Vlak smrti

všetky plagáty

Akce se odehrává kdesi ve východní Evropě. Skupina amerických sportovců se potká ve vlaku. Tohle však není normální vlak..... Během jízdy se cestující začínají ztrácet. Jsou vězněni a mučeni v kovových klecích sadistickým vrahem a jeho pomocníky. Námět byl vzat z hororu TERROR TRAIN, ve kterém si hlavní roli zahrála Jamie Lee Curtis. (LIVINGDEAD)

destroy83

Kvalitní zástupce novodobých kruťáren, který gore scénami vskutku nešetří. Příběh se točí kolem hrstky amerických atletů, jež jsou okolnostmi nuceni využít náhodnou nabídku svezení vlakem do Oděsy poté, co plánovaný spoj nestihli. Po úlevném pocitu, že se na ně usmálo štěstí, přichází velmi bolestné prozření. Snímek americké produkce opět vykresluje východní Evropu po svém. V tomto ohledu je srovnávání s Hostelem více než na místě. Ale vraťme se k vlaku do pekel, vlastně do Oděsy, kde zatím nic netušící skupinka sportovců v čele s Thorou Birch a svérázným asistentem trenéra hraje flašku. Thora umí hrát nejen výše zmíněnou flašku, ale je také velmi dobrá herečka, což již několikrát předvedla, takže ústřední postava je naprosto uvěřitelná a ani další postavy nejsou nijak křečovité a v jednoduchém příběhu působí naprosto přirozeně. Záporáci jsou správně slizcí a provádějí opravdu nehezké věci, kterých se kamera vůbec nebojí, takže si fanoušci gore přijdou opravdu na své. Prostředí špinavého rachotícího vlaku nádherně dokresluje velmi zábavná jatka, místy spojená se sexuálním násilím. Tvůrci mimo jiné do snímku fikaně propašovali i porci silikonů. Výsledný dojem je mlýnek na maso s nijak objevným příběhem, ale se slušnými herci a kvalitní řemeslnou stránku. Takže u mě v pohodě za čtyři hvězdy. ()

MM_Ramone

Hneď ako som si pustil tento snímok, tak mi poriadne zatrnulo, pretože na mňa z obrazovky vybaflo logo filmovej spoločnosti Nu Image. Už som videl viacero titulov z ich dieľne a boli to takmer všetko príšerné, nízkorozpočtové, sfušované hlúposti. Šmejdy. Film "Vlak smrti" je typickým produktom tejto shitovej spoločnosti. Je to neoriginálne, nudné, lacné a otravné. Cesta amerických atletov vlakom smrti na Ukrajinu stála za prd. Hlúpy scénar, otrasná kamera, mizerná réžia a slabí herci. * ()

zolo23

Krv, rezanie,kliešte,skalpel,krv...už ma to pomaly prestáva baviť. Nikdy som nemal problém s podobnými zhovadilosťami, ale čo je moc to je moc. Príbeh úplne bez nápadu, predvídateľný bez akejkoľvek prekvapivej scény a s tupým rozmýšľaním hlavných hrdinov. Nič nové...V niektorých podobných filmoch som sa snažil vytvoriť nejaký "vzťah" k hlavným hrdinom, ale tu sa to fakt nedalo. A za to môže aj Thora Birch ,ktorú považujem za jednu z najnesympatickejších herečiek aké Hollywood splodil... ()

Slasher

Poměrně bezzubý 'trainsploitation' horor, nejblíže má skutečně asi k HOSTELu - který je ovšem mnohem zábavnější. Část týmu amerických zápasníků a zápasnic se zdrží a nastoupí až do vlaku, ze kterého je úniku leda tak po částech... Po cestě do Oděsy bude spousta času poznat spolucestující zlořády - doktorku, průvodčího, řezníka a dva vidláky. Je to velký průměr bez nějakého většího spádu. Jelikož mám podobných filmů nakoukaných řadu (ale snad i kdybych neměl), vůbec ničím mě to nezaujalo. Hlavní hrdinka byla zajímavá na pohled a řezník měl taky charisma, ale to je tak asi vše. Hrůza to není, prostě jen polozáživná naředěná 'drsňárna' - (ne)berte. ()

S.Kok.i

Áno, už som si zvykol, že naprieč týmto žánrom sa málokedy vyskytne prípad, kde by sa postavy správali normálne a človek by nekrútil hlavou nad tým, ako nelogicky sa dokážu chovať a doslova si pýtajú aby sa im stalo niečo zlé. Vlak do pekiel je však iný level a rozhodne nelogickosťou nešetrí. Tak primitívne chovanie postáv som fakt ešte nemal možnosť vidieť (až doteraz) a záverečný fight medzi rezníkom a hlavnou postavou je fakt čerešnička na torte. Jediným plusom tohto nepodarku sú celkom kvalitné brutálne scénky, ktoré na pohľad potešili, ale v kombinácii s tým všetkým čo sa tu deje, je to len ako dať leukoplast na otvorenú zlomeninu. Vlak do pekiel odporúčam každému kto má rád paródiu a zároveň nepohrdne nejakým tým gore. Edit (2.2.2024): Osud je ku mne nemilosrdný, a zhodou okolností sa mi podarilo vidieť toto veľdielo druhýkrát. Za svojim predošlým názorom si stojím, no musím uznať, že už ma tu toľko vecí nesralo, a celkom mi to aj rýchlo ušlo (dosť možno preto, že som vedel čo od toho mám čakať). Svoje hodnotenie o pár percent dvíham a moje nové odporúčanie znie: Nečakajte od toho nič, a možno dostanete veľa.  Hodnotenie: 25% =) 30%. ()

• Příběh měl být původně remakem filmu Terror Train (1980), nakonec však dostal svůj vlastní koncept. (Terva)
  • Snímek měl premiéru na filmovém festivalu Screamfest Horror 16. října 2008. (Terva)
  • Natáčení probíhalo v Bulharsku. (Terva)