Keď si raz vnútri, už sa nikdy nedostaneš von. Šestica študentov nastúpi na univerzitu, kde údajne straší.
Madison McBridová dodnes trpí nielen traumou zo straty pomäteného otca, ktorý zomrel, keď mala deväť rokov, ale aj traumou z minuloročnej samovraždy svojho milovaného brata. Madison chce prekonať svojich démonov, a tak sa rozhodne nastúpiť na Univerzitu Richarda Millera, kam dochádzal aj jej brat. Na prechádzke po areáli sa stretne s čudáckym školníkom Wilburom Mackeyom, ktorý jej povie, že tu vraj straší. Madison si tam však rýchlo nájde nových priateľov - od drog abstinujúceho Holta, strešteného Stringa, sexuálne zneužitú Ivy a Mayu a tiež vtipkára a atléta Tommyho. Všetci spolužiaci trpia určitými traumami. String objaví na internete správu, že v roku 1935 ich internát a ďalšiu opustenú časť spravoval Dr. Magnus Burke a ústav bol útočiskom pre problémových a nebezpečných tínedžerov. Roku 1939 však proti šialenému doktorovi povstali stážisti a odhalili pravdu o jeho liečbe, resp. o jeho zabíjaní. Ukáže sa, že Dr. Burke v budove stále je a hľadá duše, ktoré by mohol mučiť... (TV JOJ)

destroy83

Řemeslně vydařený, ale bohužel tuctově působící horor o životem poznamenaných studentech, kteří se na začátku školního roku nastěhují do nově rekonstruované koleje, jejíž budova dřív sloužila jako ústav pro choromyslné. Hned první den pobytu začnou prosakovat zvěsti o ujetém doktoru Burkovi, jenž v ústavu působil a léčil psychické neduhy brutálnějším způsobem, než bylo v té době zvykem. Čerstvě seznámená partička teenagerů se začne o minulost univerzitní budovy zajímat a rozhodne se prozkoumat i studentům nepřístupné prostory, které ještě neprošly rekonstrukcí. Na koleji se poté začnou objevovat podivné události, pár studentů zmizí a častá varování starého údržbáře, se začínají jevit jako reálná hrozba. Po herecké stránce je snímek kvalitně i vkusně obsazen. Bohužel velká dějová předvítalenost a scénář, který přímo přetéká neuvěřitelnými náhodami a souvislostmi, stahují dílko do průměrné hororové tvorby, kterou divák shlédne jedním okem a druhý den vypustí z hlavy. Co se týče krvavých scén, kterých je ve filmu opravdu poskromnu, stejně jako lekaček, které ne vždy fungují, jsou také pouze v průměrné provedení. Takže celkový dojem došáhne maximálně na tři hvězdy. ()

Antaeus

Brutálny experiment to je maximálne pre narkoleptikov. Kto z nich to dotiahne až do konca pri plnom vedomí, je vyliečený. Na druhú stranu nedá sa povedať, že by film bol vyslovene nudný. On je "iba" nudný. Násilie je tu celkom OK, ale jedna gore scéna na 10 minút koncentrovanej nudy je zlý pomer aj pre filmového diabetika. ()

Ivec

No ani neviem čo napísať o takomto filme, nakoľko vo mne veľa dojmov nezanechal. Snáď len toľko, že hororov tohoto typu som už pár omrkol, ale až s takto primitívnym podaním asi nie. Veľmy plytký dej mi nedovolil stotožniť sa s hlavnýmy postavami, a dokonca by som sa v rámci otrepaného príbehu ani stotožnovať nechcel. Nie je v tom nič, čo by ma prekvapilo, očarilo, zaujalo... Aj keď, trocha ma zaujala pasáž, keď "Nitka" rozpráva o hystórií budovy a doktorovi "magorovi". Ale inak nič... Ba čo ma neskutočne sklamalo bol koniec... Takto by sa to naozaj nemalo končiť vo filmoch tohto (a možno ani žiadneho iného) žánru. Ak by takto končila epizóda "itchyho a scratchyho" tak fajn... :) Ale preboha film, ktorý sa celý dlhý čas tvári tak neskutočne vážne nakoniec finišuje absolútne priblblo štýlom Buffy, premožiteľky upírov...???? To nám zasa raz pán režisér predviedol, aké jednoduché je urobiť si prdel z nadšencov hororu. ()

Alexandre

Po vynikajícím druhém Nezvratném osudu a ucházejících Hadech v letadle přichází bídný Azyl. David R. Ellis má na mnohem víc. Jeho druhé pokračování Nezvratného osudu je mým nejoblíbenějším dílem a taky jedním z mých nejoblíbenějších hororů. Nechápu, proč nenatočí radši něco na ten způsob. Tohle byla prostě nuda, nic víc. Kdyby měl film alespoň tu atmosféru trochu lepší, ale tohle... 40% ()

kingik

Když to má být horor tak to má být horor a tomuhle nechybí originální pojetí. Hororový specialista David R.Ellis vrhne skupinku šesti studentů na moderní kolej, která kdysi bývala blázincem a potíž je v tom, že duch šíleného psychiatra Burka, který prováděl lobotomii na mladých pacientech tu řádí pořád a navíc každý student skrývá své trauma z minulosti, které se mu stane osudným. Neočekával jsem sofistikovaně laděnou podívanou, ale ani nic extra ujetého jsem jako divák nedostal. Vraždy studentů byli koncipovány nápaditě, lekačky fungovaly, finále mělo grády, ale následná likvdace maniaka se dá řadit do kategorie těch nepříliš povedených. Na Sarah Roemer a předevšim Ellen Hollman se dobře koukalo a celkově jsem se solidně hororově při Azylu bavil. 70% ()