Slimák je mixem teroru, černého humoru a překvapivé lidskosti od scénáristy Jamese Gunna, jehož Úsvit mrtvých se stal hitem roku 2004. Wheelsy je obyčejné městečko plné přátelských lidiček, kteří se starají jen o své vlastní problémy. Jenže pod tímto milým povrchem se začínají dít divné věci... (oficiálny text distribútora)

mandelbrot

Asi do dvou třetin filmu jsem pořád čekal, že se film rozjede, ale když se pořád nic nedělo, rezignoval jsem a čekal už jen až film skončí. Slither totiž není ani děsivý, jen je místy nechutný, ani vtipný, má překvapivě pomalé tempo a málo akce. K výčtu záporů bych ještě přidal naprosto nefungující hlášky, a přehrávající herce ( Gregg Henry ). ()

Damiel

Dost jsem se pobavil, a to jsem podle obalu DVD rozhodně nečekal :-) Všude plno slizu, gore efektů, mrtvol, dobrých hlášek a černého humoru: ten je v některých scénách – například v té s přežranou paničkou – opravdu hodný medaile. Triky nejsou top, ale co chtít za 15 milionů dolarů? Na tenhle rozpočet jsou skvělé... Z filmu je cítit, že jeho tvůrci jistě vzhlížejí ke staré hororové, protože ačkoliv jsou tam všechny slizoidně-krvavé ingredience, snímek nestaví výhradně na nich. A proto nenudí. Trochu mi vadil jen lehce odbytý konec a občas trochu hloupé repliky („Jsi v pořádku?“, zeptá se blondýna šerifa, který si právě odkudsi ze žaludku vytáhl ostnaté chapadlo). ()

jojinecko

3,5*/5...Slimák mi veľmi pripomenul staré dobré béčko Sliz, pre mňa jeden z najkultovejších old-school hororov:)... Aj keď tentokrát prileteli z vesmíru dosť nepríjemné slíže a pustili sa do obyvateľov jedného zaspatého mestečka...V celku "príjemná" gore srandička, ktorá si zo žánrových klišé robí prdel a na druhej strane funguje naozaj aj ako horor... Ničím prevratná zvrhlo-vtipná úchylárna, ktorá poteší:))) ()

Jordan

prižmúrim očko nad slimáčikmi a dám 4* . . . lebo som si tam našiel čo to dobrého aj pre seba: zopár hlášok, niekoľko pekných kočičiek, niekoľko viac naozaj vydarených efektov/nechutností, HOVORIACE ZOMBIE, vaňovú scénu/citáciu cronenbergových Shivers a veeeeľa rozkošných rychlých slimáčikov . . . mňam ()

rikitiki

Feministický komediální horor v důsledně béčkovém provedení o Zapadákově twinpeaksovského ražení, který napadne mimozemšťan a vyvolá infekci připomínající kombinaci zombie a Vetřelce. KOUSEK DĚJE Název snímku je přiléhavý, protože všichni muži ve filmu jsou slizouni a to ještě před tím, než je dostane vesmírný parazit. Tak třeba manžel hlavní hrdinky ji bere jako trofej a kus masa, který mu má přinášet uspokojení na požádání. Není divu, že se pak změní v monstrum, jehož jediným cílem je žrát, souložit a množit se. Fyzicky se promění, ale emocionálně to pro něj až taková změna není. I jakože klaďas šerif nedokáže přiznat kredit ženě za to, že ho zachránila a nutí ji k opačnému vylíčení celé situace, aby z ní jako zachránce vyšel on. Takže další parazit. _____ Vzhled vesmírných červů nápadně připomíná spermie, které se snaží bez ohledu na odpor proniknout do lidského těla. Scénka, kdy jedna z nich plave vanou dívce mezi nohama, je dost výmluvná. Přestože ženy projevily větší vynalézavost a odvahu, po porážce vesmírné parazitující nákazy v závěru filmu jdou až za mužem, co je hrdinně vede za záchranou z městečka, kde už nehrozí nebezpečí. To, že jdou pěšky, přestože na silnici stojí auto, už jen dokresluje hrdinovu omezenost. ____ Film se rozvíjí zvolna, zábavnější je v druhé části, která kombinuje legraci s někdy krvavě nechutnými scénkami. ____ Po titulcích následuje scéna obvyklá u tohoto druhu filmu. ()

• Když přichází Grant navštívit Brendu Jamesovou do jejího domu, Brenda sleduje v televizi film Toxický mstitel. (Stocki)
  • Film obshuje potitulkovou scénu. (Duoscop)
  • Více než 100 herců z Los Angels a Vancouveru se ucházelo o roli Jacka MacReadyho, kterou nakonec získal Gregg Henry. (Stocki)

Whedon: Marvel chystá něco „zvráceného“

Whedon: Marvel chystá něco „zvráceného“

12.09.2012

Už nápad zfilmovat relativně málo známý komiks Guardians of the Galaxy zněl jako něco, čím studio Marvel vstupuje na velmi nejistou půdu. Superhrdinský tým z daleké budoucnosti totiž obsahuje členy… (viac)

Tvůrce Slimáka chce své Saw

Tvůrce Slimáka chce své Saw

10.08.2007

Jak jinak chápat synopsi dalšího kousku Jamese Gunna, scenáristy nového Úsvitu mrtvých a tvůrce téměř kultovního béčka Slimák? The Belcoo Experiment má být extrémně násilný horor o početné skupině… (viac)