Osmadvacetiletý Brian Weathersby (Paul Dano - hvězda oscarového dramatu Až na krev) rozhodně není obyčejný muž. Živí se jako prodavač vysoce kvalitních švédských matrací, a coby bratr dvou velice úspěšných sourozenců ví, jaké to je, být v něčem pozadu. Jeho práce ho nebaví ani neuspokojuje. Navíc se právě upnul na myšlenku, že při hledání svého místa v životě by mu nejvíce pomohlo, kdyby adoptoval čínské dítě. A k tomu ho ještě sleduje jakýsi podivný bezdomovec, který zjevně nemá zrovna nejčistší úmysly. Ale Brian není v nezávislé romantické komedii, jež byla debutem režiséra Matta Aseltona, jediným neobvyklým patronem. Do obchodu totiž přichází Harriet s tváří Zooey Deschanelové a jen už svým ulehnutím a usnutím na jedné z vystavených postelí dává jasně najevo, jak moc do tohoto příběhu zapadá. Každopádně Brian se do dívky okamžitě zamiluje. A jeho city nepoleví ani v momentě, kdy kráska, která si nechává přezdívat Happy, se při zmínce o adopci malého asijského drobečka téměř pozvrací děsem. Je zjevné, že je zde pár věcí, na kterých bude nutné zapracovat. (oficiálny text distribútora)

U_S_O

Zooey je proste úžasná! Myslím, že v tomto filme podala jeden z jej najlepších hereckých výkonov vôbec. Film to bol pre mňa rozhodne zaujímavý, ani chvíľu nenudil a ponúkol aj výborný hudobný podmaz. Tento nezávislák načrtáva niekoľko dôležitých otázok, avšak bez odpovedí, takže je na každom z nás ako sa k tomu postavíme a pochopíme režisérov zámer. Napríklad postava bezdomovca ostala u mňa trochu nepochopená ale zvyšok filmu sa mi jednoducho páčil. Páčil sa mi svojou jednoduchosťou, podivnosťou a pútavosťou. !SPOILER! Mimochodom aj vy ste mali ten pocit, že postava Zooey nemala žalúdočné problémy spôsobené strachom ale niečím úplne iným v jej brušku? :) (85%) Do you have any interest in having sex with me? ()

dr.fish

Bylo by asi velmi naivní čekat nějaký nablblý romanťák, když ve filmu hrají Paul Dano a Zooey Deschanel. Je to zkrátka hodně podivný film, kde nikdo není normální a je třeba se na to předem připravit, jinak to prostě nejde skousnout. Děj je nevýrazný, občas se něco stane, ale hlavně jde o sérií scén, které zrovna moc k pochopení nejsou. Možná právě proto se mi to ale líbilo. Trefa do nálady se povedla. 70% ()

freddy

Tak tomuhle říkám zajímavý a kvalitní americký nezávislý film. Tento film vlastně pojednává o normálních a běžných věcech ze života, které se mohou přihodit každému z nás, a právě v tom je jeho síla, v jeho civilním a příjemném podání, kdy víte, že něco podobného vás může v reálném životě potkat úplně stejně jako to potkalo hlavního hrdinu. Zkrátka tohle je malý film o malých věcech, a právě to z něj činí kvalitní dílko, které mi bude řekl bych ještě docela dlouho rotovat v hlavě. Všechny postavy jsou maximálně sympatické, velice milé a svým způsobem se dá říci i kouzelné, každá z těch postav má prostě své charisma, a i to je ve filmech vzácné, aby mi byly sympatické všechny postavy bez výjimky. Jistě za to může i vynikající herecké obsazení, kterému jednoznačně vévodí Zooey Deschanel, a jen v nepatrném závěsu za ní jsou vynikající výkony Paula Dana a Johna Goodmana, který byl v tomto filmu obzvláště kouzelný. A mít takovou rodinu, jakou má v tomto filmu hlavní hrdina, bych si rozhodně přál mít také, starostliví bratři, chápající a milí rodiče, zkrátka tomuhle filmu není z mého pohledu takřka co vytknout, tohle je vynikající nezávislák, který si zaslouží nadprůměrné hodnocení. Váhám mezi čtyřmi a pěti hvězdami, ale asi zůstanu prozatím u těch čtyř hvězd a časem se mi to třeba rozleží. Zatím tedy hodnotím čtyřmi hvězdami, v procentech je to potom 90%. ()

janeke

narušené postavy v narušenom scenári. tvorcovia pravdepodobne holdujú opiátom, alebo si mysleli, že natočiť poriadny indie film znamená nasekať za sebou n nezmyselných scén s hrdinami, ktorí sú komplet všetci wierdos a teda sa správajú nezmyselne. kozí vývar to zaklincoval. film som pozrela kvôli ústrednej dvojke Dano-Deschanel, na obidvoch sa strašne dobre pozerá. v tomto prípade mi však liezli na nerv, páčil sa mi snáď len Goodman.. ()

peetriss

Lze souhlasit s názory, že Gigantický je opravdu divný film, a myslím tím divný v dobrém i špatném smyslu slova. Především zde chybí z pohledu diváka ten správný náboj. Jedná se o další nezávislárnu, kterou svým kouzlem povytáhla skvělá Zooey Deschanel a spolu s ní i výborný John Goodman. 50% ()

• Scenár niekoľko rokov chradol, kým sa film dostal do produkcie, Aselton uviedol, že najnáročnejšou časťou tvorby filmu bolo obsadenie dvoch hlavných úloh Briana (Paul Dano) a Harriet (Zooey Deschanel). (Arsenal83)
  • Príbeh je založený na skutočnom Aseltonovom detskom želaní, aby si jeho rodičia adoptovali čínske dieťa. To sa síce nestalo, ale jeho mladší brat si takéto dieťa skutočne adoptoval neskôr. (Arsenal83)
  • Natáčalo sa 23 dní od 3. marca 2008. Väčšina produkcie sa odohrávala v Brooklyne a na Manhattane (New York), ale niekoľko scén bolo natočených v Stamforde, Connecticut a Los Angeles. (Arsenal83)