Írsky osadník sa zamiloval do susedovej dcéry. V deň, keď ju chce požiadať o ruku, nájde jej rodinu sčasti vyvraždenú, pričom niekoľko ľudí zmizlo. Čo sa stalo s jeho milovanou? Uniesli ju alebo zabili? Vojenský veliteľ je presvečený, že masakra je dielom indiánov. A tak sa skupina dobrovoľníkov vyberie s vojakmi pátrať po indiánoch a nezvestnej žene. Na cestách zachytia správy o desivých Zahrabávačoch, ale nikto poriadne nevie, čo sú zač. Kapitán nechce meniť svoje pôvodné plány a ďalej stopuje indiánov. Dobrovoľníci si myslia, že idú po zlej stope a rozdelia sa v pátraní na vlastnú päsť. Netušia, že kráčajú priamo v ústrety najväčšiemu nebezpečenstvu a všetkým z nich pôjde o život (TV JOJ)

corpsy

Našlo sa tu niečo, čo tento snímok drží nad priemerom. Mierne, ale presne. Je to hlavne napínavý príbeh, ktorý až tak nevsádza na akciu a triky ( to všetko až v závere ), ale na pomalé rozuzlovanie jednej záhady Divokého Západu. Vyzerá to trochu lacnejším dojmom, ale ak to zaujme táto stránka môže ísť kľudne bokom. A poteší skvelé a nečakané vyústenie. ()

honajz2

Překvapivě celkem dobré to je. Posouvá se to poměrně pomalu, ale na rozdíl od jiných westernových hororů, co jsem nedávno viděl (The Wind, Kosti a skalp), tady ta atmosféra celkem funguje. Má to i zajímavý nápad (i s trochu originálními příšerami), dobře se na to dívá, příběh mě dokázal zaujmout a sice tam jsou zbytečné scény, ale jinak to funguje překvapivě dobře. Akorát se to celé dalo daleko líp promyslet, protože takhle to stojí jen na postupného odkrývání toho, o co jde a to je odhaleno až po hodině filmu... Taky ten konec mi přišel strašně uspěchaný. Ale jinak celkem dobrá práce, ani bych to nezařadil do kategorie "neurazí, nenadchne", navzdory mému hodnocení, ale on si ten film podle mě víc prostě nezaslouží. 3* ()

J*A*S*M

Velká škoda, že je to většinu času taková nehorázná nuda, protože z toho jinak mohl být velice povedený film. Takhle je to jen další v minulosti se odehrávající horor, u něhož jsem málem usnul. Stav vědomí mi udržela pouze zvědavost. Chtěl jsem samozřejmě vidět ta monstra v celé své kráse. Jejich vzhled je jednoznačně povedený, bohužel rozpohybovaná působí už o poznání hůře. No ale i tak jsou The Burrowers každopádně o pomyslný stupínek lepší než nedávný Red Sands. ()

Aluska88

Critters na Divokém západě dávají pořádně zabrat místním osadníkům. Obsazení je sympatické, tedy snad až na Percyho ze Zelené míle. Doug Hutchison má obličej na slizké hajzly a zde si také zase jednoho střihl. A objeví se i nějaký Coffey ("jako kafe, ale psaný jinak":) The Burrowers mají slušný scénář, výbornou hudbu, nabídnou i parádní scény a jako celek rozhodně nenudí, ani neurazí. ()

eraserhead666

Ono je to vlastně jen další variace na klasické téma. V Černočerné tmě se to odehrávalo na jiné planetě, v The Burrowers na Divokém západě. Míchání westernu a horroru mě nikdy moc nebralo, ale tady je to docela v pohodě a ten western odér trochu vylepšuje slabší horrorovou stránku věci. Bavilo mě to totiž mnohem více jako pouhý dobrodružný western než nějaký horror. Možná nakonec bylo dobře, že v tom filmu toho moc neukazovali, asi by to horrorové ještě víc pokakali. Velmi pozitivní stránkou filmu je herecké obsazení, skvělý William Napother a naprosto unikátní Doug Hutchison, to je totiž tak nechutnej (v to pozitivním smyslu, myslím to v dobrém) herec, že doufám, že ho nikdy neuvidím ve vyloženě kladné roli, protože by přišel o to své slizké charisma. Jako žánrově crossoverová příjemná oddechovka proč ne. Jsem rád, že jsem to viděl, ale do další projece se asi nepohrnu. ()

• Vzhled monster se upravoval a měnil po dobu 3 let. (Corpsegrinder)
  • Natáčení probíhalo v Novém Mexiku po dobu 22 dní. (Corpsegrinder)