Námorný prieskumný ostreľovač Joe Linwood (Ted DiBiase) na nejaký čas odišiel z práce, a tak sa môže pripojiť ku svojej manželke Robin (Lara Coxová) a vycestovať s ňou na slávnostné otvorenie luxusného päťhviezdičkového hotelového rezortu na ostrove v južných moriach. Ich rozprávková dovolenka sa však rýchlo skončí, keď skupina miestnych povstalcove prevezme kontrolu nad rezortom a niekoľko hostí, vrátane Robin a majiteľa hotela, zajme ako rukojemníkov. Kým vyjednávajú o výkupnom, vodca rebelov postupom času začne vraždiť rukojemníkov. A hodiny rýchlo ubiehajú. Joe musí vziať veci do vlastných rúk a pokúsiť sa sám zachrániť Robin a ostatných žijúcich pred istou smrťou. (TV JOJ)

mzss1

Druhý díl nebo jakési nepřímé pokračování jedničky. A i bych řekl, že ani toto není správné označení. S jedničkou nemá téměř nic společného, ale to nevadí. Beru to prostě jako samostatný film. No a jak to mám zhodnotit. O něco slabší jak jednička, ale fakt jen o kousek. Jednička se mi líbila, tam byla sice dost přepápená akce, až moc fantastická, kdy hlavní hrdina skákal a okolo něj vše vybuchovalo, finále už bylo slabší, ale i tak jsem tomu da 4* (78%). Tohle má poněkud jiný příběh, jiným směrem se film ubírá. Úvod je celkem dobrý, hned diváka dokáže zaujmout, tak asi 6-7 minut to trvá, je zde akce, pár výbuchl a hned můžem chválit perfektně zvládnutou béčkovou akci. No a pak už začne klasické seznámení s postavami. Takže shrnu herecké obsazení. Hlavní hrdina Ted DiBiase Jr. mě zaujal. Žena hlavního hrdiny také. Zbytek herců celkem v pohodě až na hlavního záporáka, který hrál sice dobře, ale moc nevzbuzoval respekt. Úvod a dialogy - no trvá to přeci jen až do takové 25 minuty. Takže je to trochu natáhlé, ale dá se to přežít. Od 25 minty dojde k obsazení a zajmutí lidí v odlehlém sídle. No zápletka je teda už dosti ohraná, ale určitým způsobem to funguje. Už jen tím, že se furt něco děje. Takže zhruba k 40 minutě započne akce a hlavní hrdina veme spravedlnost do vlastních rukou a bude furt neustále po chvílích akce. Akce je perfektně natoečná, tu nemám žádný problém. Režisér Roel Reiné je opravdu přínosem pro béčkové akční filmy. Za vrcholem jeho kariéry považuji film Smrtící zbran se Stevenem Seagalem. Nebo se mu povedly i filmy, druhý a třetí díl Rallye smrti. No a dál pokračuji k tomuhle dílu. Hudba je slušná, na béčka vydařená. Celkově příběh mohl být teda lepší, únosci a nic bližšího nevíme. Ke konci velká nelogická chyba, kdy nechají únosci rukojmí ve vnitř, kdy můžou utéci, finále bylo akční a i seoubojově se to vyvedlo. Ale úplný konec mohl vystihnout záchranu rukojmích a vděk k hlavnímu hrdinovi. Takže takovéhle chyby se zde najdou. Ale zase má to rychlý spád, furt se tu něco dějě a hlavně je zde akce celkem dost a je výborně natočená. Větší problém s filmem nemám. Na hraně mezi 3 a 4 hvězdou. Já to lehce zaokrouhlím nahoru a dávám slušných 70% = **** ()

Wacoslav1

Vojak 2 mi sedi o neco vice nez prvni dil hlavne diky sympatictejsimu hlavnimu hrdinovi a taky je tu ta klasicka zapletka s prepadenim prazdninoveho strediska teroristy protivniku na likvidaci je tu vice nez dost a celkove bych rekl ze je to akcnejsi nez jednicka akorat tu nejsou tak kvalitni hlasky presto na moji strane spokojenost oproti predchozimu filmu prihazuju hvezdu navrch ()

Isherwood

Zatímco jednička si dělala srandu sama ze sebe, dvojka už jenom z diváka… aneb, WWE opět vzpomíná na zlaté osmdesátky. Křivdil bych filmu, kdybych tvrdil, že jsem se nebavil (u některých scén dokonce překvapeně oceňoval nápaditost), ale furt je to kapka v moři klišé, vykrádání a necharismatických hrdinů. Podobně jako Robert Patrick minule, to zde zachraňuje hláškující (byť pomálu) Michael Rooker. Hlavní problém je ale opět hlavní hrdina. John Cena byl tuhý tragéd, Ted DiBiase je ušatý klučina, který akorát strávil moc času v posilovně a na svoji muskulaturu sbalí spíše nadrženou sedmnáctku, než vybije dva tucty teroristů. Ale Lara Cox je hot, to zase jo. :) Lepší 2*. ()

Johnny.ARN

Od režiséra Death race 2 sa nedalo ani nič iné očakávať. Akcia správne dávkovaná, nesmrtelnosť hlavného hrdinu je samozrejmosťou, zrada a víťazstvo dobra nad zlom taktiež nechýbalo. Keď to mám porovnať s jednotkou, Cena ako herec mi viac vyhovoval aj keď dvojka má lepší dej a hlavne krajšiu výpravu. Takže dobrý B-čkový akčný videofilmík, ktorý neublíži a poteší oko krásnou scenériou. 2 z 5 ()

otík

Arnie měl své Komanda, Stallone své Expendables, DiBidase má svého Mariňáka. Aneb jak vystřílet ostrov plný vojáků a být druhým pro srandu. Druhý příběh o mariňákovi, který zachraňuje svou manželku ze spáru teroristů, dokáže soudně uvažujícího diváka pouze naštvat. Ale pojďme pěkně po pořádku. Prvních 20 minut jsme svědky hlavně výpravy do krásného exotického prostředí, nádherná příroda je podmalována příjemnou hezkou hudbou, vše vypadá jako nábor cestovky na dovolenou za 50 000 kaček. Pak se konečně začne něco dít. Letní středisko napadnou teroristé a drží spoustu rukojmích, které postupně hodlají zabít. Mají ale smůlu v tom, že manželem jedné z unesených dam je mariňák a ten to rozhodně jen tak nenechá. Jakékoli kouzlo Johna Ceny a Roberta Patricka z jedničky je zcela ztraceno. Hlavní hrdina sice pobral trochu svalové hmoty, je odvážný a má drsný výraz, ale co to pomůže, když se chová jako naprostý blbeček. Porušuje snad všechna možná pravidla tichého přepadení, vrchol tohoto výstupu je ve chvíli, kdy osvobodí rukojmí a pak je následně vede přes otevřené prostranství a ... je zajat, jak jinak. Vrcholem stupidity filmu je scéna, kdy je mariňák zasypán skálou, která mu ale vůbec neublíží, hrdina se otřepe, vyleze z pod šutrů a pokračuje dál. Celý příběh je opravdu neskutečně debilní a když si asi po čtvrté ke konci filmu řeknete, že ten hlavní hrdina je totální debil, tak asi musí být něco špatně. A přitom je to škoda, protože při trošku inteligentním scénáři by mohlo vzniknout solidní akční béčko s béčkovými herci a hezkou krajinou a hudbou. A pokud si myslíte, že něco zahraje tak zkušený herec jako je Michael Rooker, tak se hluboce myslíte. Místo toho, aby od půlky filmu šel pořádně do boje, hláškoval a bojoval, tak si jen pokuřuje a vykládá o tom, jak on do boje nemůže. Jedna hvězda za tu přírodu, hudbu a pár solidních akčních scén. Už dlouho jsem u filmu tak nenadával. Hudba: Trevor Morris ()

• Príbeh je založený na skutočných udalostiach. (mysiak)
  • Film je produkovaný spoločnosťou WWE films, ktorá plánuje vyrobiť 3 podobné snímky každý rok. (mysiak)
  • Pôvodne mal hrať hlavnú rolu wrestler Randy Orton, ktorý je mariňák, ale zranenie chrbta ho donútilo odrieknuť účasť. (mysiak)

Z Vatikánu se šíří hrůza

Z Vatikánu se šíří hrůza

13.02.2013

Člověk musí obdivovat Hollywood, jak dokáže reagovat na aktuální dění. Produkční společnost Lakeshore, stojící třeba za sérií Underworld, si do momentálního mediálního rozruchu pospíšila se zprávou o… (viac)