Černé zrcadlo - Série 4 (2017) (séria)

Železná vůle (S04E05)

(epizóda)
  • Veľká Británia Metalhead

Parta lidí se vydává hledat zásoby do opuštěného skladu. Když narazí na nelítostného nepřítele, jsou nuceni pustit se na úprk bezútěšnou pustinou. Jde jim totiž o život. (Netflix)

StrixCZ

Stylově natočená "temnota pro temnotu", která se bohužel neobejde bez klasického klišé, kdy záporák na začátku předvede schopnosti, proti kterým by hlavní hrdinové neměli sebemenší šanci, ale v průběhu epizody je nahodile "zapomíná", respektive nevyužívá dostatečně efektivně (nebo naopak "ožije" v situaci, kdy to nedává žádný smysl), aby bylo možné odvyprávět nedomyšlený děj... Bez těchto scénáristických berliček by tento díl skončil po prvních deseti minutách (a možná by to tak bylo lepší). ()

fallanga

Metalhead funguje jako dobrý postapo psychologický thriller. Má to drsnou atmosféru, ke které hodně přispívá i ta černobílá stylizace. Ale jako Zrcadlo to už nefunguje. Nemá to žádnou pointu či vyvrcholení, nemá to ani objasnění toho, co se vlastně děje. Je to něco jako White Bear, ale právě bez toho obrovského odhalení na konci. Dokážu si to představit jako samostatný film, kde se trošičku rozvine lore toho světa, ale jako episoda Zrcadla to propadlo. ()

kocik1

Uniknout vyspělé inteligentní technologii nelze. Útočí na nás ve výlohách, v reklamách, v našich přáních, všude. A jednou se možné vytrhne ze řetězu. Není pes jako pes, i když každý se chová tak, jak jsme si ho vychovali. I mně přišla tahle povídka svou přímočarostí trochu slabší. Ale myšlenku a nosné téma měla. Fujtajbl. Doma už nechci mít ani jezevčíka. ()

Arkanoid

Napätie z vyspelého zabijaka pomocou prepracovanej formálnej stránky (zaostrenie & zmatnenie kamery, dynamická akcia, to všetko umelecky čiernobielo) funguje na výbornú, aj keď hercom veríte, s hlavnou postavou sa dá stotožniť len vo vôli prežiť, nič viac neponúka, a preto až k plnému počtu ísť nemôžem. P.S. Škoda, že v tej krabici neboli psy. ()

ALIENka_

Tenhle díl má skvělou stylizaci, ta černobílá se k tomu prostě úžasně hodí. A to je tak všechno. Teda dobře, ještě musím říct, že příběh je docela zajímavej, ale prostě mě sere, že tady k tomu není žádnej backstory, jinde mi to je u prdele, protože na tom vůbec nesejde, ale tady by mě to docela zajímalo. No pak jsou tady ty divný rozhodnutí postavy. Ženská sakra dobře ví, že když zavolá z vysílačky, robotickej pes to bude vědět, a hádejte co udělá? Ano, zavolá z vysílačky a jediný, co řekne je, že miluje svoje děti a že její parťáci jsou mrtvý, tak to si mohla taky nechat až do kempu. Taky mě neuvěřitelně sralo to její neustálý hekání, do prdele ta její díra v noze neměla ani jeden cenťák a tak hluboká taky nebyla! A samozřejmě první věc, co byste udělali, když utíkáte před robotem, kterýho prakticky nic nezastaví je, že místo okamžitýho útěku (ještě když máte klíčky od auta) si půjdete umejt ruce. Jop to je skvělej nápad, fakt neznám lepší. To ještě ani nemluvím o tom, jak mohla psa tou brokovnicí zabít nejmíň 3x než se k tomu konečně dostala. Hodnocení: 5/10 ()

• Táto epizóda je čiernobiela, pretože najdôležitejšou „rasou“ na Zemi sú teraz v tomto postapokalyptickom scenári psy, ktoré majú byť farboslepé. Toto je však bežný omyl. Psy vidia farby, len ich vidia tlmene. (Arsenal83)
  • Reč o ošípaných a rovnosti je na začiatku odkazom na knihu "Zvieracia farma" Georga Orwella (1954). (Arsenal83)