Černé zrcadlo - Série 2 (2013) (séria)

Přijdu hned (S02E01)

(epizóda)
  • Veľká Británia Be Right Back

Část Přijdu hned vypráví o mladé dvojici, Marthě a Ashovi, kteří se odstěhovali do zapadlého venkovského domku, kde žili Ashovi rodiče. Ash je zvyklý denně trávit čas ve společnosti sociálních sítí a telefon má snad přirostlý k ruce. Marthě to nijak zvlášť nevadí, miluje ho a oba se těší na jejich nový společný život. Druhý den po nastěhování je Ash při vracení pronajaté dodávky zabit. Na pohřbu vypráví Marthě její kamarádka Sarah o nové službě, díky níž mohou lidé zůstat v kontaktu se zesnulými. Prostřednictvím historie jeho internetové komunikace a profilech na sociálních sítích může Ash znovu "ožít", což má pomoci truchlícím pozůstalým. Martha je tímto konceptem znechucena a nechce s ním mít nic společného. Rozhodne se zůstat ve venkovském domě, přestože její izolace dělá sestře Naomi starosti. Jednoho rána přijde Marthě e-mail od Ashe - Sarah zajistila onu službu. Martha zuří a e-mail vymaže. Jenže pak zjistí, že je těhotná a naplní ji samota a zoufalství, a tak se rozhodne promluvit s "ním"... (HBO Europe)

AloeB

Černé zrcadlo zde (opět) dostává svému názvu, kdy vytváří doslova studii vztahu, který zničila smrt, a jasně ukazuje děsivost toho, kdy zůstáváme zahrabáni v minulosti. Dává nám najevo, že ve vztahu toužíme po skutečných nedokonalých a neperfektních osobách navzdory možnostem mít něco dokonalého, proto ostatně není protagonistka spokojená s uhlazeným a umělým modelem jejího zesnulého muže, třebaže jí poslechne na slovo a nabídne jí hodiny kvalitního sexu, protože jí prostě chybí ono lidství. Přesto se však nedokáže vzdát ani této nedostatečné připomínky toho, koho ztratila, jak prozrazuje závěrečná scéna. Jedna z nejlepších epizod Black Mirror. ()

Saxos

Sci-fi? Prd, úplná realita. Co o nás internet ví? Všechno! Kde bydlíme, kam jdeme, kde pracujeme, co děláme, na co jdeme do kina, co jíme, pijeme, kde jsme na dovolené, kolik máme přátel, o čem se bavíme, co nás bolí, jak dlouho spíme, kolik vážíme, ..., prostě úplně vše. A to samé o okruhu rodiny, přátel, kolegů. Vše si ta bedýnka v klidu spojí. To hned mrazí za krkem... ()

Nach

Velice dobře udělaný krátký film o ztrátě a možnosti moderních technologií v pomoci v přečkání těžkého truchlivého období. A ještě zajímavější film o tom, jak jsme schopni o sobě toho mnohé prozradit na internetu. A přesto i tak jsme natolik originální, že nikdo nikdy nemůže být naší plnou replikou. Témata této epizody by si zasloužily celý seriál. Nicméně i jeden díl toho ukázal mnohé. Velký palec nahoru. 80% ()

ABLABLABLA

Měla jsem husí kůži. Vlastně tady nebylo nic extra děsivého, ale v hloubi duše člověk ví, že je šílené nahrát do nějakého softwaru lidskou bytost s city, vzory chování na základě jeho online života. Šílený je taky fakt, který tady ani nebyl zobrazen, jak snadno by se tato situace dala zneužít. A to je na tom asi to "děsivé". Každopádně naprosto perfektně zahrané.. úplně jsem byla na emocionální dráze spolu s postavami. 4* ()

hrumsrt

Pár dní nazpět jsem viděl film Ona, který je totální masterpiece v podobném žánru. Hayley Atwell je perfektní a zvládá to uhrát naprosto v pohodě a ještě s grácií.. Jenže nemá to úplně nejlepší scénář. Je to hrozně depresivní a divný! Nedá se poskládat naše kopie jen z našich příspěvků na internetu. Navíc lidi se na sítích chovají prostě jinak, buď moc opatrně nebo zase moc uvolněně. ()

• Služba s názvom "That can be my next tweet!" ("To môže byť môj ďalší tweet") existuje od roku 2013. Analyzuje užívateľov twitterový stream a pokúsi sa vytvoriť tweet, ktorý by mohol napísať. (Arsenal83)