Simonova kočka

• Veľká Británia Simon's Cat
Veľká Británia, (2008–2023), 4 h 43 min (Minutáž: 1–10 min)

Seriál "Simonova kočka" vykresluje a zveličuje legrační vztah mezi mužem a jeho kočkou. Každodenní eskapády tohoto rozkošného domácího mazlíčka, který se neustále domáhá dalšího jídla, a jeho podrážděného, ale zbožňujícího majitele, ožívají v okouzlujícím a velice vtipném animovaném seriálu z dílny Simona Tofielda. (HBO Europe)

IvcaSammet

Absolutně výborný web seriál, který pobaví nejen majitele koček. U každého dílu se opravdu dobře pobavím. Co mě ale hodně mrzí a díky čemu hodnotím seriál "jen" čtyřma hvězdičkama, je to, že kočky mají až přehnaně moc lidských vlastností a schopností. Kdyby Simon kreslil převážně reálné situace, které jsou mimochodem fakt naprosto přesné, a občas tam zasunul nějaký ten "lidský prvek" (Třeba ukazování na pusu mě vždycky dobře pobaví), určitě bych hodnotila plným počtem. ()

Zodd

Příběhy s majitelem jsou s nadsázkou pravdivé, a proto výborné a velmi vtipné. Je vidět, že Tofield čerpá z vlastních zkušeností. Ale ty epizody, kde se kočka setká s jiným zvířetem, už zdaleka tolik vtipné nejsou a i když taky možná čerpají z reálu, na mě působily nudně nebo jednotvárně. Nebo obojí. ()

Emperor1

Kdo nemá rád kočky a doma mu alespoň jedna nemňouká, tento seriál nedocení. My máme kocoura a některý jeho kousky jako by ta Simonova odkoukala. Moje dcera se při sledování některých dílů smíchy počůrala. Dvakrát. ... Perfektní vystižení kočičí individuality jednoduchou animací. Nemůžu dát méně než 5 bodů. ()

Adasin

Netušila jsem, že tahle vynikající záležitost tady má profil. Jasných pět, neskutečně vtipné i dojemné. Zde platí, že v jednoduchosti je síla. Při sledování těch videí jsem se hodně nasmála, a to ani doma kočku nemám (ale budu mít). 2 minuty, řeknete si, a dáte si jednu epizodu s úmyslem se hned vrátit k jiné činnosti, jenže vzápětí sledujete další díl a nakonec bez přestání jedete až do konce. Škoda, že už dlouho nic nového nevyšlo. 10/10 ()

A.L.E.S.

Netušil jsem, že se tenhle seriál tady objeví, když jsem na něj náhodou narazil na YouTube. Ale sám mám ke kočkám kladný vztah a jelikož jich naším domovem prošlo několik, vždycky jsem si každou zamiloval. Jsou to někdy mrchy, ale ohromně hravé a člověk s nimi dokáže strávit spoustu času. A Simonova kočka je něco úchvatného - nejgeniálnější jsou asi ty zvuky a mimika toho chlupáče. Pokud Tofield dovolí, rád bych se podíval na více dílů. Myslím, že jeho kočka má pořád co nabídnout. ()

• Poslední seriál, který odvysílala česká verze placené stanice Megamax. (Vitox)