Keď si rodičia nevedia rady s problémovými tínedžermi, pošlú ich do nápravného zariadenia na Fidži. Výchovný tábor je však v skutočnosti väzením, z ktorého sa nedá utiecť. Steny, ktoré by deti oddeľovali od okolitého sveta, nie sú potrebné, keďže ostrov sa nachádza uprostred Pacifiku. Väzni sú neustále monitorovaní pomocou senzorov a prežívajú krutý teror v rajskej prírode. Dr. Norman Hail, ktorý je vedúcim tábora, spolu so svojimi pomocníkmi vypracovali dokonalý systém šikanovania, v ktorom nechýba brutálne násilie, vymývanie mozgov, ba dokonca ani sexuálne zneužívanie. (TV JOJ)

TommyDiamond

Zavřít vzpurné a nepoddajné mládí na ostrově a chtít po něm, aby konečně jednou začalo sekat latinu? To vážně není nápad k zahození. Je pravda, že nápravné praktiky a opatření na ostrově klidu byli víc než neortodoxní, ale jsme přece ve filmu a asi by nikoho nebavilo nechat mlaďáky bez kapesného a s domácím vězením. Obrovskou vadou celého snímku je béčkové provedení a kýčovitost některých scén, které nejen dokáží odpudit zájem diváka, ale i zlehčit význam celého díla..... ()

maverick10

Film zalozeny na psychologii a dramatu ma nejslabsi nohy v psychologii a dramatu. Proto se neudrzi ve stoje a neustale pada o slabe psychologicke řidko mezi postavami. Reziser nedokazal realisticky vykreslit myslenkove pochody cloumajic s kazdou personou na ostrove. Misto dusne hutne atmosfery, plne dramatickych okamziku - jsme byli svedky pubertacke revolty na skautskem tabore! Diky vsak moc za Milu - to jen diky ni se dalo na co koukat! ()

becki_tu

Máte doma nevychovaného spratka, namachrovaného puberťáka nebo prostě jen problémového dospívajícího jedince? Pošlete ho do jednoho takového "výchovného" tábora na ostrově Fidži. Překvapilo mě, že film je natočen na motivy skutečných událostí, resp. že instituce podobného typu opravdu existovaly a stále asi ještě existují. Potenciál zajímavého námětu tady byl pro potřeby filmu využit asi dostatečně (čímž neříkám, že úplně beze zbytku), snad jen konečné vyústění mohlo být trochu tajemnější a nápaditější. Jinak jsem ale spokojen a rád zvednu průměr sice slabšími, ale pořád slušivými 4*. 70% ()

Faila

Nebýt té poznámky, že byl film inspirován skutečnými událostmi, asi by mi to celé bylo šumák. Jako ukázka toho, co se kde ošklivého děje, a možná trochu facka pro ty, kteří o tom nevěděli (a co s tím možná můžou něco dělat?), dobrý, ale jako film za mě jednoznačně blbý. Prostředí tady podle mě fungovalo spíš jako kulisy milostného příběhu a pár menších dramat, za mě si to zasloužilo rozhodně více propracovat. ()

Geralt z Rivie

Film Výchovný tábor, je o táborech, které existují po celém světě a v kterých se s náctiletými zachází nelidsky. Nemohu říct, že by to byl nějaký super film, který bych viděl v poslední době. Ale já, vím určitě, že bych nikdy nechtěl být v tomto, ani v žádném jiném podobném táboře. Jedno vím ale určitě, film Vás donutí se nad sebou zamyslet, ať už jste jacíkoliv. ()

• Zkratka "ASAP", kterou nosí "účastníci tábora" na tričkách ve filmu, znamená Advanced Serenity Achievement Program, tedy Moderní program pro dosažení klidu. Ve skutečnosti ji můžeme přeložit i jako "Jakmile to bude možné", což ukazuje touhu tábor co nejrychleji opustit. (Cheeker)
  • Na jednom snímku prezentace Dr. Haila (Peter Stormare) na semináři v L. A. je možné vidět slovo "Responsability". Takové slovo ale neexistuje, jeho správné znění je "Responsibility", v překladu "Zodpovědnost". (Cheeker)