Tanec s mŕtvymi

• USA The Gravedancers

Po prepitej noci na počesť náhle zosnulého priateľa sú Ellison, Harris, a Kira prenasledovaní duchmi detského pyromana, vraha, ktorý zabíjal sekerou a násilníka. (oficiálny text distribútora)

akisha

*Komentář může obsahovat spoilery.* Gravedancers mě nalákal slušným hodnocením, skoro až 60% je nebývale mnoho. A skutečně, bylo to dobré! Sice samozřejmě jsme už všechno viděli, všechny scény už známe, ale přesto to fungovalo. Nápad byl navíc zajímavej a tak trochu pátrací vsuvka (čí hroby že to byly?) příběh oživuje. Potvrdilo se taky dávno známé, totiž že jakmile se začne v baráku všechno otřásat, strach a napětí se vytratí (jak na to doplatil i Zámek hrůzy). Velkým plusem je, že se vyskytujou postavy, kterým člověk nepřeje brzkou smrt a Josie Maran se velice podobá Natalii Portman. Pak se ovšem dostaví nejvíc wtf moment filmu, když na konci vyrazí ze země obrovská a strašně počítačová modrobílá lebka, kterou by si snad nedovolili dát ani do Xeny, a ta začne pronásledovat hrdiny po louce. Tak to vážně ne, teda! Naštěstí je tu Tchéky Karyo, kterej mimo jiné pronese: "Už jsme tady dva dny, a to nejstrašidelnější, co jsme viděli, byla tvoje koupelna." ()

oRi11

Velká škoda, že tento snímek doplatil na nízký rozpočet. V první polovině filmu, kdy nejsou duchové vidět, vše funguje velice dobře, atmosféra, temné prostředí, napětí, pár mrazivých scén a lekaček, prostě slušný základ pro kvalitní duchařinu. Bohužel, druhá půlka, jakmile příjde řada na duchy, je vizuálně špatná, v některých chvílích přehnaná a celý film na tom ztroskotá. Kdyby tolik netlačili na to, aby bylo vše vidět a drželi se toho, co rozjela první půlka, mohlo to dopadnout líp. ()

Šakalík

Po VELMI nadějném úvodním dvouminutovém intru, které slibovalo svižnou jízdu áčkového ražení, se bohužel další průběh filmu změní v čekání, kdy už se konečně něco stane. Divák se dočká až v poslední půlhodině, ovšem provedení těch haunting scén je tak zoufale nezábavné, až hrůza (a strach s tím nemá co dělat). Největší problém je v tom, že Mendez ty poněkud špatně naladěné duchy ukazuje, čímž ovšem úplně zabíjí atmosféru, protože samotné jejich provedení zavání označením spíše z konce abecedy. Lepší by bylo nechat je neviditelné, to by si je každý představil po svém. Ale tím, že někoho oblečete do bílých šatů, trochu nacákáte červenou barvou, dáte mu bledý, vypleštěný výraz a pořádně velký předkus, dneska přece už nikomu strach nenaženete. Tohle je jedna z béčkových šaškáren, na kterou naštěstí velmi rychle zapomenete. ()

Pítrs85

Cítil jsem z toho Evil Dead, ale necítil jsem z toho onu nadsázku. I tak jsou Gravedancers slušnou duchařinou, kde se na nic nečeká a probuzení duchové se začnou vztekat poměrně brzy. Což je samozřejmě dobře. Už méně dobře vypadají digitální triky a taky masky oněch duchů, o šíleném závěru, kdy se už režisér totálně utrhl ze řetězu, ani nemluvě. Přesto jej jako celek hodnotím kladně, už jen za fajn herce a taky výraznou hudbu. Jen kdyby namísto té zběsilosti raději přibylo budování stísněné atmosféry... ()

Trash

Jako hororovou komedii tento snímek hodnotím dvěma hvězdami, jako dobrá duchařina by to dostalo hodnocení stejné. Pokud ale budu akceptovat, že může existovat také kategorie "někde mezi" dříve zmiňovanými, pak bych už hodnotil hvězdami čtyřmi...tak si potom vyberte :c) Holt když to visení duchů na špagátech bylo všude tak roztomile přiznané a všichni měli úsměv od ucha k uchu... ()

• Mužom rozprávajúcim sa s Kirou (Josie Maran), keď sa prebúdza, je scenárista filmu Brad Keene. (beso74)
  • Po prvej nie príliš vydarenej scéne s mačkou - poškriabala Clare Kramer (Allison Mitchell) - boli zvyšné scény s ňou vyškrtnuté. (beso74)
  • Postava Vincenta bola pôvodne písaná pre študenta, potom, ako úlohu získal Tchéky Karyo, ju prepísali. (beso74)