Komisár Clouseau na stope

• Slovensko Inšpektor Clouseau na stope (viac)

Inšpektor Clouseau je poverený vyšetrovaním vraždy španielskeho šoféra Miguela, z ktorej podozrivá jeho milenka, komorná Maria. Zamiluje sa do nej na prvý pohľad a nič ho nedokáže presvedčiť, že krásna a krehká žena je vrahyňou. Miguel však nebude poslednou obeťou. (STV)

C0r0ner

Tam, kde jednička potenciál Clouseaua absolutně nevyužila, je dvojka nabušená vtipy od začátku do konce. Peter Sellers ve své životní (a vlastně jediné, která za něco stojí) roli je opravdu nenapodobitelný a geniální a pochybuji, že by potřeštěného komisaře zvládl někdo lépe. Scéna s vyšetřováním v sídle (kulečník, odchod z místnosti, pohovka,...) je naprosto perfektní a pokaždé brečím smíchy. 95% ()

Boss321

Nejlepší film celé série se spoustou nezapomenutelných gagů a scének. Peter Sellers skvělý jako vždy, Herbert Lom jako komisař Dreyfus, který by nejraději viděl svět bez Clouseau a malý žlutý přítel inspektora Clouseaua Kato se stali v tomto díle kultovními a vytvořili tak nezapomenutelnou trojici, bez které by se snímek nikdy nestal tím, čím se stal......... ()

necisty

Nevím no. Nadšení z dětských let začíná po dnešním shlédnutí opadat. Už první díl mě celkem zklamal a nebyl jsem si jistý, jestli jsem ho vůbec tehdy viděl. Nějaké střípky jsem si však pamatoval, tady nikoliv. A musím podotknout, že tady byly ty scény ještě mnohem víc natahované, humor sice kvalitní, ale ne tak častý a to Clouseauovo závěrečné šaškování mi přišlo až trapné :(. Malarkeyi... překvapivě vtipné rozuzlení? Vždyť se nakonec ani pořádně v tom zmatku nevědělo, kdo koho zabil... Opravdu jsem přemýšlel, že tomu dám 3 hvězdy a to si přece tahle série nezaslouží. Doufám, že ty další díly jsou lepší, aspoň co si pamatuji. Tohle si podle mého 80% vážně nezaslouží. ... Balon, bujón, burbon, bimbas, piloun. ()

honajz

Výstřel ve tmě, jak se v originále jmenuje tento díl, vznikl podle divadelní hry (nastojte!), a již na scénu přivádí jak Clouseaova nadřízeného, šéfinspektora Dreyfuse, tak i oddaného Clouseauova asijského pomocníka Kata, jenž trénuje jeho pohotovost a ve volných chvílích vaří a stará se vůbec o domácnost. Tentokrát dojde k vraždě španělského řidiče na venkovském zámeckém sídle a první se nedopatřením připlete na místo zločinu právě Clouseau. Ačkoliv všechny stopy ukazují na služebnou Marii, šéfinspektor je ignoruje a kdovíproč podezřívá majitele sídla. Nejspíše proto, že se do Marie sám zamiloval. Pokud byste stále tápali, kam v sérii film zařadit, možná vám jej připomene slavná scéna na nudistické pláži, kde dojde k další vraždě a Clouseau s Marií musejí v autě prchat napříč Paříží. ()

novoten

Konečně Clouseau jako hlavní postava a hned náběh na naprostý kult. Tím se sice staly až dva díly následující, ale už tady se ukázaly všechny nezapomenutelné trademarky. Všudypřítomný Kato, přehnaný akcent ("ano, muly") a hlavně Dreyfus - původně jen skeptický šéf a postupně stále šílenější oběť antitalentu nezastavitelného podřízeného. ()

• Během natáčení docházelo k mnoha osobním sporům mezi Peterem Sellersem (Jacques Clouseau) a režisérem Blakem Edwardsem. Po skončení natáčení proto také oba dva přes velký úspěch filmu jakékoli úvahy o společném pokračování odmítli. Společnost United Artists se sice roku 1968 pokusila projekt vzkřísit filmem Inspektor Clouseau (1968) s Alanem Arkinem v roli Clouseaua, ale absence Petera Sellerse sklidila neúspěch. Nakonec se po jedenácti letech Edwards se Sellersem kvůli zviditelnění a finančním problémům rozhodli natočit pokračování Návrat Růžového pantera (1975). (mar48)
  • Herbert Lom (Charles Dreyfus) dostal svou roli tím způsobem, že mu jednoho dne zavolal režisér Blake Edwards a řekl mu: „Viděl jsem tě v mnoha gangsterkách, ale cítím, že máš komediální talent.“ (HawkeyP)