Mladý, ambiciózní Brian vždycky snil o kariéře, která by mu přinesla moc, vzrušení a rychlý profit. Jenže nabídky na tato, v jeho očích, lukrativní místa se zrovna moc nehrnou a tak když finanční situace není už nejrůžovější, vezme místo barmana. A brzy pochopí, že to nebyla úplně špatná volba. (oficiálny text distribútora)

LencaN

Takový průměrný snímek o (jak už tady někdo podobně zmínil) 'hloupém playboyovi Honzovi'. Musím pochválit barmanské scénky, ty se jim povedly, klobouk dolů, že se to Cruise tak naučil. Dá se říct, že Cruise je 'středobodem' celého Koktejlu. Ale i když je jeho úsměv okouzlující, myslím, že za čas si na tenhle film téměř nevzpomenu, bohužel. Děj se totiž dal snadno odhalit už dopředu, místy to připomínalo telenovelu. Hlavní hrdinka byla ale dobře obsazená. Sympaťačka a navíc přirozeně krásná, s Cruisem jim to slušelo :) ()

Zagros

Ničím výjimečný americký "drama/romantický/komedie" film z 80. let. Pro fanoušky Toma Cruise pohodovka na jeden večer, pro ostatní film, na který rychle zapomenou, stejně jako já. Doplnění: Po dlouhých letech jsem si znovu dal tenhle Koktejl. Pravda, bylo to s někým jiným a sám bych se na něj asi nedíval. Nicméně musím lehce zvýšit hodnocení, přeci jen nejde úplně o špatný film... spíš o fajn průměr. Při opakovaném sledování jsem si dokonce na většinu scénu vzpomenul, což znamená, že film na mě přeci jen aspoň trochu zapůsobil. Tom Cruise na to měl už v mládí, byly tam hezké holky a večerní škola života v baru občas měla taky něco do sebe... plus slabší třetí hvězda. ()

Bauer

Po Top Gunovi další frajerský film, ve kterém se objevuje Tom Cruise s jeho úsměvem, který dokáže zlomit každou ženu na světě. Docela zajímavý snímek o tom, jak velmi sebevědomého mladíka dokáže zkrotit nádherná slečna! Jenže jmenuje se to Koktejl, takže bych předpokládal, že tam bude více barmanských kousků. Je jich tam opravdu málo. Na druho stranu je to hodně dobré, když už tam jsou. Pro mně osobně je to velké umění vyhodit flašku a poté ji chytnout třeba za zády. Fakt dost COOL! Je to opravdu spíš romantický film s prvky dramatu, tudíž nechápu, proč je zde napsán žánr komedie. Nic až tak vtipného mi zde nepřišlo, aby toho byla komedie. A konec mně docela hodně šokoval a vyvrátil mi jakákoliv tvrzení, že jde alespoň o mírnou komedii. Když už jsem u konce, tak ten se mi docela hodně libíl. V hlavní se roli se objevil Tom Cruise a je fakt, že za barem mu to vyloženě sedlo a navíc je na něm vidět, jak moc si tuto roli užívá! Velkým překvapením pro mně byl Bryan Brown. Tohoto herce jsem doposud neviděl hrát a o to víc jsem byl překvapen jaký výkon podal. A v poslední řadě 25 letá Elisabeth Shue. Naprosto nádherná!!! Ať koukám na všechna pozitiva a negativa, tak je to čistý průměr! ()

eraserhead666

V podstatě takový instruktážní film své doby pro ty, kdo nestíhali chodit na večerní školu. Kapitalistická propaganda s dost nesympatickým hlavním hrdinou (je to prostě debil, jehož prozření vyznívá jako znouzectnost). Jako by někdo napsal příběh na papír, pak ho uznale zmačkal, zahodil do koše, někdo jiný ho vytáhl, vyrovnal a předložil zájemcům. ()

tron

KOKTEJL je typická americká rozprávka zo súčasnosti o krásnej, nevinnej a čisto úprimnej dievčine, ktorá v exotickom prostredí podľahne šarmu miestneho bezstarostného playboya (Tom Cruise) a naivne verí, že je to jej princ na bielom koni. Keď sa presvedčí, že je to stále len kvalitný chlípnik, odíde, ale playboy odrazu začne mať pocit, že mu v nenaplnenom živote niečo podstatné chýba a tak cez množstvo problémov dostane dievča znova na svoju stranu, oplodní ju a založí si úspešný bar plný dobrých kamarátov. A ja musím povedať, že to nie je až také zlé, ako to znie. ()

• Film je zaveden mezi 100 nejhoršími filmy v knize Johna Wilsona (zakladatel olden Raspberry Award) zvané THE OFFICIAL RAZZIE® MOVIE GUIDE. (PußyMagnet)
  • Barmanské dovednosti Douga a Briana se nazývají "flair bartending". Toma Cruise tyto triky učil John Bandy. (PußyMagnet)
  • V závěrečných scénách se různě mění délka Brianových (Tom Cruise) vlasů. Například ve scéně, kdy stojí poprvé před dveřmi do bytu Jordaniných (Elisabeth Shue) rodičů, má vlasy delší, ale když vejde dovnitř, jsou zase kratší. (anezzik)