Jericho

USA, (2006–2008), 20 h 39 min (Minutáž: 40–44 min)

Skeet Ulrich, Lennie James, Ashley Scott, Kenneth Mitchell, Brad Beyer, April Parker-Jones, Alicia Coppola, Pamela Reed, Bob Stephenson, Shoshannah Stern (viac)

Dramatický seriál vypráví o tom, co se stane, když se na obzoru náhle objeví atomový hřib a uvede poklidné městečko v Kansasu v chaos. Jeho obyvatelé se ocitnou v naprosté izolaci a mohou se jen dohadovat, zda jsou jediní Američané, kteří zůstali na živu. Když jsou vyřazeny z provozu veškeré zdroje energie a možnosti komunikace, strach z neznámého uvrhne Jericho do všeobecného zmatku. Město se začne hroutit pod náporem teroru a strach i pocit zkázy probouzí v některých obyvatelích města jen to nejhorší. Ale v této době krize, kdy se citlivých jedinců zmocňuje šílenství, a na povrch vyplouvají i ta nejskrytější tajemství, v sobě někteří lidé najdou vnitřní sílu, jíž si dosud nebyli vědomi. A z těch, u nichž je to nejméně pravděpodobné, vzejdou hrdinové. V průběhu děje seriálu se objeví spiklenecké teorie. Jsou obyvatelé malého města pod palbou útoků? Nastal snad konec světa? A pokud byste přežili armagedon, jak by Váš život nejspíš pokračoval? Stálo by vůbec za to dál žit? (oficiálny text distribútora)

Wormboy

Obrovsky potencial serialu plne zabity idiotskym scenarom, limonadovym podanim pribehu, kde sa riesia viac absolutne nezaujimave "problemy" jednotlivych clenov mesta a na samotnu bombu sa takmer zabuda. S manzelkou sme vydrzali s velmi silnym sebazapretim celu prvu seriu, ale posledne diely sme pozerali len rekapitulacie, pretoze to uplne postacilo. Jericho je kopa vaty a v nej zabaleny dobry napad, ktory vsak z tej vaty von absolutne neprenika. Neda mi este nespomenut, ze v podstate ani jedna postava nie je sympaticka, no a akoze hlavna postava Jakea-tak to je uplna katastrofa a herec so svojim prejavom silno pripominajucim herectvo Majstra JCVD, by si zasluzil smrt uz v druhom diely.Apropo smrt, tu fakt takmer nikto nezomiera, proste bieda bieda. 1,5/5* ()

Aknah

Mohu s klidem říct, že se jedná o 1 z nejlepších seriálů, co jsem kdy viděla. Je velice inteligentně ztvárněný a hlavně reálně natočený. Díky skvělému nápadu, který mě chytnul hned od prvního dílu, jsem nemohla přestat....byla jsem ohromena. Jericho není naštěstí obětí komerce a za to jsem ráda. Už jen kvůli neznámým tvářím, které suverénně obhájí svou roli a přitom zahrají kvalitně jako stovky jiných celebrit. Má zajímavé ztvárnění a díky akčnosti si podle mě stojí jako neokouknaný a nevšední. Ze začátku se pomalu seznamujeme s postavami, vůbec nevíme co se děje a kladete si spoustu otázek - protože JERICHO srší především tajemností. O jednotlivých postavách se postupně dozvídáte jejich minulost a spojitost s událostmi. Některé postavy si prostě oblíbíte, jiné tváře se vám nebudou zdát, ale o tom to je, takhle má prostě vypadat seriál. I v obyčejném životě, vám není každý sympatický. A hlavně to se mi na Jerichu líbí - je opravdický a na nic si nehraje, dívá se na situaci z více pohledů a hlavně rozumně. Nedává přednost hlavnějším rolím, všem dává stejný podíl a příležitost odkrýt část své osoby a to se mi líbí. Všichni svým způsobem tvoří celý příběh, který do sebe pomalu, ale jistě zapadá. Musím říct, že je to velmi přirozený snímek, který mě pohltil - má tu správnou rodinnou atmosféru a to nemyslím jen v případě jednoho klanu, prostě celé městečko na vás působí velmi sympaticky, napínavých scén je tu víc než dost a vy vůbec nemáte tušení, co se v dalších minutách semele. Výhodou je také to, že jakmile skončí díl, nutí vás to podívat se na další, protože něco je prozrazeno nebo naznačeno a vy chcete vědět co. Myslím si, teda alespoň mě to donutilo o té situaci a problémech přemýšlet a jde velice snadno se vcítit a sdílet s nimi jejich životy, protože je to naprosto přirozeně natočené. Seriál se zabývá vztahy, ale né moc, tak nějak přiměřeně a nebo to jen řeší mezi horou dalších problémů a nepozastavují se nad maličkostmi a hloupostmi a to obdivuju a taky mi to vyhovuje. Mám pár nestárnoucích seriálů, které považuju za své srdeční záležitosti, ale Jericho mi tak přilnulo k srdci, že můžu bez rozmyslu tvrdit, že se pro mě stal jedním z nich a díl od dílu si uvědomuju, jak silný příběh a zážitek to je. ()

O´Neill

Velmi dobrý seriál, který si mě získal prakticky během prvních pár dílů. Jericho má úžasný námět, velmi dobré a sympatické herce a celkově příjemné prostředí. 1. série - prvních 6 dílů bylo jednoduše úžasných. Něco co tady ještě opravdu nebylo, úžasně zpracováno a celkově to působilo zkrátka velmi povedeně. 1. série - druhá část - tady už nastala poměrně změna oproti úplnému začátku, a kvalita lehce klesla. I tak jsem ale hltal každý díl, a těšil se na další. Hodnocení: *****. 2. série už byla jiná. Na základě rozmazlených amerických diváků byli scénaristé nucení vše namačkat do sedmi dílů, a podle toho i odpovídá kvalita. Celkově byla 2. série hodně zrychlená, a dala by se krásně rozvést do mnohem více dílů. Samotné díly paradoxně nebyly nějak extra záživné, a rozhodně se nedá říct, že bych to hltal stejně jako první sérii. Hodnocení: ****. VERDIKT je následující: První série Jericha byla naprosto revoluční, a znázorňuje něco, co tady ještě nikdy nebylo. Celé je to v příjemném prostředí za doprovodu charismatických a sympatických herců. Druhá série už taková bohužel není, a to vše jen kvůli fanouškům. Ve finále ovšem řeknu, že i když je druhá série kvalitou o dost níže než série první, nedá se vymazat těch úžasných 22 dílů první série, a já Jericho přesouvám do mých TOP seriálů. Dodám jen toto - v budoucnosti se reprojekci rozhodně vyhýbat nebudu. ()

Dohaja

Myslím si, že je to dobrý seriál niektorým sa síce nezdá ale postupom času sa to rozbehne a je z toho poriadna dráma. Keďže na USA boli zhodené jadrové zbrane a ľudia z mestečka Jericho no vlastne celé štáty si skúsili ako sa žilo v minulosti bez spojenia, energie. Dúfam, že podobná situácia nikdy v skutočnosti nebude aktuálna. Verím, že budeme žiť stále v mieri. ()

anderson

Keby to bol akčný-mystery seriál, bola by to PECKA. Autori sa ale rozhodli divákom udeliť morálne lekcie a mravné ponaučenia. A to prosím v dobe vrcholiaceho cynizmu (ktorého špičkou vôbec nie je filantrop HOUSE :-), ale CHARLIE SHEEN v 2A POL CHLAPA). Takže sa ani nečudujem, že to po necelých 2. sezónach odrovnali. A to som absolútne ignoroval fakt, že jadrový útok v takejto idylke NIKTO neprežije, "natož" aby sa zaoberal debilnými vládnymi konšpiráciami. (6.6.2008) ()

• Aby seriál po první nepříliš úspěšné sérii opět obnovili, poslali fanoušci přes dvacet tun ořechů symbolizujících anglickou nadávku "Nuts!" samotným producentům. To je přesvědčilo, aby to ještě zkusili a natočili druhou sérii, ale ani ta divácky příliš nepřesvědčila a seriál se opět zrušil. (Malarkey)
  • Internetová stránka, kterou Hawkins v páté epizodě navštíví je turecká verze MSN. (Hal_Moore)
  • V Nemecku bol kvôli nízkej sledovanosti seriál stiahnutý po 14. epizóde. (rador)