Zázrak na 34. ulici

• Česko Zázrak v New Yorku (viac)

Šestiletá Susan má pochybnosti o existenci Santa Clause. Maminka ji už dávno prozradila tajemství o Ježíškovi a rozdávaní dárečků. Jednoho předvánočního dne však nečekaně uvidí v jednom obchodním domě Santa Clause, který ji přesvědčí, že je skutečný. Malá Susan tak dostává ten nejhodnotnější dáreček ze všech dárků opětovnou víru ve splnění svých snů (oficiálny text distribútora)

Faramir

Komentáře a body (hvězdy) jdou občas proti sobě, zatímco tady x lidí píše: mně se to líbilo, krásný vánoční film - a dá 3 * v případě např. Hobita x lidí píše: slabé, rozvláčné, natahované atd. - a dá 4-5 *. Někdy bych taky potřeboval půl* (70 %), ale u tohoto filmu si stojím za svým: dobrý film 4*, průměrný 3*. ()

bloodline

Milý, vianočný film, ktorý hlavnú devízu (hodnoty Vianoc, morálny rozmer) okliešťuje do amerických rozmerov (romantika, súdny spor). Tie si treba buď osvojiť, odosobniť sa od nich alebo vypnúť televízor. Nakloniť moje hodnotenie do náručia nadpriemeru pomohli dve veci - pán Attenborough a predvianočné obdobie. ()

Stanislaus

Zázrak v New Yorku je milý, oddychový, sympatický a prostoučký příběh o muži, který je fyzickým představitelem nehmotného symbolu Vánoc, samotného Santy Clause. V celku jde o průměrnou filmovou záležitost s lehce topornými herci a jednoduchým scénářem. Malá Mara Wilson je roztomilá a Richard Attenborough zase charismatický. Zkrátka snímek, který bezpochyby patří ke svátkům klidu a míru, avšak nejde o nic speciálního či nezapomenutelného. ()

nash.

Americká klasika v "novém" kabátě. O kouzlu vánoc, o snech, a tom jak důležitá je v našem životě víra v zázraky a tradice. Perkins a McDermott mi sice příliš nesedli, ale Mara Wilson je v roli šestileté dívenky v níž svádí souboj touha po zázraku s matčinou pragmatickou výchovou výborná. A Attenborough jako muž, který je nebo alespoň mohl být Santou kolem šíří takové kouzlo, že mu věří nejen malá Susan, ale i my u obrazovky. Koncentrované kouzlo Vánoc, které na rozdíl od řady jiných filmů, funguje i po téměř dvaceti letech. A některé scény mě rozesmávají i při reprízách, jako třeba výpoveď prokurátorovy manželky, a některé mě i při reprízách dojímají, jako třeba scéna s hluchoněmou holčičkou. Mám rád kouzlo Vánoc a věřím v zázraky. Nemohu tedy než se přidat: nash VĚŘÍ! ()

zdenny

Nádherný film s velmi dobrým hereckým obsazením a se skvělou Marou Wilson o tom, že víra alespoň o Vánocích je velmi důležitá. O tom, že když nějaký "chytrý" rodič svému dítěti v předškolním věku řekne, že Ježíšek neexistuje, neznamená to hned, že vyjevil svému dítěti moudrost světa. O tom, že děti a nejen ony potřebují iluze. A o tom, že i americká vláda "In God Trust". PS: Jinak se dost divím celkem nízkému hodnocení. Tak se ptám, jaký by ten příběh měl být, aby rozehřál srdce i těch ostatních. ()

• Počas otváracieho víkendu v amerických kinách urobila spoločnosť 20th Century Fox nevídaný ťah. Ľuďom, ktorým sa film nepáčil, ponúkla vrátenie plného vstupného. Využilo to približne 1500 divákov. (m.a.t.o.)
  • Spoločnosť Macy's nedala tvorcom povolenie, aby sa jej obchodná značka objavila vo filme. (m.a.t.o.)