Nightwish: From Wishes to Eternity

(koncert)

DVD vyšlo roku 2001, ale koncert, který je hlavní součástí celého DVD, byl odehrán 29. prosince roku 2000 ve finském městě Tampere. Kromě koncertu From Wishes To Eternity obsahuje také interview s Tarjou a Tuomasem (s každým zvlášť), videoklipy k písním The Carpenter, Sleeping Sun, The Kinslayer a Walking In The Air, fotogalerii a přehled dosavadní diskografie.

Tracklist:
1) The Kinslayer
2) She Is My Sin
3) Deep Silent Complete
4) The Pharaoh Sails To Orion
5) Come Cover Me
6) Wanderlust
7) Instrumental (Crimson Tide/Deep Blue Sea)
8) Swanheart
13) Walking In The Air
14) Beauty And The Beast
15) Wishmaster (bublajsa)

Gemini

Go, Nightwish, Go! Jen taková polořečnická otázka (kde jinde než u jediného Nightwisháckého DVD na CSFD) - jak se může někdo vytáčet nad tím, že se někdo jiný chová jako primadona, když bez hlasu toho někoho byste byli nikdo a nic? Uvidíme jestli se najde někdo, kdo se Tarje vyrovná. Do té doby si hodlám užívat to, co Nightwishi vytvořili. ()

Richie666

Nechápu proč ti, kteří tuto hudbu nemají rádi a evidentně jí nerozumí, hodnotí, ba dokonce komentují DVD proslulé kapely Nightwish. Pokud si pan Cival myslí, že se tato kapela stala tolik populární díky tomu, že ze sebe "pomocí kýče udělala rádoby umělce", musí být zřejmě na hlavu padlý. Zdaleka netvrdím, že se musí každému hudba Nightwish líbit, ani moje nejoblíbenější kapela to není, nicméně udělit tomuto koncertu a této muzice méně jako tři hvězdičky nesvědčí o ničem jiném, než o hudební nedonošenosti a omezenosti. Tím se nechci do nikoho navážet, ale ohrnovat nos nad jakoukoli hodnotou a nazývat ji kýčem jenom proto, že se mi zrovna nelíbí, to je opravdu donebevolající kokotina. ()

Jara.Cimrman.jr

From Wishes to Eternity je pro mne nejlepe zaznamenaným koncertem Nightwish, při kterém si Tarja Turunen se svým hlasem pluje v nadpozemských výšinách, daleko pod ní se z otevřeného pekelného poklopu rozléhá řinčení kytar, což obyčejný hudbu milující smrtelník, za nějž se hrdě považuji, může vnímat jako dokonalé souznění odvrácených stran lidské duše. ()

Kosmik 1

Koupil jsem DVD, kouknul a dal pět hvězd. :-) Nightwish poslouchám už dlouho...a tenhle koncert se povedl. Pro mě jednoznačně nejlepší finská power metalová skupina současnosti. S Tarjou to byl nářez...s Anette už to bohužel není ono, ale tak už to chodí. Když odejde zpěvák/zpěvačka, málokdy se pak dá nahradit tak, aby to nepoznamenalo celou kapelu a zůstala zachována stejná kvalita zpěvu. 90% ()

Vojcl

Excelentní vystoupení nejlepší kapely na světě!!!!!!!!!!!! Nightwish to je nesmírně melodický heavy/gothic metal s originálním a výjimečným operním zpěvem krásné Tarji.. Lahůdka pro každého rockového fanouška a jejich koncerty jsou vždy nezapomenutelným zážitkem.. Pozn. for Cival: Každý máme právo na vlastní názor,ale moc by mě zajímalo co u tebe není kýčovitý humus "umělče"!!!!!! ()