Dodge Connnolly je šarmantní majitel týmu amerického fotbalu. Poté, co jeho mužstvo opustí sponzor a celé lize hrozí smutný konec, přemluví agenta, aby získal do týmu vycházející fotbalovou hvězdu Cartera Rutherforda. Carter je válečný hrdina, který na konci první světové donutil kapitulovat mnoho Němců. Když je na hřišti, tak rozdává okouzlující pohledy přítomným slečnám a protihráče trápí neskutečnou rychlostí. Spolu s Carterem se u týmu objevuje i půvabná a inteligentní novinářka Lexie, která přijíždí s jediným úkolem: vyšťourat na Cartera nějakou špínu a odhalit pravdu o jeho nezasloužené pověsti hrdiny. Lexie si svou krásou Cartera i Dodge naprosto podmaní. Dodge bude muset bojovat nejen o její srdce, ale i o to, aby udržel své hochy pohromadě. Překvapivě zjišťuje, že láska a fotbal mají podobný scénář, a proto si jeden skvělý manévr schovává až na poslední čtvrtinu... (TV Nova)

Le_Chuck

S Leatherheads mám trochu problém. Na jednej strane je prakticky nulový príbeh (minimálne z hľadiska príťažlivosti) a na druhej odzbrojujúci retro šmrnc a silné jednotlivosti. Clooney herec (aj režisér?) je mužom klasického Hollywoodu, ktorého niekto teleportoval do 21. storočia, aby sme nezabudli (alebo aby sme objavili) jeho kúzlo. 70% ()

BoXBe

Georgi, chtěl ses stylizovat do této polohy, chtěl jsi odlehčit svým rolím veselým připomenutím starých černobílých klasik a chtěl ses pobavit a pošklebit na kameru? Proč ne.... Proč k tomu přibrat Reneé? Složitější odpověď - asi má smlouvu se studiem, asi má špulící rty, ale rozhodně to není nejlepší herečka pod sluncem, spíše mrkací panenka. Ta přílišná stylizace do 20. a 30. let byla násilná, nezapadli jste mi tam a vtipné dialogy byly buď přetažené nebo nedotažené. Zkus to znovu, za čas, trochu při zemi, s méně hýřivými barvami (asi jako v Good Night, Good Luck) a já věřím, že se rád podívám a že budu spokojenější. Letaherheads už svůj čas okrást nenechám. ()

gogo76

G. Clooney aj v súkromí neustále vystrája nejaké kúsky, preto mu tieto komédie sedia. Myslel som, že toho amerického futbalu tu bude viac, preto ma to nejako nelákalo, ale humor je fajn a celkom som sa bavil. Záverečný zápas v mnohom pripomenie i naše jarné futbalové ihriská, ale až také blato v ktorom sa schová komplet hráč i s loptou, to nemáme...Navyše je tu zaujímavá historka s vojnovým hrdinom. "Ich gebe auf!" 70%. ()

Big Bear

Neholduji americkému fotbalu a tak mi asi i lecos z narážek uniklo. Přesto rošťácký výraz Clooneyho a atmosféra, kterou pod svou taktovkou navodil stojí za to film vidět. Třicátá léta jsou zpracována nádherně a pasáže kde se Clooney se Zellwegerovou popichují jsou neskutečně vtipné. Jen tak dál Georgi ! ()

Mahalik

Ooo! Čekal jsem nějaký zábavný retro hulahop film a místo toho mi byla naservírovaná- byť v první polovině nevšedně svěží- komedie, které "vévodí" na facku hodný George Clooney. A právě ten zlom zhruba v polovině je pro mě záhadou, protože až doposavad si film u mě vedl dobře. Jenže pak přišla scéna SPOILER, v níž rádoby chytrým způsobem vyhraje Dodge "koženej" zápas a získá si srdce fanoušku, komentátorů a možná i samotného Boha a všechno šlo do Prčic.....Renée Zellweger naštěstí srší charismatem a z fleku překoná už několikrát zmiňovaného George, který se po Tvrdých palicích stavá sice dobrým režisérem, ale pro mě mizerným hercem. Já vím, na pranýř se mnou :D ()

• Postava George Clooneyho měla svůj reálný základ ve skutečném hráči amerického fotbalu Johnym "Blood" McNaillym. (Rodriguez)
  • John Krasinski kvůli natáčení změnil svůj účes. Změna pak byla zapracována i do seriálu Kancl (od r. 2005), ve kterém současně účinkoval. (Rodriguez)