Keď začnú po celom svete miznúť vzácne šperky vrátane legendárneho diamantu Ružový panter, je šéfinšpektor Dreyfus (John Cleese) nútený zapojiť Clouseaua (Steve Martin) do vyšetrovania ako člena medzinárodného tímu detektívov a odborníkov, povereného dolapením zlodeja a navrátením odcudzených šperkov... Po boku Stevea Martina sa objavujú Jean Reno (v roli jeho pomocníka Pontona) a Emily Mortimer (ako Nicole, objekt jeho svojrázne sa prejavujúcich vášní). Členov medzinárodného tímu špičkových detektívov stvárnili Andy Garcia, Alfred Molina, Yuki Matsuzaki a bollywoodská hviezda Aishwarya Rai Bachchan. (TV Markíza)

kingik

Takže ono to jednou nestačilo. Steve Martin coby slavný inspektor Jaques Clouseau se vrací, aby podruhé zprznil nepřekonatelnou legendu. Navíc, je to ještě horší než minule. Smutné je sledovat Johna Cleeseho v roli Dreyfuse, smutné je sledovat Alfreda Molinu, smutné je sledovat Andy Garciu, jak jsou ve svých rolích trapní. Snad jediný, kdo si tu roli vysloveně užívá, je Steve Martin, a aby taky ne, když si sám k téhle kravině napsal scénář. Na Petera Sellerse opět nemá a asi mu to ani nikdo neřekl. Snaží se ho imitovat, jak to jen jde, jeho mluvený projev, komolící každé druhé slovo, je přímo otřesný. A pokus navrátit legendu v režii Haralda Zwarta, to snad ani nešlo. Ale abych jen nehanil. Jsou zde i scény, které pobaví - výslech papeže, Clouseauovo obhlížení terénu, nebo Clouseauovo tančení v masce toreadora v luxusní restauraci jsou tím lepším, co tahle slátanina nabízí. A koneckonců, i ta Aishwarya Rai v záporné roli má něco do sebe. Ale celkově je to pěkná trapárna. Clouseau nakonec případ ztraceného vzácného diamantu zvaného Růžový panter zdárně vyřeší, stane se hrdinou, ožení se a snad už dá pokoj. 40% ()

lennyd

Zloděj zvaný Tornádo děsí celý svět. V jeho rukách mizí nejcennější artefakty, a tak se policejní složky všech postižených států dají dohromady, a sestaví tým z nejlepších detektivů, kterému nemůže Tornádo uniknout. A kdo jiný by takovému týmu mohl velet, než starý známý komisař Clouseau (Steve Martin), kterého inspektor Dreyfus prozatím poslal vybírat pokuty po Pařížských ulicích ... Nemám rád filmy, u kterých nevím, jak je vůbec ohodnotit. Na jedné straně docela zajímavý příběh, skvělé herecké obsazení (kromě Martina - Jean Reno, John Cleese, Alfred Molina, Andy Garcia) - na straně druhé zoufale nevtipná komedie (pravda, sem tam se nějaká vtipná scéna našla - např. jak Clouseau sbírá otisky prstů), s přiblblým závěrem (ať už Clouseauovo lousknutí celého případu na základě jedné banální lži nebo trapná honička v závěru filmu)... Jak už tu někdo psal -- nenadchne, ale ani neurazí.. ()

Spiker01

Pokračování rebootu Růžového pantera nabízí zajímavější obsazení a kupu suchého humoru, až se mi nechce věřit, že to není britský film. Podle mě je nejlepší asi Jean Reno, který tu má úplně atypickou roli. Potěší také Andy Garcia, Alfred Molina či John Cleese a Steve Martin, co mele samé blbosti, taky...70% ()

Xmilden

Při sledování prvního dílu restartovaného (restaurovaného) nebo (retardovaného), jak by se vyjádřil jistě Steve Martin, sem si jako jeden z mála nestěžoval. Kouzelné se jevily přežblepty Jacquese Clouseau. Bohužel v druhém díle již kouzlo pominulo a komických situací je tady jako šafránu. Jean Reno tentokráte nemá co hrát. Hvězdný Dream Team žádnou špetkou humoru nepřispěje. Těžko se smát scéně kdy někdo strčí hlavu do dortu nebo spadne ze schodů. Celý film je tentokráte tedy opřen o našeho geniálního inspektora Popletu. Pro mě osobně se jedná o dost prázdnou a ne moc povedenou komedii, která se jeví maximálně jako mile hloupoučká. 40% ()

Slarque

Druhé parazitování na slavné značce mi kupodivu přišlo o trochu snesitelnější (nebo už jsem předem čekal nejhorší?), ale pořád je dost ubohé. Nahrazení režisérského diletanta přece jen schopnějším tvůrcem prostě nemohlo zachránit všechno, navíc Shawn Levy měl nad filmem stále produkční kontrolu. Obsazení je smutným dokladem, že i skvělí herci musejí z něčeho platit účty (30%). ()

• Lowell Ganz a Babaloo Mandel byli najati v lednu 2007, aby přepsali/vylepšili scénář. Ovšem v titulcíh je nenajdete. (HappySmile)
  • V některých scénách Paříž zastoupil Boston a jeho okolí. (HappySmile)
  • Snímek se umístil na 31. místě v žebříčku nejhorších filmů všech dob sestaveném čtenáři časopisu "Empire". (orkadimenza)

Eddie Murphy hvězdou nového Růžového pantera?

Eddie Murphy hvězdou nového Růžového pantera?

18.05.2023

Před časem jsme zde psali zprávu o tom, že studio MGM nyní spadající pod Amazon pracuje na rebootu několika svých slavných značek. Patří mezi ně i Růžový panter, a právě tento projekt se nyní začíná… (viac)

Kid a Nemo Smithovi

Kid a Nemo Smithovi

15.01.2009

Klan Smithových dnes opět vládne titulkům filmového zpravodajství. Především je tu remake Karate Kida, ve kterém si hlavní roli zahraje Willův syn Jaden. Stejně důležitou je však postava jeho mentora… (viac)