Satirické komediální drama, v němž Robert De Niro hraje upadajícího hollywoodského producenta,který se snaží ubránit ponížení ze strany Hollywoodu.Při natáčení svého nového filmu prochází doslova peklem.

Film je natočen podle knihy What Just Happened? Bitter Hollywood Tales from the Front Line od Arta Linsona, ve které autor popisuje své zkušenosti jako producent v Hollywoodu. (Worissek)

gogo76

Vyprodukovať dobrý film nie je jednoduché... V tomto bojovom poli filmového priemyslu je dobrý producent Ben, ktorého výborne stvárnil DeNiro. Mám fakt radosť, že som videl po veľmi dlhej dobe De Nira v niečom jednak kvalitnom, ale hlavne v hlavnej úlohe, pretože posledné roky si buď vyberá príšerné scenáre, alebo už keď sa objaví v niečom dobrom, tak iba v menších úlohách. Levinson mal k dispozícii naozaj slušné herecké obsadenie a v malej úlohe poteší trucovitý paličák Bruce Willis, ktorý hraje sám seba. Napriek honoráru cez 20 miliónov dolárov, ho za tie prachy nie a nie presvedčiť, aby si oholil bradu, ktorú už má ako Jeremiah Johnson. Aj keď sa film kinám vyhol a nezaznamenal ani žiadny komerčný úspech, je to poctivo a kvalitne urobený film z prostredia výroby filmu, ktorý určite pripomenie podobný film s Al Pacinom, Simonne. A toho psa, zastrelíme či nie? 80%. ()

lesumir

Výborná muzika, výborní herci a výborný příběh NEdělají vždy výborný film! Jako v tomhle případě. What Just Happened je zajímavou sondou do útrob Hollywoodu a hezky si z něj dělá srandu, ale srovnávat to s Tropickou bouří je hloupost. Celá atmosféra i mozaika příběhů je naprosto rozdílná. __ Aby člověku do sebe hezky zapadly vlasy po ostříhání, používají se efilační nůžky, a přesně něco takového by tenhle film potřeboval, aby byl komplexní a jednotný. ()

Wormboy

Dalsia Levinsonova satira, ktora vsak oproti Vrtiet psom, ktory som videl pred niekolkymi rokmi, vo mne tak nerezonovala a v konecnom dosledku aj vtipom znacne zaostavala. Inak sa to vsak pozera celkom fajn, ale nic extra...proste taky sivy priemer. Ale Bruce Willis bol super ;) Za neho je extra polhviezda naviac, inak by to bol uplny stred. ()

Spooner

Celkem nevýrazná satira, ve které se sice najde několik dobrých nápadů či správně rejpavých scén, ale výsledku tomu chybí razance a odvaha rejpnout si do Hollywoodu pořádně. Tempo je pomalé, herci většinou nemají moc co hrát a některé postavy a dějové linky mi zde přišly značně navíc. Robert De Niro je ale vynikající a Bruce Willis hodně pobavil. To je ale, vzhledem k tématu a tvůrcům, pořád sakra málo. 50% ()

Xmilden

Rozhodně oceňuju že si ze sebe ještě v Hollywoodu umí udělat srandu. Hlavně teda narážky na Bruce Willise jsou dost dobrý. Pozadu nezůstává ani Sean Penn. Na tuto satiru se divák musí ovšem patřičně naladit, ani se nedivím zdejšímu hodnocení, přecejen salvy smíchu zůstavají hodně daleko. Robert De Niro dodal filmu kouzlo své osobnosti. Těžko snímek s něčím srovnávat, není mnoho podobných. PS: U Pennova filmu se mi více líbil ten konec ve kterém pes přežil. ()

• Heslo filmu "In Hollywood, everybody can hear you scream (V Hollywoodu tvůj křik každý uslyší)" je hříčka na slavný titulek filmu Vetřelec (1979) "In space no one can hear you scream (Ve vesmíru tě nikdo neuslyší křičet)". (HappySmile)
  • Přestože je kniha "What Just Happened: Bitter Hollywood Tales From the Front Line (Co se vlastně stalo: Hořké hollywooské příběhy z první linie)" biografickým souhrnem zážitků Arta Linsona jako filmového producenta, rozhodl se Linson film vyvést jako fikci a knihou se pouze inspiroval. (HappySmile)
  • Film ukončoval v roce 2008 festival v Cannes. Byl promítán jako nesoutěžní snímek. (HappySmile)

Robert De Niro ve Varech

Robert De Niro ve Varech

11.06.2008

Samozřejmě ne na koupelní léčbě, ale na letošním 43. Mezinárodním filmovém festivalu Karlovy Vary. Herec, režisér, producent a dvojnásobný držitel Oscara převezme na slavnostním zahájení festivalu… (viac)