog) se během natáčení nikdy nesetkali. Podle informací ze zákulisí ale přesto improvizovali až třetinu svých replik. (imro)
  • Na filmu se pracovalo tři a půl roku. (D3VIL)