Doodlebug

Krátkometrážny / Fantasy / Mysteriózny
Veľká Británia, 1997, 3 min

Krátky 3 minútový film o chlapíkovi, ktorý sa topánkou pokúša zabiť svoju vlastnú zmenšeninu... (ethos)

igi B.

Se sebou kdo sobě sám sobě, sám sobě sám... %-] . . . Samosebou vtipná lehce schizoidní hříčka s pointou coby vydařený debutek! - - - P.S. Pro fandíky k nahlédnutí zde: http://www.youtube.com/watch?v=-WhKt_CkXD0 - a vyzujte si boty, než vejdete do pokoje... ;o) - - - - - (Poprvé viděno 15.8.2011 na YouTube, hodnocení 2247., komentář zde soběsamý jako dvěstědevatenáctý - 15.8.2011) ()

BMAJTZ

Tenhle kraťas mě trochu zaráží, páč od onoho Nolana bych očekával určitě něco víc. Kraťas sice pointu má ale celkové provedení zdá se mi poněkud podivné a vlastně ani ničim zvláštní. Nolana jako režiséra mám hodně rád, ale jenom protože to natočil on nebudu tvrdit jak je tento minifilm super. Tohle prostě ne od krátkého filmu očekávám spád, provedení a hlavně chytlavý nápad, tenhle film nemá ani jedno. ()

Mouchal

Sleduji Nolanovu filmovou tvorbu a proto jsem si nemohl nechat ujít ani filmík s názvem Doodlebug. Už v této době se na jeho práci dalo poznat, že má talent a filmovému řemeslu má co nabídnout (což už dnes všichni dobře víme). Je to také první jeho film, který jsem si já (jakožto milovník originálního znění) mohl dopřát celý bez titulků (ano nemluví se tu). Doodlebug nabízí sice jen tří minutový zážitek, ale i tak to uteklo rychleji než jsem myslel. A i v tak malým filmu můžem poznat tíživou a depresivní atmosféru "lovu". Prostě Nolan je očividně opravdu talentem obdařené chlapisko a každý jeho další počin budu s očekáváním sledovat. 75% ()

Marek1991

Keby to niekto natočil dnes, už by mi to originálne nepripadalo, ale na rok 1997 to je ešte ako tak fajn. Najprv som myslel, že je to o paranoikovi, ktorý sa snaží zničiť svoj tieň, potom ma prekvapilo, čo sa z toho vykľulo. Je to ako obraz zrkadla v zrkadle. Už tu bolo vidieť, čím sa asi bude vyvíjať jeho kariéra, skúmanie reality, ilúzií, snov, dobrých a temných stránok mysle. Nolan svojím spôsobom dáva pohľad do mysle rôznych indivíduí, ktorí môžu byť pre bežných ľudí nepochopiteľní a ich bláznovstvo si nevedia vysvetliť. Ja u Nolana bojujem, lebo mám pocit, že počas svojej kariéry je z časti neoriginálny, len využíva pár vychytávok, ktorých sa iní nechopili tak, ako ich vie on spracovať. Toto bolo originálne, ale vystihlo to len ten môj aspekt strachu, ďalej číhania, teda možno aj iných ľudí, ale nič viac a to mi u Nolana často chýba. Príde mi, že nevyužíva svoj potenciál a aj keď jeho veci vyznievajú originálne, nanešťastie skôr skĺzavajú k plytkému hlavnému prúdu. ()

dubinak

Působilo to na mě spíš takovým Lynchovským dojmem, ale pokud je právě tohle Nolanův debut vůbec se nedivím, že tímto započala jeho režisérská kariéra ve velkém. Sice je to takový prapodivný styl a vizuál, který mi k němu úplně nesedí a celé to vyhlíží jako nevídaná psychologická jednohubka, mě to potěšilo a jestli má v sobě Doodlebug ukrytý hlubší význam, to už nechám na chytřejší teoretiky než jsem já. ()