Agenti FBI John Crawford a Tom Lone pri zásahu proti Jakuze mali zlikvidovať aj mafiánskeho zabijaka Sólistu. Ten však prežil a zavraždil nielen Toma, ale aj celú jeho rodinu. O tri roky neskôr John vyšetruje prípad, v ktorom znova figuruje Sólista. Prečo však zaútočil na vlastných kolegov z Jakuzy? Je možné, že zradil svojho šéfa Shira a pracuje pre jeho rivala, mafiána Changa. Získava pre neho drahé sošky koní, ktoré patrili Shirovi. John odhalí, že Sólistovi nešlo o likvidáciu gangstrov, ale o lúpež, pričom mu musela pomáhať polícia. John stretne Sólistu zoči-voči a zistí, že po plastickej operácii zmenil podobu. Do mesta prichádza Shirova dcéra, aby urobila v Jakuze poriadok. Sólista rozpúta vojnu medzi Shirovou Jakuzou a Changovým gangom. Medzi mafiánmi dôjde k veľkej prestrelke, do ktorej sa zapojí aj polícia. John prenasleduje Sólistu, ten však uniká. Teraz je však už jasné, že Sólista stále pracuje pre Shira a má za úlohu úplne zničiť Changovu rodinu. Zlikviduje Changa, ale jeho žena a dcér utečú. Zároveň zabije Shirových mužov, aby o tom nemohli hovoriť. Do mesta prichádza samotný Shiro a John vie, že jedine on môže Sólistu zastaviť. Preto ho informuje o jeho poslednej chybe... (TV JOJ)

Spooner

Jet vs. Jason, měla to být akční událost sezóny, na kterou se těšil každej jejich fanoušek. Jenže vedle tohoto vypadá i jejich předchozí spolupráce na Jedinečném jako klenot. Příběh je úplně dementní a to navíc s tak debilními dialogy, za který by se styděl i Seagal. Akčních scén je tu jen pár a jsou to ty nejhůře provedený akční scény za posledních pár let, co jsem viděl. Bitky jsou tu jenom dvě a mají příšernou choreografii. No a Jet s Jasonem si to mezi sebou rozdaj samozřejmě až na samotném konci a člověku se z toho chce až brečet. No a když už jsme u toho konce, tak tam nás čeká asi nejhorší twist historie. No prostě z tohodle by se člověk zeblil. Jet si musí honem rychle něco natočit v Evropě a Jason musí jít kopat za Franka Martina, protože jinak se týhle ostudy jen tak nezbavěj. ()

teutates

Rádobe B-ečko, ktoré priemer určite spĺňa. Vadil mi hlavne český dabing, ktorý bol priam neznesiteľný... War je tuctovka, kde sú všetci strašní "drsňaci", ktorý nepodliehaju žiadným pravidlam a nespĺňajú etiketu slušého správania. Film sa snaží o cool zábery, tak ako o nejake odkazové úseky, avšak nič zvláštne sa nekona. Začiatok ma sral, pretože trápnosť a klišé nebrali konca, ale postupom času sa z tohto snímku stáva priemerná urážka japonskej mafie... 5/10 ()

InJo

Nechutné plivnutí do ksichtu všem, kteří se těšili na přehlídku strhujících soubojů dvou akčních ikon. Atwellovi patrně vůbec nedošlo, co za 'herce' dostal k dispozici, a místo jednoduchého, úderného a stylového akčňáku si pro nás připravil slabý, druhořadý pokus o jakousi variaci na Mannův Nelítostný souboj, což mu samozřejmě hrubě nevyšlo. Snad bych byl ochoten dát i 3* (přeci jen se na to nekouká úplně nejhůř, není to přehnaně dlouhé a v podstatě pořád se něco děje), bohužel úplně ke dnu táhne tenhle paskvil ne vyloženě hloupá, ale přeci jen trochu přehnaná a nedomyšlená pointa a hlavně neuvěřitelně WTF poslední minuta. P. S. Ta jedna jediná bitka těch dvou pánů je krátká, nevýrazná a velice snadno zapomenutelná. :,-( 40 - 50 % ()

Chrustyn

Když se proti sobě postaví dvě současné ikony akčního filmu musí to zákonitě dopadnout dobře, avšak pokud je proti sobě postavý nezkušený amatér dopadne to takhle. Nemá cenu kritizovat režiséra za zápletku, která je stará stejně jako akční žánr ani za to, že na film neměl moc peněz ale rozhodně si zaslouží kritiku za to jak promarnil takovou příležitost. Film nemá jedinou pořádnou akční scénu a děj ubíhá dost pomalu. Jet Li opět hraje jako vždycky, takže nehraje ale horší to je v tom, že on ani pořádně nebojuje a to je to co od něj divák očekává. Statham má po celý film tentýž výraz jako na přebalu DVD, takže to později celkem otravuje. 2* dostává film za celkem vydařenou a překvapivou pointu a také za fakt, že stále existují "herci" jako Lundgren nebo Seagal, kteří nás neustále bombardují "akčními" filmy vedle kterých tento vypadá jako trhák. ()

T2

Rozpočet $25miliónovTržby USA $22,486,409Tržby Celosvetovo $40,452,643Tržby za predaj DVD v USA $27,091,368 //počet predaných kusov 1,435,401║ Jet Li a Jason Statham je elita v akčných súbojoch nového tisícročia, len škoda že aj tento ich spoločný projekt ich kariéru extra bijcov nikam neposúva, lebo to čo nám je ponúknuté v tomto príbehu o pomste, už je len riadne prevarená voda bez nejakého prekvapenia, samozrejme že súboje sú klasicky dobré a dej ubehne svižne, čo je výhodou u takýchto filmov, lebo nestihnú nudiť až tak aby pokazili náladu. V podstate ide len o zabijak času, čo nijak moc neobohatí. /60%/ ...konzumná akčná jednohubka ()

• Ve scéně, kdy Rogue (Jet Li) stoupá po schodech do Shirovi (Ryo Ishibashi) kanceláře a dveře mu otevírají dva zaměstnanci, je možné zaslechnout zřetelný kovový zvuk bezpečnostní závory. Z dalšího záběru však vyplývá, že na dveřích nic takového není. (Conspi)
  • Původní název filmu zněl Rogue. Ten však studio Lionsgate posléze změnilo na stávající War, aby tak předešlo záměně s krokodýlím thrillerem studia The Weinstein Company, jež do kin vstupoval v tomtéž období pod stejným originálním názvem Rogue (2007). (Conspi)