Prodloužený víkend

(festivalový názov)
  • Austrália Long Weekend
Thriller / Horor / Mysteriózny
Austrália, 1978, 92 min

Tento eko-horor pojednává o mladém manželském páru. Peter a Marcia se ocitají po Marciině potratu v krizi. I když si Peter není zcela jistý, jestli bylo dítě jeho, má pořád snahu manželství zachránit. Dostává brilantní nápad. Odjedou kempovat na pláž Outback, kde na míle daleko není žádná civilizace. Když se manželé po mnoha šarvátkách dostanou na určené místo a utáboří se, začnou se dít podivné věci. Okolní příroda a zvířata na ně působí divně a agresivně, a to je teprve začátek. (Chatterer)

pornogrind

V tomhle snímku hraje hlavní roli příroda. Film sleduje pár, který si vyrazí do australské buše ( poblíž pláže ) pod stan. Každý prohřešek páru proti přírodě se jim v zápětí vrací a oni tak svádí nerovný boj. Nezní to špatně, ale to zpracování nebylo takový jaký bych si představoval. Hlavní dvě postavy přehrávají a jsou zatraceně nesympatičtí. Asi to měl být záměr, ale mě to neuvěřitelně sralo. Některý scény mi tak přišly lehce směšný. Ke konci ovšem atmosféra graduje a zvedá tak film i díky konci do lepšího průměru. ()

darkrobyk

Kdybych neznal remake z roku 2008, zřejmě bych hodnotil výše. Oba filmy jsou až na detaily téměř totožné. Matka Příroda se mstí dementnímu páru před rozvodem, který se chová proti všem pravidlům správného zálesáka. Jen v remakeu se mi více líbila příroda. O horror vůbec nejde, není se čeho bát. Spíše zneklidňující drama, co dopadne dobře k úlevě diváka. Ano, jiný konec si snad ani představit nelze... ()

DwayneJohnson

Mít tak trošku nefunkční vztah a ještě jet jen tak ve dvou na výlet kamsi do neznáma? Tomu já říkám čiré bláznovství. I když se, aspoň že začátku oba dva snaží, nakonec je to dostane oba. Pomalu, ale jistě se sžíravě dusná atmosféra přežene a naklepe je jak to nejjemnější, telecí masíčko. Ze začátku zlehka, na konci důkladně. Ps. kdybych měl za manželku Briony, skočil bych pod vlak, nebo bych zvolil nějakou jinou, dobrovolnou smrt. Ušetřil bych si pro sebe aspoň pár dnů v nebi navíc. ()

bassator

45th KARLOVY VARY INTERNATIONAL FILM FESTIVAL 2010 - MIDNIGHT SCREENINGS: OZPLOITATION - Půlnoční filmy: Ozploitation (Long Weekend / LONG WEEKEND / Prodloužený víkend) - Kdyby bylo obsazení hlavní hrdinů jiné třeba bych hvězdičku přidal, ale koukat na nesympatické herce a jejich přehrávání mě vůbec nebavilo... - 8. 7. 2010 - kino Thermal - Malý sál - Karlovy Vary - 20% ()

tron

Priznám sa, že som zaskočený. Tým, ako sa mi to páčilo. Pritom nejde o nejaké veľdielo, ale proste to funguje. Mám dosť slabosť pre DOBRÉ horory, odohrávajúce sa v prírode. A tento dobrý je, hoci je otázne, či to naozaj je horor. A to je druhá vec, z ktorej som zaskočený. Je to horor? Nie je to horor? Ja vlastne ani neviem. Rozhodne ale musím pochváliť parádnu výpravu a pozoruhodnú atmosféru. Tá je mimoriadne zlovestná, tiesnivá, nervózna a nepríjemná od prvej po poslednú minútu. Na konci síce možno nebudete vedieť, čo sa vlastne dialo (a prečo), no napriek tomu budete príjemne hororovo naplnení. Ak teda vôbec ide o horor. Ale to už sa opakujem. Herci sú fajn, nič extra, rovnako tak postavy, ktoré hrajú, ale panuje medzi nimi pomerne zaujímavý, nejednoznačný vzťah, z ktorého plynie vnútorné pnutie. Nebudem sa na nič hrať a dám 80%, pretože sa mi to páčilo. Remake (ktorý prišiel presne na 20. výročie premiéry) bol prekvapivo dobrý, ale nad originál by som ho určite nestaval, hoci aj on bol prekvapivo vydarený. ()

• Posledních 20 minut filmu neuslyšíme žádný dialog. (Chatterer)