Korytnačky ninja

• Česko Želví nindžové (viac)

Rodinný film o čtyřech želvách a jedné kryse, kteří v kanále přijdou do styku s neznámou chmeikálií a zmutují. Nepřirozeně rostou a zvyšuje se jim i inteligence. Krysa byla mazlíčkem japonského mistra bojových umění a v klícce se naučil nejrůznější pohyby, které želvy naučil. Sám si říkal Mistr Tříska a své "děti" pojmenoval Leonardo, Michelangelo, Donatello a Rafaelo. Želvyčky jsou hodné a svou znalostí bojových umění pomáhají lidem. Spřátelí se s žurnalistkou April a podivínským ochránce zákona Casey Jonesem, který používá jako zbraně sportovní pomůcky. Společně želvy způsobují nemalé problémy asijskému gangu, který vede tajemný Trháč a ten se rozhodně želvy odstranit. Když ovšem Trháč unese Mistra Třísku, naši nindžové to nenechají jen tak a rozhodnou se ho zachránit. (Sharlay)

Testament

Snaha ostatních rozumbradů odkopnout filmové želvy někam na dno stoky, vyšla vniveč. Ano, želvy jsou infantilní, nad některými pasážemi musíte dnes kroutit hlavou, ale z hlediska doby, není moc co vytknout. Tvrďácký Casey Jones, Pohledná April, Trhač, co zabíjí už jen pohledem. Smrtelná kombinace a kult. ()

Clu

Atmosférou své doby dýchající, stylový film s perfektním soundtrackem a skvěle napsanými charaktery, který umí být vtipný i dost drsný a má dokonce mírně filozoficko-buddhistický přesah. Opravdu si myslím, že je skvělý pro děti i dospělé, kteří jsou ochotni se do něj i přes pár "trapností" opravdu zahloubat. A ještě jednou - má skvělý feeling té doby. Co si přát víc? Želvy už potom nikdy nebyly lepší. A zřejmě už ani nebudou... ()

Xmilden

Když v telce běželi kreslení hrdinové Leonardo, Rafaelo, Michelangelo a Donatelo, byla to v mém dětství jedna z nejdůležitějších věcí. Tento film mě ve své době minul a dneska mě bohužel už nemá moc co nabídnout. Je to zbytečně moc tmavě natočené a Tříska vypadá skoro jako by vypadl z Carpenterovy Věci. 30% ()

Shakers

Tak som si zopákol v roku 2013 ninja korytnačky, pretože som si ich pamätal len s VHS-ky ako sopliak a musím povedať, že je to stále fajn zábava. Korytnačky sú stále vtipné, niektoré hlášky sú skutočne božské, fighty prekvapivo dobre a nie komické a aj keď April nie je príliš sexi, Casey Jones v podaní Eliasa Koteasa to ťahá aj za dvoch. Mladý Sam Rockwell je tiež celkom vtipný príjemný doplnok a drsný Shredder štýlový záporák. 75% - 4* ()

Oralfabet

Jako malý jsem ninja korytnačky zbožňoval, ale hlavně v animované podobě, s hranými filmy moc zkušeností nemám, zrovna tenhle první díl jsem dost možná doposud vůbec neviděl. Před lety bych si ho určitě užil víc, ale díky síle nostalgie a určitému zastaralému šarmu jsem i při včerejším shlédnutím našel věci, co jsem ocenil. Místy to působí i docela překvapivě dospěle, i když samotné želvy dodávají potřebný infantilní nádech. Líbilo se mi vyobrazení jejich vztahu s Mistrem Třískou (ten je tady asi celkově nejsilnější postavou a taky nejlíp vypadá), jinak se tady ale není moc čeho chytit, hlavní hrdinové jsou definování víceméně jednou vlastností (a u takového Donatella mi přijde, že i na tu jednu tady docela pozapomněli). Je to ok. Silnějších 5/10 ()

• Danny Pennington (Michael Turnay) ve filmu vystřídá celkem šest triček, na kterých je zobrazen baskytarista skupiny Sex Pistols Sid Vicious. (Džejkop)
  • Ve scéně, kdy Raphael vyjde z kina, je v pozadí vidět plakát filmu Critters (1986). (Džejkop)
  • Film celých 9 let držel snímek první příčku nejvýdělečnějších nezávislých filmů. Z vrcholu ho sesadil až horor Záhada Blair Witch (1999). (ledzepfan)