Přežít!

• Veľká Británia Survivors
Veľká Británia, (2008–2010), 10 h 53 min (Minutáž: 50–86 min)

Epidemie. Svět zachvátí tzv. evropská chřipka. Smrtící virus se rychle šíří, téměř celá populace Země je nakažena, miliardy lidí umírají. A jak se hroutí vlády a státy, formují se skupinky lidí s jediným cílem – přežít! (oficiálny text distribútora)

Pajky3

Zajímavě vyhlížející britské postapo. Od Britů jsem se sliboval docela dost, protože už jsem si tak nějak zvyknul, že jejich seriály mají jistou úroveň. Byl jsem nadšený z toho, že tady nebudou zombíci. Na druhou stranu mi vážně vadilo, že tu je nedostatek "akce" a hodně se kecá. Vůdkyně Abby po chvíli začne být vážně otravná, hlavně díky svému mírovému přístupu a tomu, že se plete do problému všech ostatních a snaží se je vyřešit za ně. Chápu, že chce mír, jenže tak to nemůže fungovat a nikdy nebude. Po slibném začátku mi začalo vadit stále více věci, ať už šlo o vykreslení postapo světa, které se nerozvíjelo a začalo popírat vlastní nápady ze začátku (nebudeme ve městech, protože mrtvoly - jenže pak se do nich pořád dokola vracejí) nebo snahu (ne)zodpovídat otázky. Rozhodně nepomohl ani otevřený závěr. Premisa tedy nezněla špatně, ale celkově jsem byl ze seriálu nakonec vlastně zklamaný, i když uznám, že svou kvalitu měl. ()

Allien.9

Od masivního nárůstu nemocných (tzn. po cca. třiceti minutách) začal mít seriál krásně tísnivou atmosféru a ke zhoršení nedošlo ani v další sérii. Právě naopak - druhá série odstartovala ve velkém stylu a svou kvalitu si udržela až do velkého finále. Do finále končícího cliff-hangerem, který bude bohužel trvat věčně. Vtipné. Kvalitní "Survivors" jsou ukončeni po dvanácti epizodách a "Misfits", jejichž pouť započala u geniality a skončila ve sra*kách, do kterých se začali nořit už během druhé série, vydrželi nakonec sérií pět. Oblíbené postavy: Al, Najid (byli rozkošní) a ve druhé polovině seriálu i rozporuplný Tom. P.S.: Možná bych uvítala víc mrtvých hrdinů. P.P.S.: Podobnost "The Walking Dead" prostě nezkousnu. ()

JohnCZ

V první sérii mírně stereotypní a spíše umírněná "evropská" variace na postapo filmy, byť bez zombie či podobných fantasy vylomenin. Postavy zpočátku jsou sice mírně nesympatické, nejedná se o klasické líbivé typy, ale člověk k nim po zhruba 6 dílech přilne a i přes časté kiksy v logice jednání s nimi začne žít jejich příběh (a ve výsledku se zalíbí i zpočátku nesmírně otravná Samantha). Pomáhá tomu i kvalitnější druhá série, která se už netočí na místě, ale postavy jsou více v pohybu, v nebezpečí a dostávají se do vyhrocenějších situací. Škoda, že to celé končí cliffhangerem. Naštěstí se alespoň ta jedna linka s hledáním ztraceného syna dočká uzavření, takže tvůrcům leccos odpustím. ()

Sawy

Ze začátku to vypadalo na lacinějšího,ale ne horšího britského bratříčka Walking Dead,jen se zajímavějšími postavami. Ovšem neochota tvůrců lépe prokreslovat postapokalyptický svět,zodpovídat otázky a lpění na až příliš dějově rozvolněném konceptu mě postupem času začala trochu štvát,stejně jako otevřený konec bez jistoty,že se dočkáme dalšího pokračování.Téma je pořád vděčné a možnost pro další vývoj značný,takže na další díly bych se rozhodně díval,i když k ideálu má seriál zatraceně daleko.Už jen kvůli hezky podaným sociologickým otázkám a několika silným charakterům,jejichž další osudy mi nejsou ukradené (zdraví Grega) mě ovšem zaujal a jeho předčasné utnutí by mě mrzelo. ()

Luk Skywalker

Celkem se to dobře sleduje, když se necháte tvůrci vést, ale hlavní postavy jsou až moc mírumilovné (až na Toma, ale ten je zas druhý extrém, i když potřebný). První, co bych sháněl já by byly zbraně, pak bych vybrakoval nějaké lékárny a zásobil se konzervami. Ale tady se řeší "důležitější" věci a nechybí tajemná nadnárodní korporace, která má ve všem prsty. Je to sice neukončené, ale dvě britské řady stačí. ()

• Roger Lloyd-Pack je jediný herec, který hrál jak v původní verzi z roku 1975, tak i v remaku z roku 2008. (Mara12)
  • Předlohou nebyl ani tak stejnojmenný seriál ze 70. let jako spíše román „Survivors“ od Terryho Nationa, napsaný až po odvysílání původního seriálu. (Lembi4)
  • Natáčelo se na pětatřicetimilimetrový film, kterému dali producenti přednost před digitálními kamerami s vysokým rozlišením. Je totiž mnohem citlivější a stačí mu méně světla. (Lembi4)