Transexuál Bree (Felicity Hoffman) šetří každý dolar, aby mohl zaplatit za vytouženou operaci, která z něj konečně udělá ženu. Jednoho dne zvedne telefon a dozvídá se, že jeho syn Toby sedí ve vězení v New Yorku. Neochotně se tedy vydává no New Yorku dostat kluka z vězení. Syna mu předají beze slova vysvětlení a Toby považuje tu divnou ženskou za potrhlou misionářku. Bree nevidí důvod, proč něco vysvětlovat a Toby chce co nejdříve zmizet do Los Angeles. Rozhodnou se tedy, že pojedou spolu, přičemž Bree má v plánu vysadit Tobyho u pěstounů. Začíná trans-americká cesta, která oběma připraví nejedno překvapení. (oficiálny text distribútora)

cab

Transexual Bree (nejmene oscarovy vykon Felicity Hoffman) je tesne pred radikalni operaci, ktera by z nej konecne ucinila plnohodnotnou zenu. Avsak do cesty se stavi telefonat z ktereho je obeznamen o existenci syna Tobyho, ktery je ve vezeni. Po vyhruzkach o nepodepsani povoleni operace od sve psycholozky vyrazi dostat noveobjeveneho syna z basy a nasledne ho sveze do Los Angeles, ktera je na druhe strane USA. Mnoho sveraznych a bizardnich momentu stmeli na prvni pohled tolik rozdilne aktery filmu. Krasny vylet do neprilis znamych vod lidskych osudu. 70% ()

ivishka

Jak asi musí být šokující,když zjistíte,že vaším otcem je transexuál?Rozhodně to musí být šokující a zvláštní. Tenhle road movie patří(dle mého)k nejlepším ve svém žánru co jsem za svůj život viděla...Felicity Huffman perfektně zahrála transku až jsem jí to uvěřila :-D a určitě musela být poctěna takovou nabídkou :-D a Kevin Zegers byl pro tuto roli rebela Tobyho skvělou volbou. ()

Stanislaus

Příběh tak silný a opravdový, že mi chvílemi z toho všeho naskakovala husí kůže. Taková je Transamerika - autentická, působivá a hlavně ze života. Oba hlavní hrdinové to nemají v životě lehké a na tuhle cestu skrze Ameriku určitě jen tak nezapomenou. Film vyniká snad ve všech ohledech. Herecký výkon Felicity Huffman je vskutku dechberoucím příkladem toho, jak si jeden herec dokáže přivlastnit celý film. Kevin Zegers podává svůj životní výkon a Fionnula Flanagan byla správně ulítlá. Hudba byla naprosto úžasná - závěrečná píseň Travelin´ Thru od Dolly Parton a zejména Like a Rose od Lucindy Williams. Scénář byl skvělou směsí komedie a dramatu, přičemž obě dvě složky byly použity účelově a vhodně. Zkrátka film, který vás lapí hned v úvodu a donutí vás běžet s ním až do konce. ()

Aluska88

Zajímavý, ale také velmi silný a působivý příběh. Nemám, co bych vytknula, snad jen setkání Bree s rodiči a poté pár scén, které chvílemi vypadaly jako vystřižené z nějaké telenovely. Ovšem tento drobný nedostatek mi rozhodně nemohl pokazit celkový dojem z filmu. Celkově nejsilnější moment ve filmu pro mě byl, když Toby přišel za Bree do pokoje a řekl jí, co k ní cítí. Kromě výkonu Felicity Huffman mne též zaujal Kevin Zegers, který mi trochu připomínal Emila Hirsche. Myslím, že tento herec má velký talent. A byla by velká škoda, pokud by skončil v hollywoodském propadlišti, jako jeden z mnoha. Doufám, že se mu dostane nějaké opravdu "velké" role. ()

castor

Ne každý je spokojený s tím, jaké pohlaví mu příroda nadělila a před finální operací se ocitá i Stanley/Bree. Stát se ženou je její celoživotní přání!! "Mírným" zádrhelem je zdá se zjištění, že ne na právě správnou cestu se vydal její syn - výsledek mladé nerozvážnosti!! Zaplatí za něj kauci a společně se vydávají na dlouhou cestu do Los Angeles. Následná road movie tak přesně dávkuje komické i dramatické situace, doprovázené příjemnými songy. Hlavní doménou ale zůstávají tragikomické kreace "zoufalé manželky" Felicity Huffman. Nevím přesně, co jsem očekával, ale zcela jistě jsem dostal víc!! ()

• Felicity Huffman přezdívala svému umělému penisu Andy. (Morien)
  • Postava, kterou hraje Felicity Huffman, se jmenuje Bree, což je také jméno jedné z postav ze seriálu Zoufalé manželky (od r. 2004), kde Felicity hraje jednu z hlavních rolí. (Tristaver)
  • Nápad napsat scénář o transexuálech dostal režisér a scénárista Duncan Tucker při rozhovoru se svou spolubydlící herečkou Katherine Connella, která ho po čtyřech měsících společného bydlení šokovala sdělením, že kdysi byla mužem. (Morien)

18.01.2006

14.12.2005

16. února 2006 proběhne v Los Angeles 63. ročník slavnostního udělování cen Hollywoodské zahraniční tiskové asociace, Zlatých glóbů. Těm letošním zřejmě bude dominovat (alespoň, co se počtu nominací… (viac)