Legenda o Viy

• Slovensko Zakázaná ríša (viac)

Začiatkom 18. storočia kartograf Jonathan Green (Jason Flemyng) podnikne vedeckú výpravu z Európy na Východ. Keď prejde Sedmohradskom a prekročí Karpaty, ocitne sa v malej dedine stratenej v nepriechodných lesoch. Na toto prekliate miesto ho nemohlo priviesť nič iné len náhoda a hustá hmla. Ľudia, ktorí tu žijú, sa nepodobajú tým, ktorých cestovateľ doteraz stretával. Dedinčania si vykopali hlbokú priekopu, aby sa obrnili pred ostatným svetom. Zdieľajú naivnú vieru, že sa môžu uchrániť pred zlom, ktoré stelesňuje Vij, monštrum žijúce v močiaroch. Má magickú podobu, každého očaruje, preniká do ľudských duší a otvára ich ako bránu pre všetkých zlých duchov, aby mohli vstúpiť. Ľudia nechápu, že zlo sa už dávno uhniezdilo v ich dušiach a čaká na svoju príležitosť, aby sa dostalo von a zničilo ich svet. (TV JOJ)

Tom_Lachtan

Dost debilní pokus o ruskej Blockbuster, kde se podělalo snad všechno, co se podělat mohlo, scénář je natolik pitomý, že v podstatě všechny postavy krom té hlavní by se dali charakterizovat jako totální hovada bez mozku, které chlemtají vodku, s oblibou mávají šavlí a mají zálibu v dlouhých a divných knírech. U minimálně poloviny postav je jejich motivace buď nejasná, nebo jenom dementní, stejně jako obsazení Tywina Lannistera, které slouží zřejmě jen k tomu, aby mohl báťuška putin onanovat na Krymu, kterak velké produkce se to v růsii tvoří. Akce je horší, než co se dá vidět u českých pohádek let devadesátých (a to myslím zcela vážně), šermířské souboje bezzubé jako devadesátiletý boxer s Alzheimerem, který zapomněl kam si dal protézu, digitální triky jsou zas na úrovni něčeho hodně béčkového z americké produkce začátku tisíciletí a hrozná snaha vyrobit záběry tak, aby mohli hezky prostorově vystupovat ve 3D je dnes poněkud směšná. Nudné, zbytečně dlouhé, debilní a monstrózně nepovedené se zcela nefunkčním závěrem, to i ten tupej Van Helsing byl lepší. Krleš. ()

darkrobyk

I když jsem byl spokojen, tak Bavova Maska démona pro mne i nadále zůstává nejlepším filmem podle Gogolovy povídky. Na druhou stranu mě potěšilo, že se snímek nezaměřil pouze na (jako mnohá předchozí zpracování) tři hrůzné noci v kostele. Nevím, jak vypadá snímek v 3D, ale ve 2D je po formální stránce opravdu povedený. Vizuálně připomene nejlepší fantastické filmy z americké produkce (a to je dobře, a kdo mluví o napodobování, pak chce asi film o několik tříd horší, já ne). Dynamická kamera, působivé exteriéry - již úvodní scéna s pouštěním věnců po vodě má pohádkové kouzlo a vydařené efekty (píšu vydařené, některé jsou horší - letecká scéna s babiznou, jiné lepší - čarodějná noc v kostele. No a? Hobit mě trikově také nenadchnul a to měli na efekty balík peněz). Z některých komentářů je cítit odpor k ruskému filmu (já jim samozřejmě naši okupaci nikdy nezapomenu, ale dokážu se nad to povznést.), což se odráží i v blábolech typu - chybí děj. Jak prosím? Dotyční zřejmě sledovali něco zcela jiného. Pěkné momenty - kočár pronásledovaný vlky, oživlý strom v kostele a hostina s monstry. Kostel na skále, mlha, les, vlnící se rákosí, svíčky, hejna vran. Hudební doprovod více než dobrý! Připomenutí Vesnice a Ospalé díry. Kdyby naši takový film natočili, to by se mnozí plácali po ramenou... ()

S.Quentin QUALE

Vizuálem na Rusko až neuvěřitelně parádní fantasy pohádka, která však padá na hubu ve dvou pózách. První z nich je nerozlousknutelná cílovka, což pramení z pitomé snahy zavděčit se všem, načež doplácí v bodě dva samotný příběh, který teda mně zas až tak zajímavý nepřišel. I přes notnou dávku nesourodosti však budu dlouho vzpomínat na digital madness scénu alá morfujem, takže i s mírnou pachutí zklamání to na silné 3* stačí. 69% ()

EvilPhoEniX

Slušná pohádka. Film chce být hororem, ale nedaří se mu to, je to temná fantasy s náboženským nádechem, což se dá překousnout. Pochvalu si zaslouží dechberoucí vizuál, parádní masky i kostýmy a slušná atmosféra. Ovšem by neuškodilo film lehce prostříhat, bylo zde pár hluchých míst, což mi místy vadilo, ale na Rusko obdivuhodný výkon. 65% ()

Morholt

Mix Van Helsinga, Draculy a sovětských pohádek od Finista po Mrazíka. Triky i atmosféra měly úroveň, potěší i Jason Flemyng v hlavní roli, ale ta odlehčenost, se kterou to Rusové pojali, příliš nevyšla.Také to na mě bylo občas až příliš teatrální a i když to k Ivanům a jejich filmům patří, mě to nesedí. Určitě se bylo na co koukat, ale zatím nejlepší zpracování Gogolova dílka je asi to jugoslávské. Jinak by mě zajímalo, proč mají Rusové takový problém s titulky a anglické sekvence musí nahrazovat příšerným rychlodabingem. Copak počítají s negramotností svých diváků? Není to první film, který podobně zprasili. Tak snad příště. 50% ()

• Pro potřebu filmu byla speciálně vytvořena technologie "Lokální GPS" která dokázala spojit reálné a virtuální dekorace dohromady. (Dlee)
  • Film kvůli 3D rozměru celý přetočen. V souvislosti s použitím nové technologie byl vytvořen nově i propagační trailer. (Dlee)
  • Nejmladšímu herci v projektu na place bylo 8 měsícu, nejstrašímu 71. (Dlee)

Megahity z Moskvy

Megahity z Moskvy

19.04.2009

Co takhle na chvilku odvrátit zrak od Hollywoodu? A když už, proč se nemrknout rovnou pod Ural. Rusové zase jednou stojí v dlouhých frontách před pokladnami kin. Důvod? Historický velkofilm Taras… (viac)