Ne tak docela fiktivní příběh člověka, který ve skutečnosti dostal označení „heparinový vrah“. Co bylo příčinou a co se odehrává v mysli mladíka, který se rozhodne vykonat a vykonávat ty nejtěžší zločiny a mít přitom často pocit, že vlastně dělá dobrou věc? Co nutí nadějného a inteligentního adepta studia medicíny z podstaty se změnit a páchat na lidech zlo? Je hrozná představa, že vraždí člověk, kterého dobře znáte, které-ho denně vídáte, máte ho vlastně rádi a který je všem nápomocný, ochotný a obětavý, i na úkor vlastního pohodlí a svých věcí.
Sledujeme příběh, který se mohl stát a bohužel kdykoliv stát může. Ano, takhle se to i ve skutečnosti stát mohlo. A první, co nás napadne, když zjistíte, jakou lidskou bestii jste znali, kolik chybělo, aby se obětí stal kdokoli z našich blízkých a známých, nebo dokonce vy samotní. A právě nedávno medializovaný příběh „heparinového vraha“ nás zasáhl na citlivém místě. Ano, tohle se opravdu mohlo stát komukoliv z nás. Tohle už nebylo „někde ve světě“. Tohle bylo opravdu blízko. (oficiálny text distribútora)

Stanislaus

Po zhlédnutí tohoto nevšedního snímku se dostavily smíšené pocity. Tématem je to originální a výhodou je, že je to inspirováno (i když bych tak moc nepřeháněl) skutečnou událostí, na což se vždy rád kouknu. Atmosféra nemocnice je opravdu ponurá a trýznivá, stejně jako některé pasáže filmu. Herecky je to celkem vyvážené (amatéři se vyrovnávají s profíky). Stopáž je snesitelná, ale o dvacet minut méně ... byl bych spokojený stejně. Z počátku jsem chtěl dát 2* (kdyby zde byl rozsah 1-10* bylo by to jednodušší), ale jelikož to ve mně chvílemi vyvolávalo tísnivé pocity (a to nejspíše mělo) a byly zde záběry míst, po kterých jsem nejednou kráčel, tak si přidám (55% - nečisté, ale pořád 3*). ()

Eraserhead

Hodinu nevíš je v první řadě horor a tak je třeba k němu přistupovat. Paralela se skutečným případem zde hraje až druhé housle. Záběry na nemocnici jako by z oka vypadly jakémukoliv bubufilmu o strašidelném domě. Film má ovšem tu smůlu, že český horor diváky netáhne a tak se tvůrci musí smířit s tím, že byť natočili dobrý film, nelze počítat s vyšším výsledkem, než jakého dosáhla T.M.A. ()

Morholt

Atmosféricky takřka dokonalé, Jiráček se svým "nehraním" byl tou nejlepší volbou a příjemně potěšil i scénář, který se heparinovým vrahem inspiroval jen velmi volně. podle mého názoru další ze zbytečně podhodnocených domacích filmů. Jakoby jsme ani nechtěli, aby se v tuzemsku podařilo něco solidního. 70% ()

marhoul

Jiráček mi leze na nervy vždycky, čili tentokrát mi v roli připadal trefně. Od filmu jsem nic moc nečekala a nakonec jsem byla celkem mile překvapená. Hororové téma i atmosféra, kamera, barevný výraz celého snímku, neokoukané a kvalitní herecké obsazení v dalších rolích ... to vše mi sedlo. Konec byl však totálně podělaný. Proč to auto??? Tři hvězdičky dávám taky proto, že mě film zaujal mnohem více než opěvovaná Pouta. ()

zette

Film, ktery se nametem volne opira o heparinoveho vraha Petra Zelenku je podle me nepravem opomijeny a podhodnoceny. Me zaujal svou depresivni atmosferou a dobrymi hereckymi vykony vetsiny hercu (no dobre, sestricky spise pro okrasu). Vaclav Jiracek v roli Hynka byl vyborny. Kamera umi zaujmout, na filtrech bych ale priste trochu setril. Zpusob vysetrovani ovsem neni moc duveryhodny a trochu kazi muj dobry dojem z filmu, naopak zaver povazuji za celkem solidne vymysleny. ()

• Herec Václav Jiráček se kvůli natáčení musel naučit píchat injekce. (DorianGreene)
  • Někteří herci na pitevně podstoupili hypnózu a byla jim injekcí podána látka, která zpomaluje dech a srdeční činnost. (blackrain)

Jaroslava Adamová 1925 - 2012

Jaroslava Adamová 1925 - 2012

16.06.2012

V sobotních ranních hodinách zemřela v Praze ve věku 87 let herečka Jaroslava Adamová. Začínala jako statistka v Národním divadle a divadle Větrník už za studií na konzervatoři, kde absolvovala v… (viac)