Afro Samurai: Resurrection

(TV film)
  • USA Afro Samurai: Resurrection

Hlava Afrova otce je ukradena z hrobu a sám Afro Samuraj (Samuel L. Jackson) je poražen a přichází o svou “pásku číslo 1." Opět musí bojovat proti nepříteli, ale ještě než vyzve svého protivníka a pustí se do boje se svou nejhorší noční můrou, potřebuje znovu získat „pásku číslo 2“... (Suzie05)

Jeoffrey

Přesto, že jsou některé aspekty lepší než první seriál a dá se asi mluvit například o propracovanějším příběhu, u mě to ten původní bláznivý drive, který Afro měl tak nějak neudrželo. Původní seriál byl jedna velká neutichající jízda, tady se nám místy dostavili o něco klidnější pasáže. U původního seriálu bylo mrtvých nepočítaně, končetiny létaly vzduchem, krev tekla po hektolitrech, tady to bylo sice také dost ostré, ale mnohem mírnější a s mnohem více roboty, jejich rozsekání není dle mého tak efektivní... Dokonce i ta hudba mi přišla o kousek klidnější. No jo, ale já na to koukám jako na zběsilou akční jízdu a tak i když některé aspekty byly lepší v tom pro mě hlavním to šlo o kousek dolů. Ale pořád nadprůměr, i když tady jen 7,2/10. ()

Othello

Teda já nevim, ale od filmu s názvem Afro Samurai čekám v první řadě nadhled. A tohle se bere vážně jak dokument o ropných skvrnách. Animace je bravurní, o tom žádná. Ale to, že nepadne ani jeden pořádnej vtip (nebo ten ukecanej negr, co pořád táhnul s Afrem měl bejt vtipnej?) a všichni celej film jenom zatínaj zuby mě trochu lezlo na nervy. Nemluvě o tom, že na filmu je jasně vidět, kde se (úplně zbytečně) natahuje stopáž, aby dosáhla požadované délky. Napříkla několikrát se opakující monolog Sio o tom, jak moc chce ublížit hlavnímu protagonistovi. A pokud chcete naprosto zrušit dynamiku bojové scény, pusťte do ní hip-hop. Což film dělá neustále. Zkrátka zklamání, ovšem namalovaný a rozpohybovaný nádherně. ()

Xatrix

Přestože se nese pokračování Afra ve velmi podobném duchu jako stejnojmenný seriál, není to zkrátka ono. Zůstal zajímavý mix středověkého Japonska, hip-hop muzika, roztodivná protivníci i rotační kulomety, celé dohromady to však nemá patříčný drajf jako série. Diváka už zkrátka načrtnutý koncept podruhé neoslní a přeplácaný příběh, který některé postavy ukazuje v odlišném světle prostě nebere. Ačkoli je grafika stejně impozantní jako minule, nedisponuje toliko zajímavými záběry a i akční scény ve filmové stopáži vyzní poněkud chudě. Pro fandy seriálu (kam se ostatně řadím) je to zajisté povinné shlédnutí, avšak příliš neočekávejte. 6/10 ()

gpx

Urcite jeden z nejlepsich akcnich animaku, ktery jsem doposud videl. Jen dabing Afrovo sparinga mi trochu vadil - konkretne u teto postavy me Samuel L. Jackson trochu vytrhalval z deje a vracel zpatky do reality. Jak zacal drmolit tim pistivym hlasem, objevil se mi pred oblicejem proste vzdycky jeho xicht... asi by to chtelo hlas nekoho min provarenyho. ()

darkreider

Vidieť seriál je dosť podstatné na poriadne podchytenie dejového pozadia, inak Vás bude stále žrať otázka "Prečo?". Manga anime, litre krvi, odseknuté biotech končatiny a hudobný feel-the-beat soundtrack. Well, nie som fanúšik žánru, takže mi to moc nedalo. K záveru sa dej zvrtol na veľké precitnutie všetkých postáv a to ma sklamalo. Taký klišoidný koniec som od tohoto undergroundového počinu nečakal. Inak bola Sio nakreslená veľmi elegantne :) ()

• Hudbu znovu vytvořil RZA. (Kryton)