Lososy v Jemene

• Česko Lov lososů v Jemenu (viac)

Urobte nemožné možným.
Britský expert na rybolov a vládny zamestnanec Dr. Alfred Jones má mnoho dôvodov na to, aby bol spokojný. Napriek tomu má pocit, že mu v živote niečo chýba. Nečakane ho požiadajú, aby sa zapojil do bláznivého projektu, ktorého cieľom je zaviesť tradíciu športového rybolovu lososov v Jemene a vybudovať pre ne rieky. Fred myšlienku považuje za nezmyselnú a okamžite ju zavrhne. Projekt ale upúta pozornosť niekoľkých britských politikov. Dala by sa tak odviezť pozornosť médií od nepríjemností, ku ktorým na Strednom Východe došlo. Fred je donútený, aby odsunul svoj rozrobený výskum a namiesto neho začal premýšľať, ako preniesť desať tisíc lososov na púšť – a presvedčiť ich, aby tam plávali. Celý bláznivý projekt sa zrodil v hlave vizionárskeho a mierne excentrického jemenského šejka Muhammeda, pobožného a bohatého muža, ktorého láska k lovu lososov a silná viera v nemožné, nakoniec Freda nadchnú. Keď sa neskôr stretne so šejkovou elegantnou a krásnou správkyňou majetku, trhlina, ktorá sa objavila v jeho usporiadanom živote, sa ešte zväčší. A keď sa spolu vydajú na neobyčajnú cestu viery a rybolovu, nesmelý doktor Jones v sebe objaví zdroj dôvery, lásky a hrdinstva, ktorý zaskočí nielen jeho samotného. (TV JOJ)

Dzeyna

Vážně nevím, kolik hvězd bych tomuto snímku měla dát. Je tak na 4 - 5, ale mě tam něco odrazovalo nebo chybělo, ale nevím co. Možná to bude rybaření, jelikož to mě moc nebere. Ale technicky je to na plný počet, jelikož Emily Blunt byla vynikající jako vždy a předvedla, že se pořád umí zlepšovat stejně jako Ewan McGregor, kterého mám čím dál více oblíbeného. Oba mají něco do sebe, u mě jsou těsně pod žebříčkem mých top oblíbených herců a kdo ví, třeba do něj budou jednou patřit. Výborná atmosféra a podle mě hodně hluboký kontinentální podtext filmu, který pochopí snad každý. Je zde vše, a to naprosto. Každý si zde najde to své. Není to vůbec přeromantizované, právě naopak, romantika se zde vyskytuje téměř v posledních 5 minutách, což možná i přispívá k tomu americkému happy endu. Mě to opravdu dostalo, ale malé chybičky tu byli. ()

klerik

Hallström konečne opäť našiel správnu prelohu. Čiastočne absurdnú a miestami uveriteľne romantickú. Motív lovu lososov a britský humor robia z filmu niečo viac ako len romantickú limonádu. Časy ČO ŽERIE GILBERTA GRAPEA a PRAVIDIEL MUŠTÁRNE sú zrejme dávno preč, ale Lososy sú v kvalite Hallströmových filmov hneď za ČOKOLÁDOU... ()

Jara.Cimrman.jr

"Když chce šejk vyhazovat peníze, proč si nekoupí fotbalový klub?" Mám v hlavě projekt stavby golfového hřiště pro sviště, ale k jeho realizaci mi chybí jeden nadšený šejk s pořádným ropným vrtem na zahradě. To lososové z Tesca si svého šejka našli a tak se rozjela akce, která mne nadchla svou pošetilostí, rozněžnila nesourodostí ústřední dvojice a uzemnila suchým pragmatismem dokonalé premiérské poradkyně. A taky jsem se dozvěděl, že muškaři jsou něco jako Al-Káida, což je teprve třetí obdržená informace (po získání potravy a útěku od manželky), která dává rybářství smysl. ()

honajz

Ten film je od začátku tak strašně průhledný (a pracuje s tolika klišé), že nemá žel čím překvapit, natož v romantické linii, a po té údajně politicko-satirové už vůbec ne. Jen si odškrtáváme položky jako nezávislá partnerka chladná jako led, nesmyslný úkol, který lze provést jen s hromadou miliard dolarů či liber („Proč si raději nekoupí fotbalový klub?“ - skvělá hláška, ale popravdě mi pak celou dobu vrtala v hlavě, protože to nedávalo smysl), postupné sbližování... a jasně, nějaká ta hezká příroda, pohádkově bohaté kulisy jak v českých komediích 30. a 40. let, a to je asi tak vše. Nepředává to kromě prvotního, postupně utahaného a zvláčeného nápadu nic navíc. ()

Eddard

Ewan McGregor a Emily Blunt patří k mým nejmilejším hercům - tady však nemají moc co hrát, celý film působí podobně neživotným dojmem, jako ústřední myšlenka zápletky. Hledáte-li romantiku, doporučuji hledat o dům dál - Moulin Rouge či Správci osudu, ať nechodíme daleko. 40% ()

• Ewan McGregor se kvůli roli Dr. Alfréda Jonese musel naučit umění muškaření. (R´Hell)
  • Přibližně v polovině filmu přechází Alfréd Jones (Ewan McGregor) přes Millennium Bridge v Londýně. Jenže v dalším záběru, který nabízí pohled shora, vypadá mostní konstrukce úplně jinak, než ve skutečnosti. (Mara97)
  • Film sa okrem mesta Londýn a Škótskej vysočiny natáčal aj v Maroku, ktoré zobrazovalo Jemen. Skotské sídlo šejka se ve skutečnosti opravdu nachází ve Skotské vysočině a jedná se o Ardverikie Estate poblíž jezera Loch Laggan. (MikaelSVK)

08.12.2012

Volné seskupení čtyř klasických artových kin v Praze: Atlas, Evald, Lucerna a Mat pořádá od 13. do 19. prosince tohoto rokuBEST FILM FEST, týden nejúspěšnějších a divácky nejnavštěvovanějších filmů… (viac)

07.07.2012

Volné seskupení čtyř jednosálových artových kin v Praze: Atlas, Evald, Lucerna a Mat pořádá od 12. do 18. července tohoto rokuBEST FILM FEST, týden nejúspěšnějších a divácky nejnavštěvovanějších… (viac)