Afro Samurai

• USA Afro Samurai
všetky plagáty

Na temnou cestu ve futuristickém feudálním Japonsku se vydává samurai prahnoucí po pomstě za vraždu svého otce, kterou na vlastní oči kdysi v mládí viděl. Ze studia Gonzo se na nás valí přehršle soubojů , krve a končetin poletujících vzduchem. Seriál částečně čerpá z RUROUNI KENUSHIN: TSUIOKUHEN a SAMURAI CHAMPLOO. (gruvacek)

Saraph

Afro byl v podstatě jedno z mých prvních anime. Ta animace mi ze začátku trochu vadila, ale nakonec jsem i uznal, že není vůbec špatná a dokonce jsem si ji i oblíbil. Dost mě dostal příběh, kterým si to tohle anime razí, nicméně když se díváte na nějaké 12-dílné kvalitní anime, uteče to jako voda. O to víc to uteče, když je to perfektní anime, ale jen na 5 dílů. Musím ubrat jednu hvězdu za uchvátanost. Samotný příběh je vlastně ještě mnohem kratší než 5 epizod, a sice kvůli dlouhým flashbackům. ()

Carlossss

Jelikož jsem člověk, který moc anime neholduje, nevěděl jsem, s čím Afro Samurai příjde. Popravdě... moc jsem mu nevěřil. Ale nečekané se stalo skutečným a já si dosytosti užíval nadpozemsky propracovaný příběh o dvou páskách, sladké chuti pomsty a jednom mlčenlivém samurai, který po tom všem touží... ()

Shit

Tohle mě úplně rozdrtilo, naprosto úžasná manga s vynikajícím propracovaným příběhem o pomstě. Celá ta legenda o Afro samurai a o bojovnících number one a two, kdy číslo jedna může vyzvat jen číslo 2, ale číslo 2 může vyzvat kdokoliv, mě fakt úplně uchvátila a strašně se mi líbila, krom toho pekelně kravavý souboje, super muzika a zajímavý technostředověký prostředí tomu dodává prvotřídní atmosféru. Dokonalost, snad jen jednu výtku bych k tomu měl a ta směřuje na nepřehledný bojový scény, ale abych pravdu řek, tak mi to ani nějak nevadilo. Mimochodem na Jacksonův hlas se moc netěšte, protože tam fakt mockrát nezazní. ()

Skejpr

Vizuálně zajímavé anime, které, podobně jako OVA Hellsinga v japonsko - americké produkci nabízí poměrně expresivní vizuální stránku s důrazem na neustálou kinetiku a především spoustu a spoustu brutality. Za to jednoznačně palce nahoru. Jak je na tom ale jako celek? Epizoda 1 - Number two: Příslib akční nekompromisní zábavy s ne příliš složitou, nicméně velice zajímavou mytologií. Ostře konturovaná animace v neustálém pohybu a obsahově klasická "technologicko - historická questovka". Potěší poměrně solidní nahláškovanost. Jako opening ideální.. ***** / Epizoda 2 - Okiku: Retrospektivní díl, zabývající se mládím malého Afra, z hlediska děje ale po nářezovém první díle velký krok zpět. Potěší nahota, sexuální scéna a opět spousta brutality, jinak ale spíše pomalejší. *** / Epizoda 3 - The Empty Seven Clan: Akce začíná být monotónní a Afrův ukecaný poskok těžce nesnesitelný. Díky bohu, že alespoň finále ve vzduchu má nějaké grády (hudba!!!) a poslední záběr dílu dává tušit, že se v dalších dílech odbudou alespoň nějaké ty "velké dějiny", ačkoliv už je docela předvídatelné, kam to bude směřovat... *** / Epizoda 4 - Kuma: Retrospektivní díl, který udělal z Afra nezajímavou postavu (vše vyřčeno a není moc o co stát) a k pointě se hrabe skrze, sice akční, ale naprosto monotónní nudu plnou zoufalých pokusů o velké emoce. Slabé ** / Epizoda 5 - Justice: A ne... Zklamání, WTF a jeden démonický záporák, který je stejně na celém tomhle samoúčelně brutálním a byť vizuálně zajímavý, obsahově naprosto ubohém anime stejně to nejlepší.. Škoda... *** ()

Dexter1

Mnohí tvrdia, že best Anime Seriál je Berserk. Áno Berserk bol drsný, ale chýbalo mu to, čo som našiel v Afrovi. Rýchlejší spád. Tu to proste "odsejpá". Afro Samuraj je príbeh plný krvi, pomsty a drsnej animácie, na ktorú ma naozaj bavilo pozerať. A ešte musím pochváliť prostredie, cyber-feudálne Japonsko. Fakt, pozeraním tohoto seriálu nemôže nikto nič pokaziť a nebude ani ľutovať. ()

• Výroba jednej epizódy stála približne 1 milión dolárov. (Mihail123)
  • Původní stejnojmennou mangu, která byla seriálu inspirací, napsal a nakreslil Okazaki Takashi. (Claude Speed)