Ředitel společnosti obviněný z podvodu, mentálně retardovaný chlapec, který snědl svou šestiměsíční sestru, transsexuál a postarší intelektuál, jenž zavraždil manželku - tito lidé tvoří osazenstvo vězeňské cely. Když se jednoho dne uvolní kámen ze stěny, objeví přítomní skrýš s deníkem bývalého vězně Danverse, který zde pobýval na začátku minulého století. Deník obsahuje magické formule, s jejichž pomocí se vězňové údajně mohou dostat na svobodu - a takovou příležitost si přece nesmějí nechat ujít! (oficiálny text distribútora)

SOLOM.

Solidní francouzská podívaná, která patří k nadprůměru jejich tvorby. Přestože se zde najde i několik zbytečných natahování děje bavil jsem se od začátku až do konce. Škoda jen trochu chaotického konce. Kvalita filmu je postavená především na černé magii a mysteriozní atmosféře, která nenechá diváka ani chvíli v klidu. Stejně tak je tomu i u charakteristik jednotlivých postav jenž se zde objeví. Čtyřčlenná partička zavřená v jedné cele bohatě vystačila k natočení filmu, na který jen tak nezapomenu. ()

honajz2

Filmy v jedné místnosti, takže hned, jak jsem na tohle úplně náhodou narazil (shodou okolností při hledání jiného filmu, který jsem teda zatím ještě nenašel, což mi připomíná, že když doma něco hledám, tak najdu něco úplně jiného, jen to, co hledám hlavně, ne), jsem si to okamžitě stáhl. 4 lidi v jedné cele, z toho každý z nich, kromě hlavního hrdiny který je normální, je totální magor - jeden je transsexuál a po nocích znásilňuje spoluvězně, druhý, který je retard jak sviňa a co vidí, to sežere (včetně svojí šestiměsíční sestry - kvůli tomu tam je, ale vůbec nechápu, proč ho nešoupli někam do blázince) a ten třetí jede v hodně divnejch věcech, nebudu spoilerovat. A jednoho dne objeví knihu plnou kouzel, která by je měla dostat ven... Ok, první polovina mě celkem nudila a neskutečně (a hlavně úplně zbytečně) táhla. V druhé polovině mě to ale už chytlo a drželo v napětí až do konce, i když jsem teda ten konec odhadl. I tak ale, bylo to dost zajímavé, bohužel tu nudnou první polovinu a některé nelogičnosti tolerovat fakt nemůžu, takže 3* ()

sedm.1

Čtyři herci,jedna místnost,jedna kniha,zajímavý námět.Vše co Znamení ve zdi obsahuje a víc nedá ani omylem.Hodinka a půl téměř až "art" horroru,jistě neobvyklá podívaná,nicméně nijak oslnivá.Herci jsou zajímavě vybraní,zápletka poměrně originální,atmosféra je,ovšem jiná,než je obvyklé.Já osobně jsem ze Znamení ve zdi krapet rozpačitý,dost se vymyká,jen se nedokážu rozhodnout,jestli správně či ne. ()

Adush93

Atmosféra a napád na zápletku je za 5*. Zpracování je ovšem příšerné. Viděla jsem už dost filmů, kde herci, hudba a stupidní scénář potopili jinak potecnionálně dobrý film. Ale u Maléfique mě to porvé opravdu mrzí. Francouzi horory umí, ale spíš ty krvavé, mysterióznost by mnohem lépe vystihli Asiaté. Třeba by to dopadlo úplně jinak. A nebo taky ne. ()

dubinak

Tak nějak nemám ponětí, co si režisér pokládal za cíl, protože tohle bylo opravdu špatně naservírované. Na postavy, na kterých celý ten příběh stál, se nedalo koukat. Dialogy byly úplně o ničem. Atmosféra byla sice snaživá, prostředí hrálo na správnou strunu a jedna gore scéna taky stála za to. Nic jiného bohužel pochválit nelze. Je to takové čáry máry bez souvislejšího řádu. Vlastně mě ani nezajímalo, jak to dopadne. Ten konec byl stejně úplně otřesný. ()

• Před samým natáčením producenta napadlo, že knihy jsou již zastaralé a přemýšlel o náhradě magického deníku za e-book. (Musak)
  • Snímek získal na filmovém festivalu Gérardmer v roce 2003 společně s filmem The Gathering (2002) Zvláštní cenu poroty. (Terva)
  • Kameraman tohoto snímku Jean-Marc Bouzou vyhrál v roce 2003 na filmovém festivalu Avignon cenu Prix Vision za nejlepší kameru. (Terva)