Letecké katastrofy - Season 3 (2005) (séria)

Chlapec v kokpite (S03E09)

(epizóda)
  • Česko Chlapec v kokpitu (viac)

23. marca 1994 havaroval let 594 ruskej leteckej spoločnosti Aeroflot na ceste do Hongkongu a zahynulo 75 ľudí. Vyšetrovanie odhalilo, že kapitánov 15-ročný syn, ktorý bol proti predpisom prítomný priamo v kokpite lietadla, ba dokonca sedel na kapitánovom sedadle, omylom vypol autopilota, čo spôsobilo, že sa lietadlo ocitlo bez riadenia a nevyhnutne havarovalo. (TV JOJ)

Cesty timem

Tato epizoda by se mohla jmenovat slavným názvem "Patnáctiletý kapitán". Pro mě asi jeden z nejlepších dílů LK. Nejzajímavější. A hlavně nejabsurdnější! Samozřejmě nejsem pilot, ale hodně už jsem z letectví pochytil. U tohoto nechápu, proč jim tam ten "vyčkávací vzorec" naskočil a proč letěli tedy automaticky v okruhu jakoby na přistání. To jako A310 "myslel", že se bude přistávat a pochopil to jen z toho klukova tlačení na berany do strany? Aspoň jsem nikde ani z jiného popisu, dokumentu... o nehodě nevyčetl, že by něco ještě omylem zmáčkli apod. Proto mi přijde, že někdy ta technika je chytrá a automatická až moc a všeho moc škodí... další jeden z neabsurdnějších dílů LK je podle mého asi tento: https://www.csfd.cz/film/226461-letecke-katastrofy/694399-unos-nad-indickym-oceanem/diskuze/ ... kdy únosci jaksi neumí pochopit, že do jejich cíle prostě není dost paliva a kvůli tomu dojde k tragédii. ()

Sa.sa

Hodně smutná a opravdu drsná epizoda o nepochopitelné chybě pilotů kteří dovolili svým dětem, aby usedli za řízení během letu... No jo no osudová chyba, která dopadla katastrofálně... Ale i to se stává... ()

Honza__St.

Opravdu jak může někoho napadnout nejen pustit děcko do pilotní kabiny, ale ještě si tam hrát s mašinama, to v životě nepochopím. To je bez debat zahrávání sí se smrtí, a v tomhle případě dopadlo špatně. Jediný, co si tvůrci mohli odpustit, je to opakované navážení se do Aeroflotu v časech SSSR. Ten byl tenkrát na sakra lepší úrovni, než tam plácají (ale co čekat od Američanů a Kanaďanů :D) ()

Arsenal83

Vraj také sa môže stať len v Rusku... V každom prípade neviem si predstaviť, že by niekto normálny sa správal takto nezodpovedne. Jedna z najlepších a najšokujúcejších epizód celého seriálu. Škoda len, že tajomstvo je odhalené hneď na začiatku. ()