Mladý audítor Jonathan McQuarry trávi celé dni a noci kontrolou účtovných kníh veľkých firiem na Manhattane. Jeho svetom sú kancelárie a haldy spisov. Počas neskorej práce v kancelárii ho osloví atraktívny a dobre oblečený muž, ktorý sa predstaví ako Wyatt Bose, ponúkne mu joint a čoskoro sú z nich kamaráti. Keď si náhodou výmenia mobilné telefóny, Jonathan s údivom zistí, že Wyattovi volá niekoľko žien s otázkou, či je dnes večer voľný. Jonathan zistí, že ide o tajný sexuálny klub, v ktorom si zaneprázdnení mocní ľudia navzájom dohadujú anonymné stretnutia v hoteloch s nezáväzným sexom. Jonathan sa v klube zamiluje do ženy svojich snov, známej ako symbol S. Keď žena nečakane zmizne a spolu s ňou aj 20 miliónov dolárov, Jonathan sa ocitne v obrovských problémoch. Stane sa totiž hlavným podozrivým z viacerých zločinov... (TV JOJ)

mala_kea

No, co dodat. Asi jako každá pohádka pro děti končí tak, že zlo je vždy potlačeno, tak i v této pohádce pro dospělé to není jinak. Ze začátku celkem slušný náběh a zajímavá myšlenka, ale asi od půlky filmu se to změní v klasické "vím o tobě vše, najdu si tě" a to je opravdu škoda, protože námět byl celkem slušný. Konec příběhu, kdy se oba hlavní hrdinové mají rozdělit o peníze, tomu skutečně dodá korunu. Horší blbost jsem snad čekat nemohl. Už jsem chtěl Marcela pochválit, ale on si nemůže takovouto béčkovou myšlenku odpustit ()

Petula009

Pronásledovala mě naivní představa o tom, že duo Hugh a Ewan by nemuseli být jenom zárukou dobrého pokoukání ale také dobrého herectví. Nějak to nefunguje, Ewan přehrává roli stydlína a Hugh je takový...nemastný neslaný záporák, z kterého jde občas strach a agrese. Michelle se mi jaksi nelíbí a celkově mi tam nesedí. V polovině už se veškerý děj dá předpokládat. Celkově bych ho řadil spíš k průměru a to je škoda. ()

PEZ

Prve co ma napadlo, "toto je modernejsie Following". Az na to, ze Following je velmi sikovne ukoncene, tu naopak. Je skoda, ze zaver je tak (zbytocne) prekombinovany a polopatisticky, az na hrane gycu, pretoze to co sa odohravalo pred nim bolo dost kvalitne natocene, s hudbou podtrhujucou melancholicku naladu a kamerou so sytymi farbami a tromi dobrymi hercami (ale nadovsetko kraluje Michelle Williams). Bohuzial casom sa velmi lahko da uhadnut, ktorym smerom pribeh pojde. Este raz, skoda - keby mal Deception lepsiu pointu, bol by to vyborny kus. 6/10 ()

veverysiak

Žiadne strhujúce divadlo, ale ako oddychovka ujde, podobných podvodníkov sme už videli neúrekom a boli aj horší, veľmi sa netreba pri pozeraní zamýšľať, lebo všetko odhalíte skôr, ako sa to objaví na obraze, mohli to osviežiť aspoň herci, ale ani tí nemali svoj deň, a len tak na okraj, ak niekto toto pokladá za erotický thriller, tak mi je ľúto jeho predstáv o erotike, takže 60%. ()

Mat21

Workoholismus, nemoc moderní doby spjatá s úspěšnými a ambiciózními lidmi. Postihla i Jonathana, jehož profesí se stal účetní audit prestižních společností. Když ho v pozdní noční hodinu ze záře notebooku vyruší právník Wyatt, dostává se Jonathanovi příležitosti zbavit se své nemoci. Omylem si zamění své mobilní telefony a k poznání dochází Jonathan v okamžiku, kdy mu žena s lahodným hlasem položí otázku: "Máš dnes večer čas?" Wyatt je k nedostižení na služební cestě a Jonathan s dobrým záměrem, vysvětlit neznámé ženě záměnu, končí ve stanovený čas na domluveném místě. Flustrován svým dosavadním stereotypním životem a nenalézající lásku druhého pohlaví, stává se najednou díky telefonu svého přítele členem sex klubu. V telefonu kódy s neznámými čísly, pod každým z nich se skrývající svůdná neznámá kráska dychtivá strávit s ním noc. Jakoby byl Jonathan polit živou vodou, jeho život dostává rázem nový impuls. K Marii, dlouhovlasé blondýnce s pronikavým pohledem a neznámým jménem, si vytváří silné citové pouto. Aniž by tušil, stává se tento okamžik pro něj zlomovým. Dosavadní "nejlepší přítel" využívá Jonathanových pracovních možností dostat se k účtům svých zákazníků a pod pohrůžkou zabití Marie ho donutí převést obsah černého konta na svůj účet. Kde se nalézá pravda, má Jonathan vůbec možnost změnit běh událostí a čeho všeho je záhadný přítel Wyatt schopen? ● Ve filmu Podvod bezesporu dominuje vynikající práce s kamerou a profesně volené záběry, gradující v první pornografické části chlácholící diváka o bezstarostně jednoduchém smilství ve společnosti. Částečně tak stírá povrchně se odehrávající dějovou linii se snadno čitelným dějem a podivně zvoleným zakončením. Kdo by v sobě našel dost bláhovosti, ponechat v kufřících uschovaných 20 mil. $ v parku svému osudu? ║29.5.2009║ ()

• Natáčanie filmu prebiehalo na autentických miestach v americkom New Yorku a španielskej metropole Madrid a trvalo sedem týždňov. (MikaelSVK)
  • Oba pasy, ktoré vo filme kontroluje zamestnanec banky, majú rovnaké čísla, dátumy vydania a tiež dátumy narodenia oboch kontrolovaných osôb. (MikaelSVK)
  • Vo viacerých, časovo rozdielnych scénach v New Yorku sa objavuje stále ten istý žltý taxík s číslom 8B42. (MikaelSVK)

Riddick žije... možná

Riddick žije... možná

11.03.2009

Taky vás to už unavuje? Pokaždé, když chtějí David Twohy anebo Vin Diesel na sebe upozornit, začnou roztrubovat obehrané „máme tu postavu rádi a přestože Černočerná tma a Kronika temna na sebe jen… (viac)