Martin Riggs a Roger Murtaugh majú chrániť korunného svedka Lea. Popri tom však vedú neľútostný boj s Ruddym, juhoafrickým konzulom, ktorý stojí za drogovým syndikátom a praním špinavých peňazí. Obaja detektívi majú dostatok dôkazov, ale Rudd a jeho zabijáci pod rúškom diplomatickej imunity nerušene pracujú ďalej. Riggs, prezývaný Smrtonosná zbraň, sa uchýli k nevyberaným metódam a využije proti Ruddovi aj jeho príťažlivú sekretárku. Medzi gangstrami a obidvoma policajtmi vypukne nevyhlásená vojna. Murtaugh so šťastím unikne nastraženej bombe a Riggsov karavan sa po stretnutí s Ruddovými mužmi zmení v rozstrieľanú trosku. Nezničiteľní detektívi však pomaly získavajú prevahu a Rudd sa chystá na ústup. Schyľuje sa k rozhodujúcemu stretnutiu v priestoroch losangelského prístavu. (TV Markíza)

genetique

Dokonalé pokračovanie smrtonosnej série, ktorá dostala hádam každého. Pre mňa lepšie ako jednička. Skvelo vseknuté gagy, takisto ako aj napínavá premyslená akcia a perfektné nezabudnuteľné scény (Riggs u Murtaugha na hajzli, reklama na kondómy). Dokonale sadol aj Joe Pesci, nemohli vybrať lepšieho tragigrázlika. Priznajme si, že dnes sa už podobné buddy-akčné-komédie jednoducho netočia a tak nezostáva nič iné len raz za rok si pustiť takúto neumierajúcu klasiku. 100%. ()

Real Tom Hardy

"WE'RE BACK! YOU'RE BLACK, I'M MAD!" --------- Pokračovanie, ktoré možno nie je len rovnako kvalitným pokračovaním, ale dokonca lepším. Záporáci sú viac vážnejší s väčšími zámermi, hlavná dvojka funguje lepšie a vtipnejších aj akčnejších scén je viac a taktiež vyzerajú presvedčivejšie. A aby toho nebolo málo, Donner nám tu naservíroval vynikajúceho Joe Pesciho. Za mňa je to úplne jasné. Dvojka prevýšila jednotku. ()

Shakers

Dvojka mi príde ešte o niečo šťavnatejšia. Viac srandy, hlášok, akcii skrátka ide sa do toho všetkého na plný plyn, no jednotka mi príde aj tak o chlp lepšia. Jediné čo mi tu vadí je mierne otravný Joe Pesci, ktorý niekedy otravuje inokedy baví, ale inak Mel Gibson a hlavne Danny Glover sú oveľa lepší ako v prvom diely. 95% - 5* ()

Jordan

jeden z najlepsších buddy movie, jedna z najlepších akčných komédií, skvelá claptonova muzika, leo getz je kúzelný a (popri votrelcovi a terminátorovi) ďalší dôkaz, že občas to v amerike s pokračovaniami nemusí ísť dole vodou, ba priam naopak. Ale Smrtonosná zbraň je iná kategória, celá séria je totiž super. ()

Jara.Cimrman.jr

"Jestli tady zůstaneš, natrhnu ti prdel. A pošlu tě domů s koulema na kšandách." Jako fanda létajících záchodů jsem s tímto snímkem spokojen. Bavil jsem se při Murtaughově ukončení diplomatické imunity, pomáhal jsem Riggsovi přidržet toho jihoafrického Adolfa, při přestřelkách jsem se pokoušel zaujmout Riku vtipy o blondýnkách a přitom jsem si dával velký pozor na to, abych nikdy nestál na igelitu. Spolupráce černého poldy s šíleným kolegou se zkrátka povedla i podruhé a navíc jsem našel návod, jak vyprat půl miliardy dolarů. To se někdy může hodit. ()

• V závěru filmu detektivové Martin Riggs (Mel Gibson) a Roger Murtaugh (Danny Glover) vstoupí do kontejneru, kde jsou na paletách peníze. Murtaugh říká, že to jsou "tisícidolarové bankovky". Největší hodnota amerických bankovek je pouze 100 $. (zuppa)
  • Ve scéně, kdy Leo Getz (Joe Pesci) uklízí Riggsův dům, můžete slyšet píseň „I'm Not Scared“ britské skupiny Eighth Wonder. Jako zpěvačka v ní působila Patsy Kensit, která ve filmu hraje Riku vand den Haas, asistentku Arjena Rudda (Joss Ackland) (HellFire)