Zlý vladař Vladan (M. Slaný) svými dobyvačnými válkami sužoval celou zemi, zatímco král Dobromil (J. Abrhám), který panoval za velikým jezerem, byl dobrotivý a lidé se tu měli jako v pohádce. Ostatně nedotknutelnost tohoto království prý zaručovalo kouzlo skryté ve vzácném šperku, rubínovém srdci. A právě o ně začne usilovat královna ohně (J. Schneiderová), která touží zvítězit ve věčném sporu se svou sestrou, královnou vod (S. Postlerová). Aby přinutila krále vzdát se srdce, začaruje jeho dceru Marianu (P. Tenorová) do ohnivého plamene. Žádný z mladíků Dobromilova království nemá dost odvahy, aby Marianu vysvobodil. Král se tedy pomocí kouzelného prstenu přenese do Vladanovy říše, kde jednoho dne objeví statečného mládence (M. Kraus). Jmenuje se Tadeáš, má pro strach uděláno, a navíc ho nikdy neopouští dobrá nálada. Zdá se, že princeznině vysvobození nic nebrání. Jenže královna ohně a král Vladan se svých zlých úmyslů jen tak nevzdají… (Česká televize)

TV spot

Marthos

Soumrak klasických pohádkových příběhů dochází svého hořkého konce v posledních letech zejména prostřednictvím zmetkové tvorby Zdeňka Zelenky, neurvale demolujícího snad všechny atributy dětské fantazie. Kouzla králů nejsou nic jiného, než další mizerný šunt, podléhající současnému konzumnímu diktátu, v němž se romantika a humor propadly kamsi do ztracena. Ztracený je tu ostatně i divák. ()

Martrix

Pohádky jsou hlavně pro děti a těm většinou stačí ke štěstí málo. A tady navíc dostanou i písničky. Takže byť mi byl Kraus ultraprotivný a ostatní herci působili jako z amatérského filmu, tak Kouzla králů nijak výrazně nevybočují z řady hnusných pohádek, kterými české daňové poplatníky už nějaký ten rok trestá ČT. Takže nepřekvapivě 2* ()

SonGokussj odpad!

Po 5 minutách mi to bylo jasné. Dal jsem příležitost dalších 20 minut a s radostí pak přepl na jiný program. Trapné scény, trapné efekty, trapné dialogy. Zdá se to jen mně, nebo všechny "nové super pohádky" mají asi 20 herců a tím to končí. Se radši podívám na Císařův Pekař - tam to aspoň žije. Tohle bych zařadil mezi nástroje pro mučení čarodějnic. ()

Stegr

25% - Ach jo, těšil jsem se na hezkou pohádku a dostal jsem naprostou... škoda slov. Herci nuloví, trapnost ukapávala z téměř každého záběru jako sliz a jediné, co stálo za pozornost, byly celkem povedené kostýmy. Proč je to sakra to jediné, co mě na pohádkách posledních let zaujme? ()

Orlau32

Proč, proboha, nové pohádky jsou tak mizerné ? Protože se věnuje malá pozornost kráse ! Ano, slyšíte dobře: kráse ! V této pohádce je šišlající princ se "šufl hubou", princezna s "předkusem", král Vladan by potřeboval na zuby rovnátka, ale to i Tobiáš ! Krucifix, kdy už přestanou režiséři podceňovat dětského diváka ? Vždyť to je to první na co se dítě dívá ! Aby byla princezna krásná (co krásná - nádherná!) a princ, aby byl vysoký, měl postavu (V.Ráž, J.Štědroň,I.Palúch). Ostatní postavy mohou být komické (nikoliv směšné !) to je rozdíl ! Dítě se chce zasmát a ne, aby se za 20 min.začalo nudit a na dotaz co se mu nelíbí odpovědělo: " vůbec nikdo a nic mě nezaujalo " ( dítě 12 let ). Pohádky, v nichž hrajou výše jmenovaní princové se mohou opakovat dokolečka dokola a dítě se pořád baví ( a nejen dítě !) To bude asi tím, že minulí režiséři opravdu dbali na výběr hlavních postav a též na jejich fyzické přednosti. Pohádka je o k r á s e a poučení, nikoliv o násilí a lhostejnosti ( tím mám na mysli obsazování roli kýmkoliv). Nebo se snad mezi dnešními adepty herectví nenajde vysoký kluk s krásnými zuby a aspoň trochu koukatelným ksichtem ? ()

• Tři měsíce trvalo, než se podařilo najít hlavního hrdinu, kterého hraje Martin Kraus. Neustále někdo z představitelů neuměl jezdit na koni nebo šermovat či před kamerou vypadal špatně. Až Martin Kraus vše dobře splňoval. Režisér totiž nechtěl používat dubla. (cariada)
  • Ve scéně, kdy Tadeáš (Martin Kraus) u jezera narazí do neviditelné „stěny“ chránící sousední království, se neobjeví na stěně obtisk jeho těla. V ostatních záběrech, kdy na stěnu sahají Bruno (Martin Dejdar) a Rozárka (Anna Fialová), se obtisky jejich rukou objevují a dokonce se objeví i obtisk Brunova těla, když do stěny narazí. (Krocka)
  • Při skladbě "Buchet je spousta" probíhá pár koridorem zámecké kuchyně. Proběhnout by ovšem takto nemohli, jelikož tato chodba v kuchyni na zámku Žleby je slepá s jedním jediným vchodem. Ve skutečnosti vybíhají z bourárny masa a vracejí se do hlavní "varny". (DexMASTER094)