Boží zápasník

• Česko Boží zápasník (viac)

Nacho (Jack Black) vyrůstal v jednom malém mexickém klášteře v Oaxace a nyní v něm pracuje jako kuchař, který chce dostat toto svaté místo z finančních potíží a to díky tomu, že vyhraje Wrestlingový turnaj. Ale jak Nacho brzy zjistí v televizi to všechno vypadá méně bolestivě a tak mu nezbývá nic jiného, než do boje zapojit i taktiku. (oficiálny text distribútora)

Mekgrůdr

Pokud znáte humor Jacka Blacka, tak vás nemůže nic překvapit a víte, že právě Jack drží vždy celý film nad vodou. O Jimu Careym se říká, že jeho grimasy jsou už okoukané a nikoho nebaví. Možná by se to dalo říct i o Blackovi, ale tady dal do role mnohem víc. Prostě jsem se hodně bavil, líbilo se mi prostředí Mexika a Jackův kostým byl špička! Rock určitě bledne závistí. Rozhodně zase jedna ze záplavy komedií, která má úrověň. ()

eagle-eye

Nemám Blacka příliš v oblibě, zato jsem si oblíbil Hesse díky skvělému Napoleon Dynamite... Bohužel Boží zápasník kvality jeho prvního celovečeráku nedosahuje. Což o to, hrdina filmu není nepodobný Napoleonovi, jeho přítel není nepodobný Pedru Sanchezovi, hlavní zápletka "Podivínské zápasy" jsou lehce zvrhlé a freaků je zde možná více než v Napoleonovi (pouliční dvojka, vášnivá tlustoprdka, dračí a jiní zápasníci), nicméně výsledkem je docela nesourodý celek, kde se chvílemi svíjíte v křeči po zemi, jenže pak po dlouhé chvíle sledujete tlachání o ničem. Na závěr přesto musím konstatovat, že pokud bude Hess pokračovat v nastoleném trendu, tak jedině dobře, takových komedií je beztak setsakramensky málo... ()

honajz

Kdo zná Jacka Blacka, ví asi na co se má připravit a na jaký styl humoru. Někomu sedí, více lidem ale ne. Tentokrát se Jack Black jakožto mnich rozhodne pomoci chudým sirotkům, o něž se stará klášter, tím, že vydělá hodně peněz jako zápasník. A představte si, po mnoha peripetiích a nezdarech se mu to nakonec podaří a stane se hvězdou. ()

uzzi

Balck zde předvádí něco, co už hraničí s buď s genialitou, nebo s demencí. Mě příjde jeho druh humoru hodně dobrý a cit pro absurdně trapné chvilky má přímo božský. Navíc ze sebe dokáže udělat debila jako snad nikdo jiný a nemusí vynaložit nijak moc energie a k tomu ještě další herecké osazenstvo (vyjma jeptišky) je plné výrazných týpků. K tomu připočteme vynikajicí titulní píseň a je vymalováno. Rozhodně velice milé překvapení, ovšem určitě tento humor nesedne všem. ()

HappySmile

Na jednu stranu to byla strašná blbost, prostě přesně styl Jacka Blacka, ale myslím, že na to už musí být každý připraven předem, když vidí jeho jméno. Na druhou stranu mě ale hodně rozesmálo to, jak tvůrci zobrazili některá filmová klišé a dali jim pěkně na frak. Vlastně už sám námět je takové antiklišé - boxer, co každý zápas prohraje. SPOILER: Naopak závěrečná scéna je zase úplně klišovitá - hlavní hrdina vyhraje finální zápas, ovšem tvůrci to moc dobře vědí a vykreslí všechno schválně pěkně zveličeně. ()

• Pri natáčaní wrestlingových scén Jack Black skočil z ringu a udrel sa hlavou o stoličku. Rana si vyžiadala aj pár stehov. (Smok)
  • Meno postavy "Chancho" v preklade zo španielčiny znamená "prasa". Meno postavy "Esqueleto" v preklade zo španielčiny znamená "kostra" (Smok)
  • Figúrka na začiatku filmu, predtým, ako vidíme sa hrať malého Nacha pred kláštorom, je Nightcrawler, fiktívna postava z komiksov X-Men. (Smok)

Jack Black ministrem obrany

Jack Black ministrem obrany

18.05.2015

Režisér Jared Hess se proslavil komedií Napoleon Dynamit, svůj debut nicméně dodnes nezastínil. Boží zápasník ani Divnej týpek příliš kladných ohlasů neposbírali, Hessovu reputaci ale možná napraví… (viac)