Miláčik, zmenšil som deti

• Česko Miláčku, zmenšil jsem děti (viac)

Rick Moranis ztělesnil v této komedii praštěného fyzika, jehož děti se svými kamarády nedopatřením použijí otcův dosud nevyzkoušený přístroj na zmenšování a podstatně se změní. Ony se teď musí v mikroskopické velikosti prodírat přes nepředvídatelně nebezpečný svět jejich domu a rodinné zahrady. Je totiž samozřejmé, že pro tvory této velikosti se i obyčejná cesta záhradou může změnit v napínavé dobrodružství... (oficiálny text distribútora)

savatage

Po dlouhé době komedie, na kterou se hezky dívalo, od začátku, až do konce. Sympatické herecké obsazení, dobré výkony mladistvých herců a šílené vědátorské scény, jejich rodičů. Příjemná komedie pro celou rodinu, ve které se práce dělala pěkně postaru a triky jsou daleko uvěřitelnější, než ty, které se dnes dělají pomocí počítačů a ve filmech působí spíš trapně (prázdně). ()

klukluka

Dětské filmy hodnotím jen sporadicky, dělají je pro jinou věkovou kategorii diváků, necítím se proto být objektivním hodnotitelem. Tahle sci-fi se mi ale líbí, takže mi to nedělá až takový problém. Zaujal mě námět, oceňuji, jak je to pestré, vyhráli si s tou posunutou perspektivou. Co mě na tom ale baví nejvíc, to je vzájemná sounáležitost mezi dětmi, které se octly napospas nástrahám světa běžných lidí. Chovají se k sobě přímo ukázkově a příklady, jak známo, táhnou. Škoda, že na jeden biják s kamarádskými dětmi připadá deset filmů s dětmi, které snad ani dětmi nejsou. Ale třeba se pletu a vidím to zbytečně moc černě. Už jsem předeslal, že v tomhle žánru a zacílení běžně nefrčím. ()

Lacike

Triky su vzhladom na rok vzniku stale posobive. Hlavne kvoli absencii digitalnych efektov. Lenze detske postavy su mi strasne nesympaticke a tym padom mi bolo jedno ake nastrahy ich cakaju kym sa im podari znova sa zväcsit. A Rick Moranis to uz tiez nezachrani. Nema tu az tak vela priestoru a tentoraz ani nie je prilis vtipny. ()

honajz2

Je to fajn. Prvních 20 minut je sice neskutečná nuda, ale jak se děcka zmenší, začne to být zajímavé a překvapivě i vtipné. A je to takový milý humor, žádný infantilní nebo fekální, jak by tomu asi bylo dneska. Sice to ani pak ne vždy funguje, ale dívá se na to dobře a všechna ty čtyři děcka jsou poměrně sympatická. Hodně se mi líbil i vizuál a triky na svou dobu vypadaly dost slušně (třeba ta všudypřítomná tráva nebo mravenec) a některé scény zaujmou, třeba přespávání v obří kostce lega. Možná by se to dalo ještě líp využít a promyslet, ale upřímně mi to v tomhle podání vlastně i stačilo. Na rodinný film to svůj účel plní víc než dobře a silné 3* si to podle mě zaslouží. Dokonce bych se snad ani nebál si to pustit znova. ()

zdeny99

Bláznivá rodinná komedie o dvou ujetých rodinách, které se nemají rády. Především se nemusí samotní tatínkové. Jeden je praštěný vynálezce, který žije ve svém světě. Stále se snaží vymyslet stroj na zmenšování a o reálném světě téměř nic neví. Tím druhým je klasický čtyřicetiletý Američan, který miluje baseball, ryby a pivo. Neustále si lezou na nervy, nechápou jeden druhého, přesto jednoho dne budou muset spolu spolupracovat, a to když ten první konečně svůj stroj na zmenšování sestrojí a zmenší děti obou rodin. V tu chvíli začíná bláznivé dobrodružství, plné vytříbených triků, na záchranu svých potomků. [2458. hodnocení, 86. komentář, 65%] ()

• Joe Johnston v tomto filmu debutoval jako režisér. (Pumiiix)
  • Ve scéně, kdy spolu děti jedou na mravenci, je v jednom záběru vidět dva členy natáčecího štábu. (Mol)