Miesto toho, aby Shrek strašil dedinčanov ako správny zlobor, teraz rozdáva autogramy. Chýba mu doba, kedy bol „netvorom“. Podpíše preto zmluvu s predajcom ilúzií a v tej chvíli sa ocitne v alternatívnej verzii Kráľovstva za siedmimi horami, kde sú zlobri prenasledovaní, predavač ilúzií je kráľom a Fiona Shreka v skutočnosti nikdy nestretla. Shrek musí napraviť to čo pokazil, obnoviť svet a získať naspäť svoju lásku. (TV Markíza)

iamek

Poslední kapitola Shreka není vůbec špatná a je rozhodně zábavnější a lepší než mizerný třetí díl. Tvůrci si mohli odpustit neustále opakování vtípků které můžete neustále dokola vidět v každém ze čtyř dílů, ale na druhou stranu ve čtyřce je dost vtipu u kterých jsem se zasmál. Třetí rozměr Shrekovi rozhodně pomohl a vypadal lépe než většina součastné 3D produkce. ()

InJo

Jako jedna epizoda tv seriálu obstojné, jako celovečerní film uzavírající úspěšnou a kvalitní sérii velice slabé. Minimum kvalitního "shrekovského" humoru (jakž takž mě bavil jen vypasený kocour, především vtip s perníčkem je kouzelný) a hrozně nevýrazný příběh (trojka měla minimálně o třídu lepší zápletku). Takhle nedůstojné zakončení si báječné první dva díly opravdu nezasloužily... :-( 40 - 50 % ()

Chrustyn

Po mizerném třetím díle už jsem mnoho neočekával a popravdě mi nějak uniklo, že je další díl ale ve výsledku se nejednalo o takový průšvih, jak by se mohlo zdát. Vtipů a originálních nápadů už mnoho není ale příběh je docela zajímavý a oproti minulému dílu i akční, stále se v něm něco děje a je to prostě Shrek. Jen doufám, že je to skutečně konec. ()

DaViD´82

Máte-li v pohádce silného záporáka, máte půl úspěchu v kapse. Když k tomu navíc hned v úvodní scéně necháte zaznít banjo odkaz na Boormana, naznačující že se tentokrát bude hrát na dospělejší notu, tak vlastně ani moc nevadí, když se ukáže, že právě pro tu vážnost (možná silné slovo, ale oproti minulým dílům nikoli neopodstatněné) je to přeci jen trochu moc suché. Navíc jako bonus se zdařil i "restart" ve zpackané trojce již značně otravného dua Oslíka s Kocourem, což se rovná zázraku a ne zrovna malému. ()

imf

Průměrná náplast na mizernou trojku. Vykrádačka klasického schématu "co kdybych žil trochu jinak" nabírá na síle až v poslední třetině, ale i tam se chytne jen spád a podtext, nikoliv vynalézavý humor z prvních dvou dílů. Ten chybí i tentokrát, což pár šustících hlášek a křečovitého poskakování zakrývá ještě hůř než unylý a zaostalý vizuál. Jděte na originál, dabing ubíjí i ty poslední pokusy o snahu dotáhnout zeleného veterána do důchodu se ctí. (50%) ()

• Jedna z Rampelníkových čarodějnic se jmenuje Baba podle čarodějnice Baby Jagy. (Karlsberger)
  • Na začátku filmu můžeme vidět, že oslava narozenin Shrekových dětí se pořádá v hospodě U Otráveného jablka, kterou známe již z předchozích dílů. (Karlsberger)
  • Celosvětová premiéra proběhla 21. dubna 2010 na filmovém festivalu Tribeca. (Varan)

Pátý Shrek má zelenou

Pátý Shrek má zelenou