V dráhe strely

• Slovensko S nasadením života (viac)

Agent tajnej služby Frank Horrigan, ktorý ochraňoval už Johna F. Kennedyho, dostane po tridsiatich rokoch druhú šancu, keď prezidentov život ohrozuje profesionálny vrah Mitch Leary, bývalý príslušník CIA. Kolegovia nezdieľajú jeho presvedčenie o tom, že Leary je schopný svoju hrozbu naozaj vykonať, ten je však omnoho nebezpečnejší, ako si myslia. Navyše pozná Horriganovu minulosť a to mu dáva oproti nemu určitú výhodu... (STV)

Rob Roy

Podle mě je tenhle film hodně přeceňovaný od Cinemy a i průměr tady na CSFD je až moc vysoký. Vždyť je to jen standardní thriller s další typickou postavou Clinta Eastwooda (to neznamená, že by byl špatný), nějakými těmi klišé a průměrným závěrem. Snad jen John Malkovich v roli záporáka tu stojí za pozornost (je i dobře nadabován). ()

kingik

Film čerpá z jednoho z největších amerických traumat, vraždy prezidenta Johna F.Kennedyho. Stárnoucí agent Frank Horrigan je i po třiceti letech po tragické události pronásledován výčitkami, že tenkrát v Dallasu nesplnil svůj úkol. Když se znenadání objeví vyhrožující psychopat, který chce zlikvidovat nynějšího amerického prezidenta těsně před volbami, Frank je odhodlán udělat všechno, aby se situace znovu neopakovala. John Malkovich v roli psychopata a za pomoci převleků chce zabít prezidenta a co já s tím? Proč se s tím musí dělat takové ciráty a obstrukce a natahovat se to do zbytečně předlouhé stopáže, když to stejně skončí, jak jsem předpokládal. Eastwood mě jako herec nebere i kdyby se přetrhnul a dělá moc dobře, že už raději je jen za kamerou. Tenhle jeho film je pro mě odtažitou podívanou, která mě nepřiměje, abych se po shlédnutí začal zajímat hlouběji o americkou politiku. Ta je mně ukradená jako tenhle na dobré technické úrovni zvládnutý film. Když jsem se na to díval s rodinou nikoho to nebavilo. Takže asi tak je to dobré. Mé hodnocení: 40% ()

Fiftis

Film In the Line of Fire bol plný napätia. Priniesol sondu do života ľudí, ktorí majú podivné zamestnanie, v ktorom majú obhajovať životy vyvolených jedincov aj za cenu ohrozenia života svojho. Je to pre mňa dosť nepochopiteľná situácia. Poprieť v sebe pud sebazáchovy kvôli cudziemu človeku musí byť veľmi ťažké. Celým príbehom sa tiahne pocit viny z jednej neúspešnej akcie. Bolo to zlyhanie, dať prednosť záchrane vlastného života pred iným životom? Neviem si predstaviť, ako by človek reagoval v podobnej situácii. Film rozhodne priniesol majstrovské herecké umenie v podaní ako Clinta Eastwooda tak Rene Russo. Bol to priamo herecký koncert a rozbor ľudskej mysle na strane dobra i zla. Na to, že som tam očakával politické pozadie, čo mňa od sledovania tohto filmu dosť dlho odrádzalo, tak som rozhodne nebol sklamaný. ()

Deimos

TV/// Obsazení 8/10 Děj 8/10 Hudba 8/10 Prostředí 8/10/// +jednoznačně Clint Eastwood, zaujme i slizký John Malkovich, mihne se tu Tobin Bell, film má dost dobrou atmosféru, napětí -je to o něco delší než bych si přál, a trošku náročnější na dívání/// Zde už se prolínají narážky na Clintův věk, ale zároveň neztratil nic ze své drsné tváře. Nechybí zde dobré dialogy a propracovaný scénář a zároveň je film hodně blízký americkému publiku. Wolfgang Petersen natočil kvalitní film a Eastwood ho tahá ještě výš. Stálo to za to./// Celkem 80%/// ()

Hwaelos

Akční kriminálka, která vlastně není moc akční. A i s tou kriminálkou je to trochu pochybné - Eastwood působí mnohem víc jako bodyguard než agent a jeho pátrání po atentátníkovi se tak sestává spíš z drsňáckého nadávání do telefonu. Nemluvě o míře sexismu, která i na první polovinu devadesátek působí nepatřičně. Hodně to vyvažuje Malkovich v nejlepší formě. ()

• Glenn Rose a Sharon Stone odmítly roli Lilly. (Kulmon)
  • První volbou pro Learyho byl Robert De Niro, ten ale odmítl kvůli natáčení Příběhu z Bronxu (1993). Dále byl zvažován např. Jack Nicholson či Robert Duvall. (Kulmon)
  • Scéna z filmu, ve které agenti v poklusu doprovázejí prezidentskou limuzínu, inspirovala severokorejského vůdce Kim Čong-una ke zřízení podobného lidského štítu k jeho ochraně. Poprvé byli tak představeni světu, jak běží po bocích Kimova vozu při summitu s Donaldem Trumpem v Singapuru v roce 2018. (raininface)

Zemřel režisér Wolfgang Petersen

Zemřel režisér Wolfgang Petersen

16.08.2022

Ve věku 81 let zemřel slavný německý filmař Wolfgang Petersen. Režisér se proslavil v roce 1981 snímkem Ponorka, který obdržel šest nominací na Oscara. Tento úspěch vedl o tři roky později k dětské… (viac)

Akční klasiky míří do televize

Akční klasiky míří do televize

04.10.2015

Vyjmenovat všechny nadcházející televizní rebooty by trvalo zatraceně dlouho. Na malou obrazovku se v současnosti hrne spousta starých seriálů a sem tam se objeví i snaha o transformaci filmové látky… (viac)