Únos

• USA Lifted
Krátkometrážny / Animovaný / Sci-Fi / Komédia
USA, 2006, 5 min

Když se přehnaně sebejistý mladý mimozemšťan nachomýtne k řízení vesmírné lodi, musí se pod přísným dohledem kritického mentora pokusit unést podřimujícího farmáře. Únosy lidí však vyžadují preciznost a zručnost. Po několika chybných úkonech je nadmíru jasné, proč každoročně nezmizí mnohem více lidí. (HBO Europe)

kinej

Jen málokterý digitální kraťas obstojí v konkurenci starých dobrých animáků ala Tom a Jerry. Umí sice zaujmout skvělým technickým zpracováním, ale nepředkládá tak vysoce koncentrovanou nálož humoru na jakou jsem zvyklý u klasiky. Pro mě je tento snímeček důkazem, že technika rozhodně není to nejdůležitější. ()

blackrain

Při tomhle krátkometrážním snímku jsem se smála tak, že jsem málem spadla ze židle. Nemělo to jedinou chybičku. Bylo to nápadité a mělo to spád. Hlavně to bylo vtipné. Nejen člověk se svými chybami učí, že? Zkoušky se dají dělat ze všeho. I z takové poněkud zvláštní disciplíny, jako byla právě tato. ()

lennyd

Žádný učený z nebe nespadl - sice tenhle z nebe spadl, je totiž ufoun, ale i unášení lidí je věc, kterou je potřeba nejdříve natrénovat pod dohledem starších a zkušenějších ... Stejně jako téměř u ostatních krátkých i delších animovaných filmů z dílny Pixaru se nedá jinak, než zatleskat. Originální téma, nádherná animace, vtipně doplněný hudební doprovod - co si víc přát? Možná aby filmeček byl o chloupeček delší... ()

Fiftis

Úžasný a zábavný kraťas s nenúteným humorom. Jeden z mála krátkometrážnych snímkov, u ktorých by som si veľmi prial či už pokračovanie, alebo normálne dlhý snímok. Postavičky síce len tri a síce jedna z nich stále spí a ostatné dve vôbec nerozprávajú, ale o tom viac tejto snímke gratulovať, že je tak zábavná. Animácia na rok 2006 krásna. Postavy sú zábavné už tým ako vyzerajú. Nápad si rovnako tak zaslúži uznanie. Koniec pobavil známym výkrikom, ktorý sa objavuje tak často v mnohých filmoch. Je pre mňa zaujímavé, že som sa o tomto krátkometrážnom animáku dozvedel až o 14 rokov od jeho vzniku. Skvelé. ()

easaque

+3* docela příjemná jednohubka od Pixaru, která to má u mě vytáhla "skoro" k nebesům a můžete ji vidět třeba zde [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: X (3*MAX) ] ()

• Zvuk, který se ozve v kosmické lodi pokaždé, když tělo spícího muže do něčeho narazí, můžete také slyšet v operačním systému Apple OS X. Je to výstražný zvuk s názvem "Hero". (HappySmile)
  • Když unášený muž v pokoji spadne na zem, stojí vedle něj postavička "muzikanta" z pixarovského minifilmu Tin Toy. (T-enter)