Sedmiletá Leslie je při cestě ze školy unesena dvojicí mužů, kteří jí namluvili, že byli požádáni jejími rodiči, aby se o ni postarali. Odvezli ji na neznámé místo, kde se setkala s černošským sirotkem Donniem. Po čase Leslie uvěřila, že rodiče už o ni nemají zájem a nechtějí, aby se vrátila domů. Obě děti zůstaly v rukou pedofilních únosců a musely se podvolit i požadavkům jejich zvrhlých „zákazníků“. Leslie s Donniem spojilo vzájemné až sourozenecké pouto a společně utíkali do svého tajného světa, který si vytvořili při čtení Knihy džunglí. Pak se příběh posune o deset let dopředu, kdy oba, již na prahu dospělosti, žijí na ulici, živí se tím jediným, co se v životě naučili, a přitom se stále starají jeden o druhého. Jednoho dne je však Leslie postavena před fakt, že její rodiče stále žijí a ona by se mohla vrátit domů. (lola3121)

Remedy

Tenhle film mě hned od začátku strašně vytáčel. Šílený očekávání toho, co přijde a obrovskej vnitřní boj - popravdě ani přesně nevím, s čím. Je to silné téma, to nepopírám, ale nebýt těch několika scén, které mě opravdu vytáčely, nějak bych si "Gardens of the Night" ani zvlášť neuchoval v paměti. Tak, jak je to natočené, to působí vlastně dost mdlým a prázdným dojmem, vyznění je přinejmenším nedostatečné, myšlenka nedotažená. Další z řady snímků, které měly potenciál, ale nedokázaly ho zužitkovat. Není to špatný film, ale není ani dobrý. Je to prostě jen čistý průměr. ()

dr.horrible

Pecka! Presvedčivé, reálne a kurevsky silné, bez potreby nasilu šokovať, či prvoplánovo dojímať. Takto to bohužiaľ vo svete chodí, takto vznikajú stratené existencie a takto z toho nedokážu utiecť.. Vypil som pri tom flašu červeného, vyfajčil pol krabičky cigariet a veru ťažko znášal, že keď konečne prestali ubližovať tomu nevinnému dievčatku, vyrástla z nej Gillian Jacobs a ono to pokračovalo (keby obsadili Alison Brie - keď už sme pri Community - asi by som to nevydržal). A záver ma dokončil. 90% ()

grogodil

Samotná ťažká tématika únosov malých detí pedofilmi a následný dopad na detskú psychiku, dáva vo svojej krutosti a odpudivosti filmu silný potenciál byť veľmi silnou a strhujúcou drámou, to ako nešikovne s tým tvorci naložili, je bohužiaľ vec druhá. Nemastné, neslané, v druhej polovici až miestami vyslovene tuctové, nezáživné a fádne...50% ()

TommyLeeJape

Gardens of the Night je jeden z těch filmů, které vás donutí zmyslet se nad tím, jakých zhovadilostí jsou lidé schopni (taky je to jeden z těch filmů, díky kterým budete mnohem častěji říkat svým dětem něco ve smyslu: "Jestli někdy nastoupíš k někomu cizímu do auta, tak tě pověsím za palce do průvanu!"). V tomto případě se setkáváme s dvojicí pedofilních prasat, vyvolávajících ve mně nutkání pořídit si kvér a stát se "pedo-hunterem", a to hlavně protože ze všeho nejhorší je uvědomění, že podobné věci jsou na světě na denním pořádku. Co se týče samotného snímku tak mě trošku mrzelo to jednoznačné rozdělení na dvě části, ale na druhou stranu i takhle to má něco do sebe. Moc mě překvapila výborná Gillian Jacobs, kterou potkávám pravidelně v seriálu Community, a tudíž jsem si ji jen těžko dokázal představit v tak vážné roli jakou je právě postava Leslie. Po pár dnech nadšení trošičku opadlo, ale i tak jsou to porád silnější tři hvězdy. ()

hellstruck

Silný filmový zážitek, na který jen tak nezapomenu. Gardens of the night se zabývá noční můrou všech rodičů a vypráví o dvou dětech, které se stanou oběťmi pedofilních únosců. Mezi Leslie a Donniem se vytvoří pevné pouto, které drží i po deseti letech, když společně přežívají na ulici všelijakými způsoby. Popravdě mě více zajímala část, kde byli ještě malí a drženi svými únosci. Každopádně šlo o tu děsivější část, kdy si člověk uvědomí, jaké jsou na světě lidské zrůdy, které si nezaslouží nic jiného, než stejné, ba spíše horší zacházení. Po celou dobu jsem měla husí kůži a napjatě čekala, jak to dopadne. Co mě mrzelo, tak nedotažený konec.. Je celkem uvěřitelné, že Leslie po návratu domů dala přednost ulici a utekla, protože takhle poznamenaní lidé se už jen tak nemůžou vrátit k běžnému životu. Ale chybělo mi tam to setkání s Donniem, ve které jsem doufala. Je to škoda, každopádně i ten "otevřený"konec má nejspíš své kouzlo a všimla jsem si, že se k němu v poslední době spousta filmů uchyluje. Na druhou stranu se alespoň nekonal žádný cukrkandlový happy end. Hodně dojemné a silné, určitě v budoucnu vyhledám ještě někdy. Mimochodem námět je ÚPLNĚ, ALE ÚPLNĚ MIMO. ()

• Útulek, který Leslie (Gillian Jacobs) navštěvovala, se nachází ve čtvrti Malá Itálie v San Diegu. Ve skutečnosti je to však autopůjčovna. (hellstruck)