The Alphabet Killer je natočen na základě skutečných vražd takzvaného Abecedního zabijáka v osmdesátých letech devatenáctého století. Megan Peige je policistka, která všechen čas věnuje své práci a následkem toho se u ní objeví schizofrenie, porucha, kterou trpí déle než 6 měsíců, zahrnující i jeden měsíc kdy se u ní začnou objevovat typické syndromy jako jsou iluze, halucinace, zmatená řeč, zmatenost nebo katonický stav. Meganina posedlost vede k jejímu zhroucení a vyvrcholí rvačkou při jejím pobytu v nemocnici. Nakonec ztrácí svého snoubence Kennetha a svoji práci. O dva roky později Megan znovu pracuje, tentokrát jako poradce ale její víceméně normální život skončí, když je nalezena další mrtvá dívka. Megan se pokuší najít vraha ať už za pomocí policie a nebo bez nich. (Shanshu)

vegetol.mp

Tak hrozné to zase nebylo. Docela přijemně natočený thriller, jehož tvůrci měli zapracovat především na scénáři. Jinak jde ale o film který nebyl bůhvíjak drahý, ale daří se mu svůj omezený rozpočet slušně maskovat. Herci hrají v pohodě a kdo je vrah mě napadlo už na začátku, ale zavrhl jsem to jako málo pravděpodobnou variatu. A ejhle, trefa. Jinak se není co divit, že šel film rovnou na dvd. Různým Star Trekům a Avatarům tohle zcela jistě konkurovat nemůže. A na televizní obrazovce mu to navíc docela sluší. ()

IceQueen

Našli sa telá troch znásilnených a zaškrtených dievčatiek, ktorých meno, priezvisko a miesto nálezu začínali rovnakým písmenom. To je veškerá podobnosť so skutočným a nevyriešeným prípadom (Rochester 1971-1973). Eliza nie je najhoršia (občas pripomínala brouka z MIB), film samotný je ale trošku nudný. Secondhandové rozuzlenie zrazilo moje hodnotenie a s vysvetlením niektorých detailov sa autor tiež veľmi neobťažoval. Medzi ** a ***. ()

Campbell

Od režiséra pecky Pach krve bych čekal něco daleko více než je nudný, bezduchý thriller. Mám rád thrillery jako je Jako pavouk,, aj. Ale tohle byla prostě krystalická nuda. Což je divné když si vezmeme kolik známějších herců se tu sešlo. Je tu sem tam dobrá scéna ale spíše se jedná o hodně slabý thriller který ničím nevytrhne a finále je děsně neklimatické. Škoda čekal jsem více. ()

*CARNIFEX*

(22) Keď si človek uvedomí, že ani po uplynutí 30 min. sa z pohľadu abecedy snímok nedostal ani len k vražde podľa písmena (B), tak mu neostane nič iné, ako prepnúť na teleshoping s Gizkou Oňovou, lebo tá je v porovnaní s týmto filmom, ďaleko väčším vrahom voľného času. Nie nie, už žiadne plytvanie. Čo nás od úvodu nechytí, to nebudeme kukac .. ()

Lisabellla odpad!

Moc se mi to nestává, ale souhlasím se zdejšími. Málokdy je film, kdy tvůrci vsadí na krásu spíš než na inteligenci, dobrý a ani tohle není výjimka. Křečovitá prvoplánovitá herečka se fakt tváří 80% filmu, jako by měla ve svěrači zaraženou okurku. Není příjemná, není sympatická, není šikovná, nehodí se do té role a i moje sousedka by to zahrála líp. Scéna, kdy tam pláče a mluví s duchem je hůř než protivná, následný pokus o jakousi sebevraždu, střih - o dva roky později, super sebereflexe v kruhu kohosi a další vraždou se vracíme na scénu s odloženým případem. Pár dalších vraždiček, spousta dalších stejně špatných herců.. Filmy podle skutečností táhnou, asi měli volit jiné herce, jiné tvůrce, jiné úplně všechno. A nebo to vůbec netočit. A když už, tak se raději vůbec nedívat. A víte vy co? Tím koncem to zazdili úplně - tedy pokud se až k němu jeden dostane. ()