Moriaky chcú zvrátiť dejiny!
Dva odvážne moriaky Reggie a Jake vymyslia mimoriadne ambiciózny plán na záchranu svojich životov. Pokúsia sa zmeniť dejiny! Chcú sa vrátiť v čase späť do minulosti, aby zachránili seba a ďalších svojho druhu od predčasného konca na pekáči a následne na sviatočných stoloch. Ukradnú vládny stroj času, vrátia sa do sedemnásteho storočia a na oslave, ktorá založila tradíciu budúceho národného sviatku Dňa vďakyvzdania, odstránia zo sviatočného stola morky raz a navždy!
Príbeh dvoch neobyčajne odvážnych moriakov, ktorí zosnujú ambiciózny plán. Cieľom ich misie je cestou do minulosti zmeniť históriu a  zachrániť seba a ďalších svojho druhu od predčasného konca na sviatočných stoloch. Reggie je naivný, no dobrosrdečný moriak, ktorý pred sviatkami žije so svojím kŕdľom. Mnohí z jeho druhov sa už zmierili s osudom, že čochvíľa skončia na pekáčoch a budú súčasťou sviatočného stola. Reggie však tomuto osudu unikne. Prezidentova dcéra si ho vyberie ako šťastného moriaka, ktorý "dostane milosť". A tak Reggie odchádza do prezidentského sídla v Camp David, aby spolu s prezidentom a jeho rodinkou prežil aj on slávnostné chvíle na vysokej nohe. Reggieho luxusný životný štýl sa však skončí skôr, než stihne zahundrať „hudri-hudri". Jake, veľký silný moriak, má totiž veľmi dôležitý plán, ktorý si vyžaduje Reggieho súčinnosť. A tak ho napriek jeho nevôli z nového domova unesie. Cieľ je jasný - spoločne musia ukradnúť vládny stroj času, vrátiť sa do sedemnásteho storočia a na oslave, ktorá založila tradíciu budúceho národného sviatku Dňa vďakyvzdania, musia odstrániť zo sviatočného stola morky raz a navždy! (TV JOJ)

Likan7

Prvních 20 minut není úplně nejhorších. Celkem dobrý vtipy, dobrý scénky. Až jsem byl překvapen. Jenže bohužel všechno dobrý skončí tak po půl hodině, kdy se začne cestovat časem a celý to spadne do průměrný šedi, která nikoho nezajímá...A to bohužel trvá až do konce. Zajímavý je pak už jen Dejdar se svym solidním dabingem. ()

Han22

A opět jeden zvířátkový animák, tentokrát v hlavní roli jsou krocani. A co víme o krocanech? No že se jedí na Díkuvzdání a právě toto chce změnit dvojice hrdinů - chytrý, ale trošku bojácný Reggie a odvážný, leč trošku bláznivý Jake. Podaří se jim ukrást stroj času a vrátit se do roku 1621, kde chtějí zabránit, aby krocani vůbec přišli na jídelníček. Potkávají své předky a stojí proti hladovým lidem i fanatickému kapitánovi, který chce krocaní hejno pochytat stůj co stůj. Musím uznat, že ač je to ptákovina s některými nepochopitelnými scénami (tanec), bavil jsem se skvěle a ke konci to je na animák nečekaně strhující (obsazování domova, krocaní útok), dojemné a velkolepé. A cokoliv kde se cestuje časem bude pro mě vždycky super. ()

TommyDiamond

Jelikož jsem si nečetl o čem, že to film je, tak jsem očekával něco podobného slepičímu úletu (2001). Ovšem hluboce jsem se spletl. Ptačí úlet byl originální a vysoce zábavný příběh. Krocan Reggie, který se vydává nedobrovolně do minulosti (přesněji těsně před prvním díkuvzdání), aby navždy vyškrtl s hodovní tabule krutí maso. Čeká ho dobrodružství, které dokáže pobavit, rozesmát i nadchnout nečekaným průběhem. Musím uznat, že Ptačí let se velmi vydařil. Bez problémů předčil Já,padouch2, Letadla, Turba a i třeba velmi vydařené Croodsovi. Podle mě je společně s Příšerkami s.r.o. tím nejlepším co jsem mohl v animovaném světě v roce 2013 vidět. Dávám jasné čtyři hvězdy ()

ScarPoul

Takéto uletenosti ma nikdy nemôžu naštvať. Síce ma už nikto neprinúti aby som si ich pozrel ešte raz, ale pre túto chvíľu bola pre mňa viac ako dostačujúca. Film je jednoduchý, nejde mu o presah, pamätných scén, aby človek pohľadal, ale robenie si srandy s tradícií a inteligencie moriakov je neuveriteľne zábavné. Celý film som sa smial a až ku koncu som si uvedomil, že som vlastne pozeral film, v ktorom nedávalo nič zmysel a celé to pôsobilo dojmom Statočného srdca, Pocahontas, v ktorom figurovali Gungani v podobe moriakov. Hlúpe, logicky roztrieštené ale stroj času s hlasom Georgea Takeia veľa zachraňuje. Sprostosť na jedno použitie. ()

AndreyCSFD

Ptačí úlet je prvním celovečerním dílkem malého animačního studia a je to vidět - kostrbatý scénář a animace o několik tříd horší než pixarovský průměr. Příběh má celkem zajímavý námět, dva krocani se vydávají časem zpátky do minulosti, aby zabránili tomu, že se z jejich druhu stane tradiční večeře na americký Den díkuvzdání. Pod tímto originálním nápadem je ale ukryt tolikrát provařený příběh outsidera, který je předurčen k velkým věcem a který nakonec ke štěstí dojde. Při sledování filmu se vám proto vybaví jiné snímky - např. na začátku si nelze nevzpomenou na krysáka Remmyho z Rattatouile. Zdejší hlavní hrdina ovšem kromě toho, že je looser toužící po uznání, nemá žádné další dovednosti či zajímavý osobnostní rys, a proto není nějak extra důvod mu fandit. Jeho kámoš Jake je větší sympaťák, nicméně i kouzlo této postavy brzo pomine. Scénáristicky a dramaturgicky je příběh velmi nevyvážený a zbrklý, kdy ke konci máte pocit, že autoři si asi uvařili houbový čaj. Silné momenty snímku nevytváří požadovaný efekt, neboť snaha vyvolat divákovu emoci je velmi prvoplánovitá. Relativně velkou nevýhodou filmu v našich zeměpisných šířkách je jeho teritoriální zaměření, kdy bez znalostí amerických reálií nemá člověk šanci pochytit, o co to vlastně jde. Kdo ví, jak by se Američané tvářili na film, kde proti proudu času plavou kapři Míša a Ríša. Pozitivem je ovšem skutečnost, že vedle Pixaru a Dreamworks jsou tady i ostatní animační studia, která se nebojí pustit na tenký led 3D animáků a přijít s neotřelým nápadem. Jen jej trochu lépe rozvinout. ()

• Hlavní animátor navštívil v rámci přípravy na film farmu v Texasu, kde sledoval a dokonale poznal život opeřenců. (jenik71)
  • Větou: "To jsou ale Angry Birds!" indián odkazuje na hru "Angry Birds", v době uvedení populární hru na mobilní telefony. (Dracconnis)
  • Keď pri núdzovej evakuácii skáču moriaky do vody, jeden z nich vykríkne: „Geronimo!“. Tento príbeh sa však odohráva na začiatku 17. storočia a Geronimo žil o viac než 200 rokov neskôr. (ČSFD)