Pete Garrison (Michael Douglas) je agent americkej tajnej služby, ktorý kedysi zachránil život prezidentovi, keď skočil do cesty spŕške letiacich guliek. Odvtedy uplynulo už dvadsať rokov a Garrison, ktorý sa v tajnej služby teší uznaniu i obľube u svojich kolegov, teraz vedie ochranku prvej dámy Sarah Ballentineovej (Kim Basinger). Petov kolega a priateľ Charlie Merriweather (Clark Johnson) mu naznačí, že by sa s ním rád podelil o prísne tajnú informáciu. Než ale k tomu dôjde, Merriweathera zastrelia v jeho dome. Miesto činu naaranžujú tak, akoby sa stal obeťou nevydarenej lúpeže. Prípad dostane na starosť hlavný vyšetrovateľ tajnej služby David Breckinridge (Kiefer Sutherland), ktorý býval Garrisonovým chránencom a donedávna tiež jeho najlepším priateľom. Dlhé priateľstvo však nedávno ukončili jeho podozrenia, že Pete mal vzťah s jeho vtedajšou manželkou. Medzi skúsených agentov prichádza Jill Marinová (Eva Longoria),  nekompromisná, tvrdá, moderná a ambiciózna mladá agentka, ktorú na univerzite školil aj Garrison. Trojica sa spoločnými silami vydáva po stopách vraždy, ktoré vedú až k podozreniu, že niekto pripravuje atentát na prezidenta. A podozrivým nie je nik iný, než Garrison! Zbavia ho funkcie aj služby v Bielom dome, obvinia zo zločinu a vydierajú za údajný ľúbostný vzťah s prvou dámou. Pri pátraní na vlastnú päsť musí sám dokázať svoju nevinu a zachrániť prezidentovi život. V radoch tajnej služby je totiž zradca... (TV JOJ)

3DD!3

Abstinenční příznaky z nedostatku Jacka Bauera se začli dostavovat rychleji než jsem čekal. Proto jsem vlastně STRÁŽCE z propadliště dějin vůbec vyhrabal. Můsím říct, že Kiefer Sutherland mě v tomhle ohledu nezklamal, prostě už tyhle role umí a Michael Douglas se na starého páprdu taky slušně ohání (jak herecky tak i pěstmi). Největším záporem celého filmu je scénář, čož je docela zvláštní, když měli pod rukama takhle kvalitní námět. Ale jinak je to celkem příjemná jednohubka na pošmourné dopoledne. 60% ()

T2

Rozpočet $60miliónovTržby USA $36,280,697Tržby Celosvetovo $78,084,827Tržby za predaj DVD v USA $17,477,907 //počet predaných kusov 1,114,789║ Vydarený politický thriller, kde k lepšiemu výsledku chýbal o niečo šikovnejší scenárista, ale aj tak režisér Clark Johnson(predtým bravúrne zvládol film S.W.A.T.) si svoje obľúbené akčné pasáže opäť vychutnal a ponúkol miestami svižný dej plný napätia. /videl v kine: 65%/ ()

Marsik

PRIMA FAMILY - Obsazení - skvělé. Námět - proč ne? Celkový dojem - docela nuda, lepší průměr. Tak bych ve zkratce vystihl tento film, při jehož sledování jsem si uvědomil, že už mě nudí takoví ti agenti, co umějí všechno, na co sáhnou a se vším si ví okamžitě rady. Ovšem největším problémem filmu je podle mého tempo, které je na akční krimi poměrně plytké a jen díky hereckému obsazení a vaší zvědavosti (kdo je vlastně ten zrádce), vydržíte až do konce. Body ale filmu přidává český dabing, který byl opravdu kvalitní. Štěpnička, Trojan, Adamovská, Bebarová a Beneš. To je panečku obsazení, co? :) Díky dabingu dávám tak o 10 procent více. 65% ()

Jara.Cimrman.jr

"Prezident bude zastřelen. Bude to bolet, pane prezidente. Zavraždíme Vás." Tomu vyhrožování já rozumím, ale proč na sebe atentátník bonzuje? Aby prezident dostal větší ochranku a on to měl těžší? Z atentátů jsem měl na základce trojku a praxi ve vraždění prezidentů taky nemám, takže budu věřit, že je to takhle správně. Raději se zaměřím na to čemu rozumím a to jsou dva světlý body tohoto snímku - První dáma a agentka Marino. Obě měly svoje kouzlo a tak to má být. O dost slabší je tvrzení, jak rychle ztratí agent důvěru a jak ji ještě rychleji získá zpět. To mi úplně nesedělo, ale já měl trojku i z agentství, takže to nebudu řešit. ()

Wysch

Zručná řemeslná ruka ve srovnání s tupounkým scénářem. Snímek stojí a padá na dvojici ústředních hrdinů (kde Douglas dostal možná až moc prostoru, kdežto prťavý Sutherland pro sebe urval snad dvě celé scény), povedené kameře i střihu, absenci zbytečných výbuchů a obrovských přestřelek. Vyčerpané žánrové klišé zcela přehlídnu a budu se v hodnocení tedy dívat jen na tu hereckou grupu a technické zázemí filmu. Scénář je největší slabinou (hlavně v závěru). ()

• Na návrzích kostýmů pro první dámu (Kim Basinger) spolupracoval dvorní stylista Jackie Kennedyové Oleg Cassini. (Agatha)
  • Režisér Clark Johnson si sám zahrál postavu agenta, který má velmi důležitou informaci. Dřív než ji ale stačí předat, je nemilosrdně zavražděn. (Siriuss)
  • Thriller debutoval na třetí príčce amerického žebříčku návštěvnosti (21. – 23. 4. 2006) s výdělkem 14,3 mil. dolarů a celkový obrat nakonec překročil jen 36 milionů. (imro)

Halle Berry je k sežrání... žraloky

Halle Berry je k sežrání... žraloky

10.09.2009

Vzpomínáte na doby, kdy platila za největší sexbombu a herecký talent oscarových parametrů? Pak přišla jedna Catwoman a dnes už si na Halle vzpomenou snad jen fanoušci trilogie X-Men. Halle chystá… (viac)