Sloužit jako ochranka v nákupním centru není žádná legrace. Zvláště když jste trochu násilnický blázen a po obchodě se vám potuluje rozverný exhibicionista v županu. V nákupním centru Forest Ridge uplatňuje hlava místní ochranky, Ronnie Barnhardt (Seth Rogen), všechny svoje povinnosti železnou pěstí. A jestli ho něco skutečně baví, pak je to boj se skateboardisty, zloději a vůbec s každým, kdo si dovolí narušit jeho snění o velkém dnu, kdy jednou bude moci vyměnit směšnou baterku za odznak a opravdovou zbraň. Přesto ho ale zjevení se necudného exhibicionisty mezi regály obchodu mírně vyvede z rovnováhy. Nicméně jelikož je obhroublý Ronnie vnitřním hlasem nucen k vykonání svého poslání ochránce, a protože taky doufá, že by konečně někdo mohl docenit jeho talent, případně že si ho všimne svůdná krasavice Brandi (Anna Farisová) z oddělení make-upu, okamžitě se rozhodne k zákroku. Naneštěstí deviant se ukáže být velmi zdatným soupeřem. A do toho také přichází opravdový policista detektiv Harrison (Ray Liotta), který je evidentně až příliš schopný, a mohl by tak celou Ronnieho práci zmařit. Začíná bitva, kterou tenhle supermarket ještě nikdy nezažil... v drsné a hodně černé komedii začínajícího amerického režiséra Jodyho Hilla. (HBO Europe)

VasaX

Trochu jsem se bál do tohohle kousku jít, protože Setha Rogena mám docela rád. Komedie ve které hlavní protagonisté jsou charakterem nesympaťáci (a tím nemyslím ty sympaticky nesympatické mouly nebo outsidery), vzbuzuje už od počátku obavy. Bohužel oprávněné. A o to více zvýrazněné tím, že v ostatních rolích se najdou sympatičtější charaktery. Jediný žánr, kde mi nevadí, že od začátku nefandím hlavním hrdinům, je horor. Protože na konci můžu mít radost, že si to většina z nich stejně odskáče. U komedie bohužel tenhle bonus chybí a člověk se tak nemá na co těšit a musí to skousnout. Naštěstí "Ronnie" průběhem času omele hrany a člověk s ním pak i sympatizuje (ne ve všem, třeba v jeho natvrdlosti ne...) a ve výsledku se to všechno tak trochu srovná. To se bohužel nedá říct o jeho vysněné blondýně, protože ta je pizda od začátku do konce. Humoru je tu myslím tak akorát, scénář není taky úplně přímý ale takový trošku roztálý do stran, takže výsledek nepřipadne jako klasická kostra s nalepenými herci a pár gagy. Ke konci se příběh a to i s koncem stane poněkud bizarní, ale co už. Pobavil jsem se a určitě nenudil, to se u komedie počítá. ()

Davies182

Největší zápor je v dialozích a rádobyvtipných větách, které mají z Observe and Report dělat komedii, ale bohužel snímek snižují k prachsprosté zhovadilosti ala Kameňák. Z čeho autoři zamýšleli udělat parádní vtípek nenápadně vsunutý do smysluplné věty, z toho se vyklube akorát trapný okamžik. Postavy konverzují, a ke konci plácnou totální nesouvislou (většinou oplzlou) blbost: diváku, směj se. A takových "vtipů" je v celém filmu spousta! Ne, že bych se několikrát neušklíbnul, ale kromě Setha Rogena, Raye Liotty a scénky se skejťáky není o co stát. Nehledě na to, že tvůrci trapně kopírují Superbad co se týče "nápadu s penisy". Zklamání... no more! ()

Duotone28

Strasne....ale strasne dlho uz nevidel presne taketo nieco, co prave v tejto minute dopozeral. Movie, v ktorom TOTALNE ale absolutne totalne nefungovalo NIC. Biela v nom bola cierna, suche bolo mokrym, kysle sladkym. Proste vsetko naopak....len nie spravne. Uz v zivote! A Seth Rogena som si zhnusil do konca zivota. Nazdar ()

Aljak

Celkom veselé, často krát aj vtipné, no v konečnom dôsledku priemerné. Seth Rogen ako vždy celkom pobavil, od neho sa snáď nič iné už ani nedá očakávať. V niektorých momentoch to pôsobilo veľmi dobrým dojmom, no tie priemerné asi predsa len o čosi prevažovali. No takýchto ochrankárov by som sa asi skôr bál a nieže by som v nich cítil dôveru. A ten Ronnieho plánovaný prechod ku polícii, tak to tiež stálo za to. Aj keď asi za normálnych okolností by s ním asi nemal nikto toľko strpenia. Anna Faris je taký typický vzor afektovanej kravy, asi si ju inak už ani nedokážem predstaviť. A čo ešte? Do takej kaviarne s tou milou predavačkou by som rád chodil aj ja. ()

F.man

Týpek a slečnou stojí před kinem a vybírají na co jít. Oba jsou pro komedii, protože to je jednoduché, můžou se u toho otlapkávat a ještě se snad i zasmějí. Vyberou si teda Zevlovat a prudit, protože to má přece cool název, koupí popcorn a hurá do sálu. Reklamy, trailery, tma, romantika. Najednou se však na plátně zjeví hovado jménem Seth Rogen, jež všechny posílá do hajzlu, mlátí děti a líbá pozvracené holky. WTF? Holce je špatně, kluk se sice trochu posmál, ale jelikož má zkažený šuk, tak je nasraný taky. Jednu hvězdu za pár fóru a tečka. A nebo... Divák zkusí akceptovat tohle extrémního antihrdinu, vykašle se na předsudky a bude se skvěle bavit. Je pravda, že Seth je prostě fakt zmRd na entou, ovšem pravdou je že takových white trash militantních troubů je zejména (ne však nutně) v USA dost. A proč z něj teda neudělat hrdinu filmu... Ten je navíc tak brilatně postavený, že si divák nemůže být jistý naprosto ničím a jen čeká jaká další šílenost ho praští do hlavy. Paradoxně je snímek i proklatě chytrý a i když se teda nejedná o čistou komedii a dá se pojímat i z jiných úhlů, já se bavil skvěle. Na pět to přece jen není, protože příběh mohl být ještě soudržnější, ale čtyři dávám poměrně s čistým svědomím. The world has no use for another scared man. Right now, the world needs a fucking hero. ()

• Během natáční jedné z bojovích scén Seth Rogen zlomil omylem jednomu z kaskáderu nos, když jej skutečně uhodil do tváře. (cvaky32)
  • Role detektiva Harrisona byla původně napsána pro Dannyho R. McBrida .Ten jí musel odmítnout kvůli závazkům k jiným projektům. Roli tak dostal Ray Liotta. (cvaky32)
  • Skladba znějící při závěrečné scéně během honičky za nudistou v nákupním centru je "Where is my Mind" od kapely Pixies, která se objevila již v závěrečné scéně a titulcích filmu Klub rváčů (1999). (8Dandee)

Násilí na ženách?

Násilí na ženách?

13.04.2009

To už k dnešku tak nějak patří ;-). A tak tady máme protest radikální feministické organizace WomanAndHollywood, která sokolím okem dohlíží na to, jestli američtí filmaři zobrazují něžnou polovinu… (viac)