Neuveriteľne uvravený a riadne egocentrický literárny agent Jack McCall (Eddie Murphy) má nielen extrémne podrezaný jazyk, ale aj sklon k fabulovaniu. V praxi to znamená, že aby spravil kšeft, neváha potenciálnych klientov doslova zahltiť záplavou prázdnych sľubov, ktoré neplánuje (a ani nemôže) splniť. No jedného dňa to s týmto pochybným presviedčaním skúsi na nesprávneho chlapíka, konkrétne na novodobého guru Dr. Sinju (Cliff Curtis), ktorý ho rýchlo odhalí a... Prekľaje! Zrazu v Jackovej záhrade vyrastie magický strom, ktorému po každom slove, ktoré Jack vyrečie, odpadne jeden list. Keď si po istom čase Jack uvedomí, že strata posledného listu sa stane osudnou nielen stromu, ale i jemu, poriadne ho to vydesí. A tak sa z muža, ktorý slovami nikdy nešetril, razom stane chlapík skúpy na slovo, ktorý sa buď naučí so svojím okolím komunikovať aj iným spôsobom, alebo skončí. Navyše na strome ostalo už len tisíc listov a Jackovi tisíc slov, takže by si mal riadne premyslieť, čo vypustí z úst... (TV Markíza)

verbal

Eddie zažívá veliký návrat!! Po trapných, fekálních sračkách totiž konečně zavadil o sračku, která je jen kýčovitá, patetická a opravdu jenom trošičku (asi tak 108 minut) kopíruje další gumovou držku z filmu Lhář, lhář. A tak tu máme jen další slovní průjem dávno mrtvého negroameričana s poselstvím, které zajisté donutí nejednu slaboduchou pipku hlasitě potahovat u žehlení, spoustu hošanů rozmazat si růžovým kapesníčkem oční stíny a verbalovi perfektně naředí stolici. A teď mě omluvte, musím si jít "přepudrovat nos". ()

dopita

Kdybych rozdělil film na třetiny, o což film vyloženě škemrá tak by to bylo asi takhle: první třetina kdy Jack McCall nezavře hubu za moc nestojí, ale zas tak moc neuazí (40%), druhá, kdy nemůže mluvit je plná "vtipných scének" kdy chce něco říct a nemůže, je jeden velkej šit (0%) a třetí třetina kdy dostává rozum, je sice plná klišé, ale aspoň se na to zas dá dívat (40%). Takže je to za dvě ** , ale doufal jsem, že zdechne... ()

T2

Rozpočet $40miliónovTržby USA $18,450,127Tržby Celosvetovo $20,558,836Tržby za predaj Blu-ray v USA //počet predaných kusov Tržby za predaj DVD v USA $3,788,005 //počet predaných kusov 255,263║ ďalšia zbytočnosť s Eddie Murphym, ktorá sa topí v tej vážnosti ktorú chce v druhej polovici navodiť, toto bol fakt čudný pokus, kde si nič poriadne neužijete a hlavne keď komediálne vsuvky sú vrcholová otravnosť /20%/ ()

Olík

Nestačí se jenom přestat převlékat do latexových kostýmů prdících tlouštíků…..na návrat mezi hollywoodskou smetánku je potřeba trochu víc, než reinkarnace již použitých příběhů (Lhář, lhář, Klik - život na dálkové ovládání a jiné) založená na plastickém obličeji hlavního hrdiny. Eddie Murphy, zaplať pánbůh, překonal období trapných snímků, bohužel se momentálně ocitl v období snímků zbytečných. ()

Jara.Cimrman.jr

Poskytnout ukecanému negrovi (nic ve zlém) tisíc slov do konce života, tak by za dvě minutky bylo dokecáno a po veselém pohřbu by mohly naběhnout titulky delší, než celý snímek. Jenže Eddie Murphy tentokrát šetří slovy, což umožňuje natáhnout stopáž na hoďku a půl, ale zbavuje ho to jeho v podstatě jediné herecké zbraně, takže rukama máchající němý žvanil mne nedokázal ukecat k udělení většího počtu hvězd. ()

• Film se natáčel v Bel Air v Los Angeles v Kalifornii. (rafix)
  • Přestože natáčení skončilo už v roce 2008, v kinech byl snímek uveden až o 4 roky později. (KucC)