Dokonalé repliky

• Česko Dokonalé repliky (viac)

Neurovedec William Foster (Keanu Reeves) je už len krok k tomu, aby preniesol ľudské vedomie do počítača, keď sa mu náhle život úplne zrúti. Jeho žena a deti tragicky zahynú pri autonehode. V zúfalej snahe priviesť ich znovu k životu, prehovorí William svojho kolegu Eda Whittlea (Thomas Middleditch), aby ich telá tajne naklonovali a vytvorili dokonalé repliky. William však vzápätí čelí Sophiinej voľbe - musí rozhodnúť, ktorí traja z jeho najbližších budú žiť ďalej. Všetci štyria totiž naklonovaní byť nemôžu... (TV Markíza)

moriero

Hele, víte vy co? Mně se to líbilo. Takové trochu úsměvné (hromada mrtvol tvořená členy mé rodiny) , vymazlené (kopírování mozku) béčko s céčkovou zápletkou (hromada mrtvol tvořená členy mé rodiny + kopírování mozku). Keanu (ač ho jako jeden z deseti lidí na této planetě moc nemusím) coby šílený vědec hravě utáhl celý snímek, pořád se tam něco dělo a většinu času jsem měl sevřený žaludek, kdy a jak praskne pravda o Zoe. Za mě 68%. ()

honajz

Mno, námět je čerstvý a svěží jak moje týden staré nošené ponožky, sem tam se objeví drobný náznak jakési hlubší myšlenky a na tu jeho manželku (a taky moderní kuchyni nebo obývák, asi vše od sponzorů - včetně té herečky v roli manželky) se dobře kouká, trikově to zas taková bomba není (i když mi tedy objekt 345 připomíná reklamu na Eset), ale celkově je to utahané, předvídatelné (když kopie, vlastně repliky, tak jen čekáte kdy a co se stane s originály, že?, tedy napětí nula; navíc hrdinovi trvá polovinu filmu, než mu dojde všem zřejmá věc, že mozek nepřijímá nové tělo - protože je to nové tělo), nechybí ani nějaká ta konspirace a bohatý klient, takže celkově nuda bez napětí a překvapení. A ta scéna s lístečky, kde je uprostřed jméno Sophie, aby to jako fakt odkazovalo na Sophiinu volbu, to už bylo fakt směšné. Navíc to má jen hodinku a půl, deset minut tvoří závěrečné titulky. ()

stanyko odpad!

Nedostojne Trapenie. Film vystavany na co najnelogickejsom konani co najsirsieho mnozstva postav. Herecke vykony biedne. Reevesovi som neuveril snad ani jednu scenu. Najviac to zabila smejdacka animacia robota uz na zaciatku. Nechapem, co tu mnohi ospevuju ten namet. Ved to vsetko sme videli v inych filmoch o klonovani ludi uz pred 20. rokmi... ()

pakobylka

O.K. ... už dávno nejsi Neo, milý Keanu Reevesi, přesto jsi nerezignoval - a dál se pokoušíš zasahovat do běhu tohoto světa ... lhostejno, zda je či není Matrixem. Nicméně zamrzí zřejmá nedotaženost - a nedomyšlenost zápletky Tvého příběhu. ----- !!! MOŽNÝ SPOILER !!! ----- Vážně by nikdo, VŮBEC NIKDO nezaznamenal nenadálé zmizení jednoho ze Tvých dětí ? Sousedé, známí, kamarádi, učitelé či pediatr ? A šlo by to vůbec zařídit ? Vymazat ze vzpomínek ostatních členů Tvé rodiny jen určitý okruh vzpomínek ? JAK, když se týkají pospolu prožitých chvil ve všedních i nevšedních dnech ? Musel bys vymazat celou jednu etapu jejich života, milý Keanu. A co rodinné fotografie ... a co digitální stopa - na to jsi nepomyslel ? Jistě, chápu - byl jsi ve stresu ... nicméně čekala bych, že skončíš ve vězení - jako bídný vrah vlastního dítěte ... nebo přinejmenším v ústavu pro choromyslné - dost možná i se svou milovanou ženou. Je dokonalá - všechny repliky jsou dokonalé ... o filmu to ale při nejlepší vůli říct nemůžu, byť pointa je poměrně osvěžující. Trochu umolousané 3* ()

Torgal

Toto bolo fakt divné. Dve tretiny filmu sa riešia technické detaily klonovania ľudí, čo je vec ktorú všade inde vyrieši minútová montáž a pokračuje sa zaujímavejšími témami. Napríklad jeho morálnymi aspektami, ktoré sú tu len načrtnuté. Celý čas som navyše čakal, ako chce Keanu úspešne zakamuflovať pred svetom a svojimi výtvormi to, že na pár týždňov akoby prestali existovať. Ukázalo sa, že nijak a že nemal v tomto žiadny plán. V poslednej tretine sa to náhle zvrtne do uponáhľaného akčného finále, kde sa celú rodinu všetci snažia zabiť a smutnou čerešničkou na torte je ten najúbohejšie animovaný robot, akého som za posledné roky videl vo filme. Škoda, z tohto námetu mohlo byť zaujímavé hĺbavé sci-fi, no nudná réžia a hlúpy scenár tento potenciál zazdili. 5-/10 ()

• Ve 34. minutě visí u vchodových dveří ve Williamově (Keanu Reeves) domě reklamní plakát pařížského vydavatelství a tiskárny F. Champenoise od Alfonse Muchy. (Korsak)