Phineas a Ferb

• Česko Phineas & Ferb (viac)
Animovaný / Komédia / Rodinný
USA, (2007–2015), 49 h 25 min (Minutáž: 11–45 min)

Vincent Martella, Ashley Tisdale, Thomas Brodie-Sangster, Jeff "Swampy" Marsh, Caroline Rhea, Dan Povenmire, Dee Bradley Baker, Barry Bostwick, Tim Curry (viac)

Poprvé na DVD uvidíte filmy Nejlínější den v životě a Léto patří nám všem, u kterých se královsky pobavíte. Je letní slunovrat, nejdelší den v roce, a Phineas a Ferb si ho chtějí ještě prodloužit, a tak se rozhodnou, že obletí celý svět, budou sledovat slunce a domů přijedou těsně před soumrakem. „To není možné,“ řekne na to Buford, ale oba neohrožení hrdinové dokáží, že opak je pravdou. A tak začíná cesta, během níž Phineas a Ferb prosviští Tokyo, Himaláje i Paříž. Ve „městě lásky“ by Candace chtěla překvapit Jeremyho, který tu je na dovolené. Dr. Doofenshmirtz zatím zajme Majora Monograma a jediný, kdo ho může zachránit, a překazit tak Doofovi zlomyslné plány, je Perry (alias Agent P.) Ve filmu Nejlínejší den v životě Candace vyděsí zpráva, že její bráchové chtějí strávit den slastným nicneděláním! Perryho navíc překvapí nový vynález doktora Doofenshmirtze. Ať už se Phineas a Ferb honí po celém světě anebo se pouze oddávají lenošení, jedno je jasné... s nimi se člověk nikdy nenudí! (oficiálny text distribútora)

honajz

Na můj vkus až příliš sofistikované. Ten jemný, suchý humor je fajn, ale také ne vždy se povede. A když je nejlepší ze seriálu nemluvný ptakopysk jakožto tajný agent, a pak ještě písnička Naše návlečky, je to docela málo. Ale nápady jsou někdy skvělé, fantazie jede naplno, jen je to takové - pomalejší, sofistikovanější, přes snahu být takovým i málo bláznivé. ()

Mahoney.

Absolútne nechápem ako toto mohlo získať 72%. Asi jedna z najviac nezaživných a stupídných animáckych rozpravok aké som kedy videla. To ani nehovorim o tom ako postavičky vyzerajú. Veď predsa čo vyrastie z detí keď budú pozerať na niekoho kto má trojuholníkový ksicht. Jedna hviezdička za vtákopyska Perryho. ()

KaKKashi

Největší pecka z Jetix, či Dysney chanel. Stojí za to to nevzdat, pár dílů stálo dost za prd, ale pak seriál doslova nabere dech a začne těžkej příval zábavy, a to u seriálu pro děti nečekám:) Vaše děcka to budou milovat a vy na to budete koukat s nima. A scifi díly stojí za to. Je to sranda, vtipný písničky občas, spousta kulturních narážek, či parodií, je to příjemná změna oproti standartní produkci disney chanel.P.S. Díl když postaví stroj času mě dostal ()

darthvader77

Komediální animovaný seriál, který nabízí opravdu obrovské množství absurdního humoru. A to jak z té hromádky vizuálního vtipu, tak i z hromádky slovního. To vše ve výborné atmosféře, která tomu dává nádech pohodovosti. Postavičky se drží svých velice jednoduchých motivací Phineas s Ferbem chtěji něco postavit, Candy se je snaží chytit, doktor Dutoschwarz chce ovládnout svět a zvířecí agent Ptakopysk se mu v tom snaží zabránit. Zdánlivě jednoduché banální šablon, ale až překvapivě dobře funguje i po X dílech a tvůrci neustále chrlí přehršel nápadu a neustále ty jednoduché osudy postaviček kombinují a přidávají pokaždé něco nového. Ten nejtěžší výpad na moji bránici proběhne ovšem ve chvíli, kdy se na scénu dostane Hans Dutoschwarz, protože jeho senilní demenci tvůrci využili až geniálně a jestli jste se jako já koukali na aspoň nějaké bondovky či filmy z ranku Mission Impossible nebudete na tom jinak. Ano je to dětské, je to až možná příliš jednoduché, do jisté mír uznávám jistou dávku infantilty, ale tohle všechno stejně jako u Spongeboba je úmyslně a pak snad dojde každému, že tohle bylo, je a bude určené především pro děti ke kterým seriál vysílá jasné poselství a to, že fantazii se meze nekladou a dává tak průchod jejich tvořivosti. A ani ti starší nepřijdou zkrátka právě díky skrytým narážkám na špionážní filmy, což když si vezmete co za pseud-skvosty poslední dobou Disney Channel uvádí ve své převážně hrané tvorbě je tohle dílko zářící diamant v obrovské hromadě hnoje. ()

Borecz

Nepopsatelně dobrý seriál. Ačkoli některé díly jsou o něco slabší (nebo spíše nejsou tak silné) jako jiné, skoro vždy, když náhodou natrefím na nějakou epizodu z tohoto serálu, se válím smíchy. Chápu, že použitý styl humoru a charakter postav možná nesvědčí každému, je to ale rozhodně můj šálek kávy (či spíš čaje, kávu nepiju :) ). "Á, tady jsi Perry.", "Rrrrr". Perfektní :) ()

• V 80. epizóde seriálu s názvom „Přivolejte si“ („Picture this“), je predstavený Baljeetov strýko Maulik. Je pomenovaný podľa Baljeetovho dabéra, Maulika Pancholyho. (minusha97)